Bulímia,anorexia

gabina

anorekticky su na seba pysne. Ze maju vydrz, ze odolaju, ze su disiplinovane a vaha klesa, ze ide vsetko podla ich predstav a ze im do toho nikto nekeca a ze dokazu oklamat, aby nejedli a ze...
Bulimicky sa hanbi. Ze ma hlavu v zachodovej muise, ze sa prejeda a berie zo spolocnych zasb, ze si vymysla, aby zasoby nejako doplnila, ze potajomky dovara to, co odjedla, ze si z obchodu nosi tasky s jedlom a pcha ho do seba uz po ceste domov, ze si je schopna povedat, co vsetko zje aj ked vie, ze to v nej nezostane, ze...

Zvlastne, ze nie sme take disiplinovane v tom, o com vieme, ze je spravne...Zvlastne, ze sa hanbime za hlavu v zachode ale dokazeme odkladat hladanie riesenia do nekonecna...

mis.

A súhlasím, že dnes určite......ráno som mala čajík, o 17h jabko, pomarač, koláčik, o 19h celozrnný rohlík, 2 jablká a ukončené pol krabičkou preháňadiel:(Zas som sa prejedala:(

mis.

A absťáky poznám veľmi dobre...A tiež by som bola rada, ako bojovať, keď prídu, čo vám pomáha....mne zatiaľ nič, vždy "stroskotám"....nikdy nevydržím ten silný plač, nervozitu, podráždenosť, zimnicu, zvýš. teplotu, búšenie srdca....snažím sa vtedy zhlboka dýchať, predlžovať ten čas, aby som ich neužila, ale aj tak to urobím....

gabina

Miska, bulimicka je len slovo. Nic viac a nic menej...
Nemate ho rovnako radi ako slovo jedlo. Pre Vas je to vzdy len zradlo...
A ine slova...
Si bulimicka a bulimia je Tvojou sucastou. Dnes urcite.

gabina

bavit sa o technike zvracania je scestne. Miska si dava na kila prehandala, je cerstva bulimicka, je to taze obdobie a o Tebe viem menej ale tiez to nemas asi jednoduche. Bavte sa o tom, co s Vami robi, ked nemate prehanadla. Viete, co je to abstak? Ked sa trasiete od nervozity lebo si to chcete dat? Ake je prezit abstak? Ake mate pocity tesne pred tym, nez si date jedlo a preco sa vlastne dostavia. Ake je to mat plny zaludok a nemat inu moznost, len taku, ze jedlo v bruchu ostane. Co Vam na tele vadi, preco brucho, preco Zujke radil lekar vybavit si to s bruchom rucne strucne? Preco mate depky a ako z nich von? To su veci, ktore Vam nastavuju zrkadlo. To su veci, ktore si potrebujete ujasnit. Vasu minulost, vase dnesne smutky a depky, vase pocity...mnozstva jedal, kilogramy a vysky a ako a kedy som zvracala - toto vsetko by som uplne vynechala...

mis.

Koľkokrát som sa snažila dať inú tému, vždy mi niekto napísal, že toto je téma o PPP a iné sem nepatrí...a keď píšem o jedle, tak zasa nemám písať o jedle...Ja sa vždy snažím "prispôsobiť"....Vždy, keď prídem z práce- zapnem PC, zdravie...a nič iné nečítam, len o tom blbom jedle a hneď ma napadajú blbosti...nechce sa mi vtedy už ani písať, reagovať, lebo ma to nebaví....teraz si čítam niečo ako sa vyliečiť atď. a je to omnoho "zábavnejšie"...až na to, že mi nejde tlačiareň a potrebovala by som si plno vecí vytlačiť, nech to mám po ruke, keď ma chytí záchvat, panika, abšťák...:(