Povinné očkovanie

Príspevok v téme: Povinné očkovanie
Dominik_

Dobrý deň,
moc by ma zaujímalo, že čo v prípade ak nesúhlasím s očkovaním svojho dieťaťa, keď je očkovanie povinné? Dá sa nejak, aby som ho očkovať nemusel? Mám na to svoj názor a nie je to podľa mňa vôbec zdravé, keďže málokto si uvedomuje, aká enormná záťaž pre detský organizmus, pre rozvíjajúci sa imunitný a nervový systém, tieto očkovania predstavujú.

Súvisiaci obsah

lost

lioness_01

mna ockovali a mam z toho dozivotne problemy :) brata ockovali a ma z toho dozivotne problemy :)

Alebo je to len nahoda ze sa nastala 1:tisice udalost prave 6-12mesiacov od ockovania..

Ale je mozne ze to s tym nic nema spolocne, kedze sa u nas ockuje 99% ludi, mozno sa to len pripisuje ockovaniam zbytocne, ak by som mal stroj casu, tak by som to vedel zistit takmer na 100%.. Ale nemam :(

Neviem ako je to s tym tetanom, mozno su niektore prinasaju viac uzitku ako zla, ale verit nejakemu muzovi v bielom plasti len preto ze ma tu injekciu v ruke je nebezpecnejsie ako mu neverit, podla mna :) uvidime za par desatroci, a mozno neuvidime, ci to bolo vsetko na nieco dobre. Avsak rodic ktory ma vyhrady proti niecomu je podla mna relativne rozumnejsi ako ten ktory da svoje dieta na kadejake pofiderne veci..

To je ako so spanielskou chripkou, udajne na to ockovanie tiez vela vojakov - silnych muzov zomrelo. A vtedy nebola ani taka hygiena ako je teraz. Teraz je vsetko "vyspelejsie", ale preco sa aspon neockuje neskor, ked to dieta dostane silnejsiu imunitu :)

Bohuzial vsetko co pisem moze byt uplne blud :D kedze nemam adekvatne vzdelanie..

watermelon

nikto ti tvoj nazor neberie, ked si myslis ze je to potrebne, v poriadku. Ale ten kto si mysli ze to nie je potrebne by mal mat tiez moznost vyjadrit sa.
Poznam niekolko mamiciek co nedali zaockovat dietka, a tie vobec neochoreli a ak aj naschval chytili kiahne, tak mali taky slabulinky priebeh (2 -3 vyrazky na tele), ze to sa s ockovanym dietatom nedalo ani porovnat.
Ano ockovanie je potrebne pre to, aby farmaceuticky priemysel zarabal 1) na vakcinach 2)na mrzaceni ludi -cize aby ich mohol potom liecit
to ze ti nic nie je je chvalyhodne, ale zial je na svete strasne vela deti, ktore ostali rozne poznacene.

lioness_01

ja tejto téme fakt nerozumiem... a nie len tu ale hocikde... očkovanie má zrejme nejaký zmysel ak sa praktizuje, nie? a je lepšie byť proti napr. tetanu zaočkovaný ako to potom riešiť, keď už bude neskoro... a to nehovorím ešte o typických detských vážnych ochoreniach.. to radšej necháte, aby vaše dieťa vážne ochorelo, ako keby ste ho mali očkovať? aj mňa očkovali a neumrela som, strašne zbytočný cirkus sa okolo toho robí...

watermelon

lost a este prosim ta na akom zdravi tu komu zalezi? treba si viac precitat o tom co vakciny obsahuju a co vsetko sposobuju - to sa ututlava a casto nenahlasuje alebo sa to berie ako choroba vzniknuta nezavisle od ockovania.
Keby nasim lekarom a vlade zalezalo na zdravi, ockovanie sa zakaze.

watermelon

bingo! a este jedna vec, ked je nieco v inom state nepovinne a v druhom prikazane, tak asi to nie je az tak potrebne vsak?
A navyse jednu vec co vobec nechapem je, ze ked sa najdu tazke kovy v hrackach ci kozmetike, robi sa strasny humbuk, treba ich stiahnut z obehu, ALE vpichnut ich dietatu co este nema riadne vyvinuty imunitny system, ktore zaziva z porodu obrovsky sok a musi si zvykat na vsetko nove okolo seba, to je v poriadku. Nie je to nejak na hlavu???

lost

A este vacsia sranda je, ze daneho cloveka nechaju na pokoji po ZAPLATENI...

Cize ak ho naozaj nechaju ist, bez ockovania. (Ak to tak je, neviem). Tak v takom pripade to je nepriestrelny dokaz ze ockovaica latka je takmer urcite zbytocna :D

V opancom pripade BY im ZALEZALO na zdravi dietata a nie na nezmyselnej pokute..

lost

Sranda toto.

Tak bud sa zaockuje dieta - ZAPLATI sa ockovanie.
Alebo, nezaockuje sa a - ZAPOLATI sa pokuta.

Je to len nahoda? :-)

watermelon

podla toho co viem mozes skratka odmietnut a potom budes predvolany ako nepriatel statu pred daku komisiu, kde ti mozu udelit pokutu. Su ludia co takto funguju a ja budem tiez. Alebo mozes vycestovat do krajiny kde to nie je povinne aspon na to obdobie, ked treba ockovat, systemy ZATIAL nie su prepojene. VB je jednou z takych krajin. Inde v zapadnej Europe je toho povinneho ovela menej, v Belgicku vraj len jedno ockovanie - co je aj tak vela.
na stranke rizika ockovania sa mozes dozvediet viac.

- mira

Očkovanie hexavakcinou a ďalšie pridávanie povinných očkovaní je zbytočné a mierne povedané škodlivé pre deti, ktorým sa imunita ešte len tvorí a samy sa nemôžu brániť. Mám už veľké deti, takže to tak nesledujem.
V každom prípade choroby by sa mali liečiť tak, že sa odstráni príčina a nie aplikovaním patogénnych organizmov do nezrelého tela.

mirka 23

Mira, ale videla si čo spravili? Ak sa nemýlim, tak v 11. alebo 13. roku (už nepametam) sa davali tri vakcíny v jednej. Jednu z toho odobrali a dodali ďalšie dve. A ešte sa v mediach vystatovali, ake je to fantasticke, že budu deti očkovane proti štyrom chorobam naraz! Som sa skoro pogrcala z toho. A decka maju veličizne jazvy po ramenach....