Povinné očkovanie

Príspevok v téme: Povinné očkovanie
Dominik_

Dobrý deň,
moc by ma zaujímalo, že čo v prípade ak nesúhlasím s očkovaním svojho dieťaťa, keď je očkovanie povinné? Dá sa nejak, aby som ho očkovať nemusel? Mám na to svoj názor a nie je to podľa mňa vôbec zdravé, keďže málokto si uvedomuje, aká enormná záťaž pre detský organizmus, pre rozvíjajúci sa imunitný a nervový systém, tieto očkovania predstavujú.

Súvisiaci obsah

nahnevany

Nedalo mi a uz som musel reagovat.

- mira: Ph ludskej krvi a limfy je stabilne v uzkom rozmedzi. Ph mocu sa meni v zavislosti na jedle a piti, ale obvykle je kysle. Takze neviem co stale tocis o nejakom kyslom alebo zasaditom prostredi v tele. Patogeny su zrejme bakterie ktore si oznacila za skodlive. Mala by si vediet ze bakterie nie su povodcami chorob. Naopak, mozu byt uzitocne.

RNG: Uz by si mohol vediet ze chripka neexistuje a je za nu vydavane obvykle prechladnutie alebo ine choroby. Tvoje vyhlasenia o chripke spochybnuju tvoju odbornost.

ele

mira, ale aj organizmus so zasaditym prostredim moze "nachladnut", a tu je ohrozena prirodzena imunita. Ako ochranis svoje dieta pred vonkajsimi vplyvmi, ked nemozes byt ako matka 48 hodin denne pri nom, predpokladam ze nie si dieta supermana, ak ano tak sa ospravedlnujem :D
Btw. uz vidim ako budu v skolke podavat tvojmu dietatu cisto zasaditu stravu, absurdita na mraky!!

Vakcinko

Well, nerozumiem,preco sa bojis, ze ..ak sa neockovane dieta dostane do kolektivu...pocujem to od mnohych, ze preco tak riskuju a potom nakazia ostatne deti. Na to sa odvolavaju aj mamicky zaockovanych deti, boja sa, ze im neockovane deti nakazia ich ZAOCKOVANE....Tak kde je tu logika. Hadam, ked maju zaockovane deti, tak sa nemaju coho bat, nie? Ved ta vakcina ich ma chranit pred danou chrobou. Tak im to prezentuje lekar, letaky na propagaciu vakcin, faraspolocnosti. Ale asi nie su si iste,ze ich ochrani , ked sa tak boja. Tak naco potom davaju svoje deti ockovat.

- mira

Môžu byť v akomkoľvek prostredí, v škôlke alebo škole.
Ak majú v tele zásadité prostredie, patogény sa tam nemôžu ujať, pretože v takom prostredí sa nie sú schopné rozmnožovať sa, ani prežiť. To je imunita voči všetkým chorobám, nielen tým, proti ktorým sa očkuje.

Gregory House

Kto povedal ze ho chcem drzat v sterilnom prostredi a krmit ho kolou?? Hovorime tu o imunite ktoru si v beznom prostredi nevybudujes.

Well

Gregory House.....horsie ale bude ak sa tie nezaockovene deti dostanu do kolektivu napr.v skolkach,jasliach,skolach,taboroch ,kinach,spolocenskych podujati......
Je to hchodiace ,,kamaratske " ochorenie vedla kazdeho jedinca.

lioness_01

takto. téma o očkovaní ale nie je o nádche, že? proti nádche sa neočkuje...

a imunitu voči čiernemu kašlu, a pod. nevybuduješ...

a ešte taký dotaz... ty si myslíš, že niekto svoje novorodeniatko a batoľa kŕmi kokakolou a "tonami" bieleho cukru ? dosť úbohý argument

takto.

gregory, ak tvojmu dietatu nebudes davat tony bieleho cukru, nezdrave jedla, cocacolu a nebudes ho drzat v neprirodzene sterilnom prostredi tak si prirodzene vybuduje imunitu a obycajna nadcha ho urcite neskoli, neboj:)

Gregory House

RNG - no ked to bolo na nete, tak to musi byt pravda...
Vies preco bola v roku 1996 taka vysoka mortalita?? Porozmyslaj o tom a skus aj Google.
Pre mna za mna si nedajte deti ockovat,vsak vas to prejde ked budu na pokraji exitusu kvoi obycajnej nadche.

manof

"Rozširovanie pochybností o tom, že očkovanie nie je účinné a bezpečné môže byť pre zdravie verejnosti veľmi škodlivé."

Pochybnosti o bezpečnosti a účinnosti vakcín môžu byť škodlivé leda tak pre farmaceutický biznis.

Napr. na obľúbený Infanrix Hexa zomrie na Slovensku v priemere okolo 15 detí ročne, ak nie viac. Viď: www.sloboda-v-ockovani.sk-

Myslím, že pochybnosti o účinnosti a bezpečnosti sú teda rozhodne na mieste.

Inak ale ten výrok, ktorý citujem, je naozaj podarený, lebo keď tak na to pozerám,

"Rozširovanie pochybností o tom, že očkovanie nie je účinné a bezpečné môže byť pre zdravie verejnosti veľmi škodlivé."

ja vlastne vôbec nepochybujem "o tom, že očkovanie nie je účinné a bezpečné". To práveže tvrdím ("že očkovanie nie je účinné a bezpečné") a dokladám to kvantami štúdií.