Závislosť od partnera

Príspevok v téme: Závislosť od partnera
katussska24

Chcem sa opýtať, či aj vy máte takú skúsenosť, nemyslím si, že som v tomto sama...je to asi celkom bežné, aj keď dosť zlé...

Moja závislosť sa prejavuje asi tak, že mi robí strašný problém byť bez neho, sme spolu šesť rokov, kedysi to bolo vyrovnané, chceli sme byť spolu dennodenne, totiž bývame v jednej dedine, tak sme boli spolu každý deň. Mne to ako prvej začalo ísť na nervy, boli samé hádky, potrebovala som aj trochu času pre seba.., čo on nechápal, a bral to tak, že s ním nechcem byť. Čo sa týka sexu, tak z mojej strany mi to nechýbalo, proste mala som ho rada, ale nemusela som to mať tak často...z čoho plynuli ďalšie hádky, lebo čím viac som nechcela, tým on viac to chcel...

No aby som sa dostala k pointe, od istého času, asi polroka sa to zas obrátilo o 360 stupnov, neviem kde sa zas vzala vo mne po rokoch taká túžba, ale začal ma baviť sex, mám na neho stále chuť, chcela by som byť s ním 24hod/denne, ale to sa nedá... Keď niesom s ním rozmýšľam, kde je, čo robí, prečo sa mi neozve,,,

Navyše som nezamestnaná tak sa to ešte zhoršilo, viem, kedy čo "má robiť" a keď viem, že už je doma z práce, tak len čakám a trápim sa, prečo nezavolá, veď niekedy chcel byť somnou stále a teraz...

Proste neviem, viem, že ma stále ľúbi, ale ja som sa akosi dostala na druhú stranu, na ktorej nechcem byť! Chcem byť zas tá, čo sa menej snaží a viac je jej to jedno a hlavne chcem byť nezávislá... Ale už sa o to snažím vyše roka a stále to nejde :-( hádky na dennom poriadku, viem, že má so mnou trpezlivosť, ale ja tále nemám silu to prekonať...A ani neviem, či to má význam a či by som bolo také ako kedysi, že by chcel byť somnou stále a nie ako teraz, že je stále unavený a blablabla, to už poznám...

A v kombinácii s mojou žiarlivosťou je táto závislosť zabijak... Neprajem nikomu tie "paranoidné" stavy, z ktorých mi je až fyzicky zle...

Tak ako z tohto kruhu von? Je to už diagnóza? Lebo ja si už tak pripadám, ako blázon...

katusssska

dakujem vsetkym za rady asi sa naozaj potrebujem niecim zamestnat, ale je to tazke v mojej situacii. no pokusim sa drzte palce

Ema132

ty mas jeden jediny problem - nudis sa! najdi si aspon nejaky konicek alebo co! ked sa clovek nudi tak premysla nad hovadinami a riesi veci, ktore ani neexistuju...

purblanka

ja som skoro taká istá,ale my sme už manželia 8 mesiacov-Ľúbime sa,a dá sa povedat,že sme si sebou istý.Predtým bol nenormálne žiarlivý,a teraz som ja .Ked som v robote rozmýšľam,čo robí doma sám,aj ked viem,čo robí,ked príde domov,najviac sa bojím toho,že si začne s nejakou písať,hoci sme sa dohodli,že nebudeme nikomu písať-myslím opačnému pohlaviu.

katussska24

ľudia, gratulujte mi, tak sa ozval :-)
síce o pol desiatej večer, ale predsa.. mal celé poobedie robotu, vozil rodičov všelikde a tak...a keďže som si nevšímala telefón, mala som 5 neprijatých hovorov, a potom som mu zdvihla a povedala ze dopozerám seriál a potom môžme byť spolu...:P

takže sme sa psychicky a fyzicky napojili znova :-)))))))))))))

takže som taká rada, že som vydržala neozvať sa prvá, normálne bol až prekvapený, že čo som sa neozvala...a budem v tom pokračovať, prvý malý krôčik bol včera, takže baby je to ozaj tak...svoj život, ignorácia...

katussska24

ľudia, gratulujte mi, tak sa ozval :-)
síce o pol desiatej večer, ale predsa.. mal celé poobedie robotu, vozil rodičov všelikde a tak...a keďže som si nevšímala telefón, mala som 5 neprijatých hovorov, a potom som mu zdvihla a povedala ze dopozerám seriál a potom môžme byť spolu...:P

takže sme sa psychicky a fyzicky napojili znova :-)))))))))))))

takže som taká rada, že som vydržala neozvať sa prvá, normálne bol až prekvapený, že čo som sa neozvala...a budem v tom pokračovať, prvý malý krôčik bol včera, takže baby je to ozaj tak...svoj život, ignorácia...

Lily.

Ahoj, ja som take stavy mavala hlavne pri mojich platonickych laskach cele roky, dost zle sa mi dychalo vtedy, proste samá uzkost. Pri realnom priatelovi som uz kludna. Mavala som to, len ked som bola zalubena. Mne to pripada tak, ze asi je pre teba cimsi nedosiahnutelny, vzdialeny a potrebujes s nim nadviazat hlbsi kontakt, on sa ti akosi vzdaluje a teba akoby taha so sebou na retazi, az na to, ze tu retaz vedies ty. Je to strasne vycerpavajuce. Netusila som, ze take nieco sa moze diat aj pocas dlhorocneho vztahu. To, ze tuzis viac po sexe s nim je tiez dosledok toho, ze sa nanho potrebujes "napojit" aj fyzicky a cez to i vnutorne. Myslim, ze ak by ste boli v spojeni, tak ste obaja kludni, bo viete na com ste. Cize ste sa vzdialili akosi od seba.