EBV, Mononukleóza

Príspevok v téme: EBV, Mononukleóza
nellqa

Ahojte, veľa som čítala o prekonanom EBV víruse a o tom že pri tom môže byť prekonaná mononukleóza. Chcem sa opýtať či je možné žeby som ju mala taktiež prekonanú ak som prekonala EBV. Alebo či nemôžem mať vážnejší problém ak mám lymfatické uzliny v slabine a krku zväčšené už niečo okolo roku a pol. Ak má niekto s týmto skúsenosti alebo to má prekonané ..prosím poradťe :)...vopred ĎAKUJEM

naska

tiez som mala pozitivny EBV a cytomegalovirus. zaujimalo by ma, ake to ma nasledky do buducna, ak by EBV zostal v tele pozitivny? je to mozne? co s tym?lebo kontrolny odber som nemala robeny/treba skontrolovat?/, ani ziadnu liecbu.....je tento virus nebezpecny??

x-ko

jaj,inak ma napadlo,ze mononukleoze sa hovori aj choroba milencov.lebo sa prenasa pri bozkavani.Tak pozor na nu.Uz ma to napadlo : Esencial forte

x-ko

moja dcera mal cytomegalovirus (je to forma Ebsteinbarovej).Tiez ju vlastne nijak neliecili,iba som jej kupila vitaminy na pecen(obsahuju mastne kyseliny,ale neviem si spomenut na nazov).Ked ma to napadne,pripisem to.

lastovicka1

Ahojte,chcela by som vas poprosit o radu.Priatelovi zistili EBV virus,ale musi ist k lekarke ktora moze predpisat lieky na tuto chorobu.Neviete mi poradit kde by som nasla zoznam takychto lekarov?Byvame vo zvolene.Dakujem

katusa2

Ahojte, mne sa od septembra kazdy mesiac zapalovalo hrdlo (mandle mam vybrate) tak mi na krcnom vysetrovali krv a zistili prekonanu mononukleozu. Stade ma poslali na infekcne a tam mi nasadili liecbu. Ja osobne obvodnym lekarom moc neverim. Pridete za nimy ze mate teplotu a boli vas hrdlo tak vam hned bachnu antibiotika. Myslim ze aj ja som ju prekonala asi takto. A ked som obvodnemu povedala na kontrole ze som mala zvacsene uzliny tak mi povedal ze je to odpoved imunitneho systemu na antibiotika - no neviem ci to prave vtedy nebola mononukleoza. Kym nezoberu krv tak to nezistia.

nellqa

ja som u lekára bola lenže ..nič proti mojej doktorke ale je vážne neschopná..nezaujíma ju nič..ani by som nevedela že mam prekonaný EBV keby mi to nepovedala imunoalergologička..takže to nechcem riešiť cez svoju lekárku..vie niekto ako inak by to šlo????prosím poraďte

2.Rudolf

Odporúčal by som navštíviť obvodného lekára.Veď predsa včas zachytené choroby sa ľachšie liečia.Odobrala by ti krv na K+C a zistila by z čoho máš zväčšená tie lymfatycké uzliny.Zväčšenie lymfatických uzlín môže byť aj prejavom ineho ochorenia.

ludmila

Moja dcéra prekonala mononukleózu v októbri minulý rok. Všetky výsledky čo sa týka pečene má OK, akurát vraj práve táto choroba bola spúšťačom jej ďalšej choroby- Erythema nodosum, na ktorú následne ochorela v decembri. Ak sa v tom niekto vyzná, môže to byť tak?

marfuška

Moj syn tiež prekonal mononukleozu skryte.Bolo to už dávno,mal nejaké problémy, na 3 krát sa vyhádzal.Vždy to boli nejaké iné vyrážky.Tak sme chodili ku kožnému, potom ked tieto problémy skončili tiež sa mu zvačšili uzliny.Až z vyšetrení krvi sa zistilo,že prekonal mononukleozu.Tiež neužíval nijaké lieky.Mal zvýšené protilátky, ale tie sa delia na I,G,M a on mal naštastie zvýšené tie ktoré neboli až také nebezpečné,už si nepamatám ktoré to boli.Takže vlastne sa nič nedialo, len pár krát sme boli ešte na kontrolnom odbere krvi.Ked som tak spatne nad tým uvažovala, tak si myslím,či tie kožné problémy neboli dosledok tej prekonanej choroby.