EBV, Mononukleóza

Príspevok v téme: EBV, Mononukleóza
nellqa

Ahojte, veľa som čítala o prekonanom EBV víruse a o tom že pri tom môže byť prekonaná mononukleóza. Chcem sa opýtať či je možné žeby som ju mala taktiež prekonanú ak som prekonala EBV. Alebo či nemôžem mať vážnejší problém ak mám lymfatické uzliny v slabine a krku zväčšené už niečo okolo roku a pol. Ak má niekto s týmto skúsenosti alebo to má prekonané ..prosím poradťe :)...vopred ĎAKUJEM

ccc

naty, som rada, keď som ti aspoň trošku pomohla..
ten herpesvirus 6 zpôsobuje chorobu resp.prejav,označovaný ako exanthema subitum.
U malých detičiek do 3 rokov sa to vyskytuje pomerne bežne,nenarazila som na nejaké komplikácie s touto chorobou,ale vieš ako to je,niekto nemusí mať problém, niekto môže,nedá sa to tak zovšeobecniť,keďže sme kazdý iný.
a čo sa týka tej herpangíny,neviem to povedať jednoznačne,"iba" si myslím,že to bola angína,spôsobená nejakým typom herpesvírusu.Ale to ber s rezervou, to si fakt iba myslím.
no a k tej nebezpečnosti,je faktom,že určité choroby napr.varicella zoster(nepravé kiahne),kt.spôsobuje tiež HSV je lepšie prekonať v detskom veku,lebo keď to dostane starší človek,je vyššia pravdepodobnosť, že to môže prebiehať s komplikáciami.
no a tie HSV (neviem či všetky typy,lebo ich je viac)je pravda že v nejakej podobe v krvi cirkulujú,pretože napr.tá varicella môže za istých okolností zpôsobiť herpes zoster,a to je označované ako reinfekcia varicella zoster

naty

ccc
velmi pekne ti dakujem za odborny vyklad o EBV, konecne mi to niekto normalne vysvetlil, aj to ze je to vlastne HSV 4 ako vravis, myslela som, ze to su dve rozne virusy a aj to scim sa EBV este moze spajat.. moje 3roc. dietatko to prekonalo v lete, ale stale ma uzliny velke a sopliky a tak.neviem, kolko to trva ta mononukleoza. a tiez prekonal ako maly 6 ludsku chorobu tiez akysi herpesvirus. co to je?a co to moze sposobovat v buducnosti?mal teploty a potom vysev na trupe-vraj 6 ludska/ci detska? /choroba zo skupiny heresvirusov?a este mam otazku, babatko malo herpanginu-co to je? tiez nejaky herpesvirus?malo len 2 mesiace.su tie herpesviry nebezpecne-myslim aj do buducna.ono to asi stale uz v krvi ostava ako aj bezny herpes ci nie?

mica

caves..uz mesiac mam problem so zvacsenymi uzlinami na krku.obcas sa vyskytnu aj vacky pod ocami s obcasnymi tmavymi kruhmi pod nimi? ..moze to byt zapricinene stresom,prilisnou namahou tela?? ..obcas citim pod ocami neskutocny tlak a niekedy ma aj rezu. .. co mam robit? u doktora som s tym este nebola..moze to signalizovat nieco vazne?

tinuška2509

ahoj.od rána mám opuchnutu časť pod pravým uchom(uzliny?)a zvýšenú teplotu.Môže to byť mononukleóza?

ccc

je to ťažké...ja som videla človeka s malígnym nádorom na hlave, kt.prišiel k lekárovi až potom, keď ten nádor bol tak veľký, že mu vytlačik oko z orbity !
No neporazilo by ťa z toho ? nezamýšlala by si sa nad tým, na čo tí ľudia vôbec majú mozog ?
No, ale nebudem sa kôli hlúposti iných rozčulovať, pekný deň

panika

ale na druhej strane bola zlata.Porobila jej milion vysetreni,ktore by jej detska lekarka neurobila.Aspon prisla na to,co jej je.A s ľudmi jre to tiez niekedy tazke-clovek sa boji,ze ma (napr.)rakovinu,ale nejde k lekarovi,aby mu ju nahodou nepotvrdil.Isla by som uz len preto,aby mi to vyvratil.Ale je toho vela-ked som este robila,videla som tolko mladych dievcat,ktore mali za sebou uz vela operacii

ccc

veď hej , ja viem,ale ani sa im veľmi nečudujem(lekárom), pretože ešte aj v dnešnej dobe existujú ľudia, čo vôbec nechápu, čo je to rakovina.
tak asi niekedy informujú málo a niekedy zasa veľa(lekári)