EBV, Mononukleóza

Príspevok v téme: EBV, Mononukleóza
nellqa

Ahojte, veľa som čítala o prekonanom EBV víruse a o tom že pri tom môže byť prekonaná mononukleóza. Chcem sa opýtať či je možné žeby som ju mala taktiež prekonanú ak som prekonala EBV. Alebo či nemôžem mať vážnejší problém ak mám lymfatické uzliny v slabine a krku zväčšené už niečo okolo roku a pol. Ak má niekto s týmto skúsenosti alebo to má prekonané ..prosím poradťe :)...vopred ĎAKUJEM

helou

vie mi niekto povedat, co okrem mononukleozy moze este sposobovst virus EBV ?? ak by teda ostal i nadalej pozitivny..

michaelle

ahoj. ja mam prekonanu mononukleozu a zevraj ked ju raz prekonas tak ju uz viac nedostanes. a ten ebv to neviem co je. a s tymi uzlinami by si mala ist k doktorke

naska

mala som na mysli aktivitu, ci je EVB virus v tele este aktivny-i ked uz nie su priznaky, ja neviem dokedy pretrvava titer na protilatky, a ci sa infekcia moze pocas zivota opakovat a ako agresivne sa EBV sprava, ak z tela nezmizne a je chronicky a na co vsetko utoci-organy?len viem ze som ho raz mala a odvtedy som nemala robenu kontrolu a kdesi som sa docitala ze je nebezpecny a moze sposobovat i rakovinu, ale nic viac o tom neviem, tak preto

x-ko

su to regeneracne tablety na pecen,obsahuju esencialne mastne kyseliny (zabi ma ale uz neviem,ci su to nasytene alebo nenasytene MK,chemikarka by ma prerazila).

naska

citala som o EBV kadeco, aj ze je to virus, ktory moze sposobovat rakovinu, ale nic blizsie, preco , coho a za akych okolnosti? ale kontrolne odbery nerobi nik.no a tie protilatky v krvi co su navzdy nevadia?

x-ko

EBV je virus,preto nikto nedostal lieky (virusy sa liekmi neliecia).Zatazuje ale pečeň,preto tá diéta.Skuste ten Essencial fore.Da sa kupit aj volne,ale bol aj na predpis a nieco preplacala poistovna.Ale po tych vsetkych kategorizáciách, kto ho vie..

martula

Ahojte, ja som mala mononuklu teraz v januari, nastastie len daku jej slabsiu formu, najprv sa ma pokusali liecit na anginu (lebo to malo take prejavy), no potom z krvi zistili ten EBV. Pokial ja viem, tak v zasade sa to nelieci ziadnymi liekmi, treba dodrziavat dietu (nejest vyprazane a take tazsie jedla) a nemat prilis fyzicku aktivitu (treba sa setrit ako normalne pri skoro kazdej chorobe). To asi tak dva az sest mesiacov, podla toho, ako tazko to prebiehalo. EBV by mal podla mna zmiznut uplne, jedine co ostane, su protilatky, ktore tam budu navzdy, ako znak prekonanej mononukly.
To neto: ja som tiez mala stale zvysenu teplotu (len okolo 37 a kusok vyssie), dost dlhu dobu, potom sa to neskor same upravilo:)
To naska: ako som uz spominala, EBV by sa mal stratit, a asi by bolo lepsie, keby si sla aj na kontrolny odber, aby sa vylucilo, ci uz mas za sebou tu akutnu formu, ale aj tak sa potom este dakych par mesiacov treba setrit (to mi riadne lezie na nervy;)) papa