EBV, Mononukleóza

Príspevok v téme: EBV, Mononukleóza
nellqa

Ahojte, veľa som čítala o prekonanom EBV víruse a o tom že pri tom môže byť prekonaná mononukleóza. Chcem sa opýtať či je možné žeby som ju mala taktiež prekonanú ak som prekonala EBV. Alebo či nemôžem mať vážnejší problém ak mám lymfatické uzliny v slabine a krku zväčšené už niečo okolo roku a pol. Ak má niekto s týmto skúsenosti alebo to má prekonané ..prosím poradťe :)...vopred ĎAKUJEM

RNG

Aj na fore uz bola tato tema.Opakujem trpezlico
900 mg sylimarinu(aktivna latka , vytazok z ostropestreca marianskeho)
600 mg alfa lipoickej kyseliny(silny univerzalny regeneracny antioxidant, aj telo ho vyraba trochu)
400 mcg selen(organicky viazany napr v selenovych kvasniciach, antiviralny, antioxidant a protirakovinny)

maxo

Ahojte.Tiež som prekonala vírusovú infekciu EBV-vyšlo mi to z testov na vírusy, ktoré mi obvodná lekárka spravila nato, ako som sa sťažovala na bolestivé a zdúrené uzliny pod čelusťou as pod ušnicami.Bolesť sa mi ukazovala asi v 3-4 týčdňových intervaloch pól roka. Poslala ma na krčné vyšetrenie, ktoré bolo negatívne. Hodnoty prekonaného vírusu sa budú v krvi zjavovať aj niekoľko rokov, ale to neznamená, že momentálne vírus koluje v krvi. Uvidím čo ďalej...

RNG

Na zvysovanie imunity voci virusom som pisal viackrat (temy hpv, herpes...)
Zopakuje aspon niekolko prostriedkov z prirodnych doplnkov:
baza, astragalus, extrakt z olivovych listov, echinacea, aloe,lactobacilus bulgaricus, selen, zinok, koloidna strieborna voda, betulin, creosot bush(larrea tridentata)
Na regeneraciu poskodenej pecene pozrite na protokol dr. Berksona.

misowrc

Ja by som sa rád opýtal, či aj pri rekonvalescencii, teda už po opusteni nemocnice a naslednej dijete môžem byt prenašačom vírusu...

problemka

aha, tak tu sa tiez diskutuje o herpes viroch, medzi inym aj zoster, tak to ste ma teda nepotesili,ani CCC. co este moze sposobit VZV-varicela zoster virus? aj rakovinu? ja som prekonala kiahne ako mala-teda asi-vraj, mami si uz moc nepamata, no a teraz mam pasovy opar!ozaj neviem preco?no a dojcim. inak som sa pytala imuniloga, a ten mi celkovo odporucin brat ten ISOPRINOSINE-2x1, teda, ze to by babatku nemalo uskodit?????????

nellqa

lenze ja viem co je to rakovina...pretoze u nas v rodine to mame vrodene...a mala ju aj moja maminka preto ma thak velmi zaujima ci to moze byt z toho virusu pretoze ona ho mala tiez z uzlin tak sa bojim zeby som to nemala vrodene aj ja ...rozumies?...a ten isoprinosine mi vobec nepomohola brala som ho po dve tablety len to som asi zabudla napisat..to az take detaily ti treba???...boze

ccc

no a ešte mi napadlo,že napr.aj ten klasický orálny herpes,čo má veľké % ľudí(okolo 80), kt.je zpôsobený HSV 1 sa môže napr.za istých okolností preniesť na genitál a spôsoboť genitálny herpes,čo je označené ako HSV 2.
Celkovo s tými vírusmi a vôbec chorobami je to dosť ťažké,a ťažko sa tu dá niečo jadnoznačne povedať,keďže sme fakt každý iný