EBV, Mononukleóza

Príspevok v téme: EBV, Mononukleóza
nellqa

Ahojte, veľa som čítala o prekonanom EBV víruse a o tom že pri tom môže byť prekonaná mononukleóza. Chcem sa opýtať či je možné žeby som ju mala taktiež prekonanú ak som prekonala EBV. Alebo či nemôžem mať vážnejší problém ak mám lymfatické uzliny v slabine a krku zväčšené už niečo okolo roku a pol. Ak má niekto s týmto skúsenosti alebo to má prekonané ..prosím poradťe :)...vopred ĎAKUJEM

ccc

každý myslí najprv na rakovinu, lebo sa jej všetci bojíme, ale existuje množstvo chorôb aj nádorov, kt.malígne nie sú.
tak netreba zbytočne robiť paniku, panika

panika

fuj,ccc si vratil-a o par rokov späť.Bola to najhorsia Velka noc v mojom zivote-dcera mala na krku vela uzlin.Lekarka sa bala,ze je to zhubne.Minuty a dni vtedy trvali cele roky.Nakoniec to bol cytomagalovirus

ccc

Niekedy sa aj odborné informácie líšia.No, EBV patrí do skupiny herpesvírusov, udávaný je aj ako Hsv 4.
Tiet vírusy resp.EBV okrem iného zpôsojujú inf.mononukleózu.
v dospelom veku má cca90% populácie IgG protilátky, t.j, že 90% populácie túto infekciu prekonalo!!!
Uvedomte si to číslo, 90%( 9 ľúdí z 10)!!!
Vírosové infekcie, vo všeobesnosti sa neliečia ATB, takže zbytočne by vám niekto na to dával ATB!!! Nepomohlo by to, ATB sa dávajú pri možných komplikáciách, kt.u zdravého človeka väčšinou nie sú.
A to, že sme to prekonali, znamená (ako veľa iných infekcií, chorôb), kt.si ani nemusíme uvedomovať,že u vnímavých jedincov, v istom zdravotnom stave môže ešte z toho niečo byť(ako z množstva iných chorôb).
A určiť, detekovať tieto súvislosti, je nesmierne ťažké!!!
V každom prípade EBV je epidemiologicky spájaný s napr.Hodgkinovým lymfómom, leiomyosarkómom, nasofaryngeálnym karcinómom.

panika

isiprinosine 3 tablety denne 3 tyzdne?to si ani nemusela brat.Ked niekto vazi okolo 50 kg berie cca 3x denne 2 tablety tyzdne a aj mesiace

helou

a ako dlho trva ta mononukleoza? myslim, ako dlho je clovek chory? a dokedy moze ochoriet na rakovinu od tej choroby?

helou

ccc a nellqa,
co to tui pisete? a rakovinu coho sposobuje EBV a herpes virus? ten typ 4 to coje? tiez sposobuje mononukleozu a co este? kde ste vycitali aku rakovinu sposobuje herpes virus?

ccc

áno, po prekonaná mononukl.zanecháva dlhotrvajúcu imunitu.protilátky proti EBV má 90% populácie, pretože v detskom veku to často prebieha asymptomaticky, resp.len s miernymi príznakmi.Ale potom už zostanú IgG protil,ako spomienka na prekonanú infekciu
a môže byť zpôsobená aj herpesvírusom 4 a u tohoto už je dokázaný vzťah k ľudským malígnym tumorom

nellqa

no lebo viete mne ani nikto nepovedal ze mam prekonanu mononukleozu len ze mam proste ebv virus to bolo vsetko...a uzliny mam uz vyse roka v slabine a na krku dooooooost velke mi trcia z tela :D...tak preto sa pytam mno...a lieky no brala som akurat isoprinosine ale thak z too mi prislo akurat thak po case zle ...ved som brala tri tablety denne nejake tri tyzdne..a vraj ten virus v tele uz ostava a pocase sa z neho tvori rakovina ale nie u kazdeho...tiez osm o tom uz vela citala ale moja doktorka je takpovediac neschopna lebo pozna len ibalgin cize neviem co si mam mysliet ja...ked po rokoch budem mat rakovinu aspon vam dam vediet ze to zrejme z toho :D