tehotna...ano?...nie?

Príspevok v téme: tehotna...ano?...nie?
wiki

Prajem pekny vecer, vzdy som si vedela poradit sama so vsetkym, no tentokrat asi potrebujem pocut nieci nazor. S priatelom nemavame pravidelny sexualny styk, neberiem ziadnu antikoncepciu. Mozno je to nezodpovedne, ale necitim sa na to, aby som ju brala. Ak sa milujeme, tak praktizujeme prerusovanu suloz. Naposledy sme sa milovali pred dvoma tyzdnami. Priatel vsak neejakuloval pocas tohto milovania vobec, no bol dost "mokry" /neviem ako to napisat, ale "nespravil sa"/. V poslednej dobe mi vsak zacalo byvat zle, mavam zavrate. Menstruaciu som dostala asi o 5 dni skor, no v podstate dnes je stvrty den a mne to uz konci. Bola aj slabsej intenzity. Pocula som vsak, ze zena moze mat aj pocas tehotenstva normalny cyklus. Zacina ma prepadavat panika, pretoze sme obaja studenti a tehotenstvo by vhod neprislo. Myslite si, ze mozem byt tehotna? Rozpisala som to asi ako roman na pokracovanie, no potrebujem pocut radu. Dakujem.

wiki

Samozrejme, ze sme o tom hovorili, ale len do chvile, kym som "to" nedostala. O mojej terajsej panike nevie zatial nic.

tina

druha vec je ze mozes este skusit obycajny test co sa predava v lekarni, ale so spolahlivostou to neviem ako je. a mam taky dojem ze to je aj nejak rozdelene podla obdobia kedy si to robis-pred , po menstruacii-na to sa musis tam spytat- o tomto moc neviem, lebo som to este nepotrebovala. A rozmyslala si ze by si to mohla mat aj zo stresu- vselico sa moze stat a toto sa stava dost casto.
A k antikoncepcii- ako kto... ako som uz predtym pisala.Mam teraz kamaratku, ktora berie , a popri tom pije a fajci.... A mne co som popri tom nefajcila zacinali casom trpnut nohy a boleli ma... nevedela som ci to bolo tou antikoncepciou, ale pre istotu som ju vysadila- a upravilo sa to. Takze o tom ci je zodpovedne alebo nie uzvat neco co ti moze aj ublizit je diskutabilne.
Mozno to bude zniet ako divna otazka, ale hovorila si o tomto aj s priatelom?

wiki

Ahoj Tinka, dakujem za nazor a za radu, ale tie stresy u lekara a podobne. Budem mat 23 rokov. Nechcem brat antikoncepciu, pretoze zatazovat telo, ked nemusim /nakolko nie sme spolu kazdy den/. Niekto to berie sice aj na upravenie cyklu, no ja som s menstruaciou nikdy nemala nejake problemy.

tina

vies ono by bolo asi lepsie keby si si dala vysetrit tehotensky test u doktora, je totiz mozne, ze by si aj bola tehotna,ale na to by ti najspravnejsie vedel odpovedat tvoj doktor-gynekolog, a samozrejme to aj moze byt neco ineho povodu. ja som tiez studentka-pred asi dvomi rokmi som sa este citila na antikoncepciu a asi pred rokom som ju vysadila a vobec si nepripadam ako nezodpovedna :) ide o to ako to komu sadne. Rada by bola asi takato-cim skor si zajdi k doktorovi aby si si bola na istom. A kolko mas rokov, teda ked sa smiem spytat. Tina