tehotna...ano?...nie?

Príspevok v téme: tehotna...ano?...nie?
wiki

Prajem pekny vecer, vzdy som si vedela poradit sama so vsetkym, no tentokrat asi potrebujem pocut nieci nazor. S priatelom nemavame pravidelny sexualny styk, neberiem ziadnu antikoncepciu. Mozno je to nezodpovedne, ale necitim sa na to, aby som ju brala. Ak sa milujeme, tak praktizujeme prerusovanu suloz. Naposledy sme sa milovali pred dvoma tyzdnami. Priatel vsak neejakuloval pocas tohto milovania vobec, no bol dost "mokry" /neviem ako to napisat, ale "nespravil sa"/. V poslednej dobe mi vsak zacalo byvat zle, mavam zavrate. Menstruaciu som dostala asi o 5 dni skor, no v podstate dnes je stvrty den a mne to uz konci. Bola aj slabsej intenzity. Pocula som vsak, ze zena moze mat aj pocas tehotenstva normalny cyklus. Zacina ma prepadavat panika, pretoze sme obaja studenti a tehotenstvo by vhod neprislo. Myslite si, ze mozem byt tehotna? Rozpisala som to asi ako roman na pokracovanie, no potrebujem pocut radu. Dakujem.

majestic

Kiki, konecne niekto zodpovedny. Ked sa totizto niekto citi na sex, tak sa musi citic aj na ochranu, pokial teda neplanuje potomka. Beriem antikoncepciu uz 4 roky a nemam ziadne problemy. Ako niekto spominal, upravi sa ti menstruacny cyklus, plet a ziadne bolesti. Doktorka ti bude robit pravidelne pecenove testy a pokial nieco nebude v poriadku tak ti antikoncepciu nepredpise. Antik. nema vplyv na plodnost, len ked ju vysadis je tam vacsia moznost otehotnenia. Antikoncepcne tabletky nie su navykobe.
Pre Milu, preco necitas pribalovy letak, ktory je pri kazdej antikoncepcii. Pokial zabudnes vziat jednu tabletku, mas ju uzit hned ako si spomenies, teda aj na druhy den a pokracovat normalne dalej. Neviem kolko tabletiek si neuzila z jedneho balenia, ale asi dost vela. Takze si vyrataj kedy by si spravne mala dostat menstruaciu a pokracuj s tabletkami dalej, malo by sa ti to upravit. Pri sexe pouzit kondom, velmi velka sanca otehtniet. Nabuduce baby citajte pribalove letaky, je tam vsetko vysvetlene!!!!!!!

wiki

milka, v pohode, len velmi som ti asi neporadila, co ma mrzi, ale ja neberiem antikoncepciu, cize neviem poradit:(. keby som vedela, isto pomozem.

aneta

myslim si ze antika je super,dostanem to vzdy presne,neboli ma brucho ked mam kramy a este to aj vylepsuje plet.robia sa pecenove testy,takze sa nemusis bat ze by to skodilo.a este uzivame aj kondomy,lebo partner sa rychlo spravi ked ich nemame a potom z toho nic nie je.a musim uznat,ze durexy su najlepsie

kiki

Cawte vsetci... Potrebovala by som surne poradit.Pocula som rozdielne nazory o tom, ci je alebo nie je antikoncepcia skodliva.Je pravda, ze uzivanie tabletiek moze ohrozit buduce tehotenstvo alebo ze sposobuju zavislot? Podla mna su to dosti bludy, ale predtym nez pojdem doktorke by som sa chcela uistit ci nerobim"blbost". Dufam, ze aspon toto mi zabezpeci dostatocnu ochranu, lebo pri kazdom sexe mam obrovsky strach z toho, ze otehotniem...

wiki

ahojte milka a zuzka, davno som tu nebola. zuzi, tak zatial nemam tie stavy, ze by nieco malo byt, som trosku ukludnena.
milka, hm, tak v tomto ti ja neporadim, pretoze ja HAK neberiem a ani som nikdy nebrala, no mozno sa tu najdu dievcata, co o tom nieco vedia. drzim palce.

mila

Ahojte!Bola by som rada,keby ste mi dali radu co mam robit!Pouzivam tabletky dost davno,ale minule som si jednu zabudla uzit a kedze som sa dost zlakla,neuzila som ju ani vtedy,ked som si chybu uvedomila!Ale radsej som vynechala 7 dni bez uzivania,aby som dostala menstruaciu,ale bola som len v druhom tyzdni!Menses som dostala, ale tazko! Ale mam obavy,ci je vsetko v poriadku! Prosim vyjadrite svoj nazor!Diky!

zuzana 2

Určite choď ku gynekológovi a daj si soraviť krvné testy. Nespoliehaj sa ani na tehotenské testy. Viem o čom hovorím (prišla som tak k tretiemu dieťaťu). Prečítaj si tému: Tehotenské testy (tam som to rozpísala podrobnejšie). Držím palce.