odpovie mi niekto na pár otázok?

Príspevok v téme: odpovie mi niekto na pár otázok?
mirinda86

Ahojte, píšem diplomovú prácu na tému psychosociálne dopady porúch príjmu potravy a preto sa na Vás obraciam s prosbou, či by niektorá z Vás nebola ochotná odpovedať mi anonymne na pár otázok a tým mi pomôcť získať potrebné údaje. Vopred ďakujem a v prípade záujmu a ochoty ma kontaktujte na miroslava.ballova@gmail.com.

DIDI22

Ale ano davam si pozor stražim si svoje kila . Mávam niekedy zly pocit ked sa moc prejem vtedy na mna pride taká panika že zase priberiem. Dietu už nedržim ale cvičenie som nevynechala.Večšinou tie večere obmedzujem.

DIDI22

VIeš po dvoch deťoch tá postava je zase iná. Ano niekedy mám taky pocit že by som mala ešte schudnuť , ale už mam z toho obavy. Už by som sa nechcela dostať až tak , ako som bola vtedy. Myslim že som už konečne dospela k rozumu. A lutujem všetky tie baby čo to teraz podstupuju. A tie stavy nálad občas tá nervozita ešte u mna ostala . Ale pri svojej rodine na to v podstate ani nemám čas nad tým rozmyšľať.

mirinda86

Je super, že si sa z toho dokázala dostať sama a že si si uvedomila, čo je pre teba dôležité :) A ako si na tom teraz? Už nemávaš také stavy nálad?

DIDI22

Vlastne hlad som moc nepociťovala zjedla som niečo male a to mi stačilo a pomahali mi aj diskoteky kde som sa mohla vyburiť. Bola som často nervozna niekedy som mala take stavy že by som sa chcela niekam zavriedť a byť tam sama.l Niekedy mi všetko a všetci liezli na nervy. Mavala som aj depresivne stavy. ALe fajčenie som nepokladala za dôležité.

DIDI22

Vlastne ked ti mam povedať ja som sa anorektičkou nikdy nenazvala možno som si to nechcela pripustiť. Ked som otehotnela ešte vtedy som nebola s tym vysporiadana. Ale postupne som si začala uvedomovať, že vo mne rastie maly človiečik a ten za to nemôže. Začala som sa o seba viacej starať aj o svoje dietatko.

mirinda86

Takže nemáš pocit, že by ti fajčenie pomáhalo zvládať vtedajšiu situáciu? Ako si to vlastne riešila, keď si pociťovala hlad?

mirinda86

nemáš sa za čo ospravedlňovať, ja som rada, že to môžem s niekým prebrať, je to citlivé, ale ako som dospela, už sa na to pozerám inak. Sú chvíle, kedy ma to zoberie a beriem to veľmi citlivo, no frajer je niekedy ako taký hromozvod, odnesie si ten hnev, ktorý by som mala adresovať inde. A už si bola pred otehotnením zdravá?

DIDI22

fajčila som malo vlastne len na diskotéke . A sem tam s kamoškami. Ale malo. NEchutilo mi to bolo to vlastne len z frajeriny.