Žlté zuby

Laco24

čím sú zuby belšie tým má sklovina nižšiu hustotu a teda je menej pevná, odolná :-)

akože nevravím že cigarety a čo ja viem čo všetko tu bolo spomenuté pomáhajú zubom, to nie :-D ale len som chcel povedať že keď ich niekto nemá prirodzene biele tak to nemusí byť až také zlé

rybizla

to je veli dobrá rada čo tu bola somenutá,,prestan fajčiť,,a nebudú také žlté.ale aj tak nemôže mať každý biele zuby vela závisí od genetiky aké ti boli dané.predstava holiwoodskych zubov je krásne ale stavím sa že je škodlivé,lebo každé bielenie hlavne to u zubára je škodlivé a ničísklovinu a je velký nábeh na kazy a rozpad zubov.najlepšie riešenie je používať vhodnú pastu a kefku a je.nemôžme byť všetci dokonalí a najdôležitejšie je nie mať čo najbielejšie ale čo najždravšie zuby bez zubného kazu a chorôb.teda krásne zdravé a vlastné zuby.

Noro.

SmileClinic: Nečistím si zuby, jem čokoládu aj mäso, ničím si nebielym zuby a mám ich biele, bez zubného kameňa a odhalených kŕčkov. Ako je to možné?

simka111

Ja ani nefajčim ani nepijem kavu ale zato pijem 2 a niekedy aj 3 šalky čaju... takze preto mam žlte zuby ale ked ja si nemozem odopriet caj ani v lete :D ale pouzivam dobru bieliacu pastu a aspon raz do tyzdna sodu

SmileClinic

Každý z nás by chcel mať krásny biely úsmev, u nás to všetko môže byt realita vďaka najnovšej profesionálnej technike. Pred samotným bielením je dôležité zuby dôkladne očistiť a skonzultovať svoje predstavy a očakávania s dentálnym hygienikom alebo zubným lekárom. Aj napriek každodennému umývaniu zubov je riziko kazivosti chrupu. Po umytí sa na povrchu vytvára povlak s baktériami, ktoré metabolizujú a tým vytvárajú kyseliny a tieto poškodzujú povrch zubov. Vzniká povlak, ktorý sa mineralizuje a neskôr vzniká zubný kameň. Baktérie postupne postupujú nižšie k ďasnu, kde poškodzujú spojenia ďasna a krčka zubu. Následne môže vzniknúť parodontálny vačok. Najlepším riešením ako tomuto predísť je prevencia pri ktorej sa predíde vzniku zubného povlaku a kameňa. Preto je najdôležitejšie čistenie najmä medzizubných priestorov, jamiek a rýh ako aj čistenie v krčkovej oblasti zuba.
Kvalitná dentálna hygiena by sa mala opakovať dva krát ročne a takisto kontrola celej ústnej dutiny v zubnej ambulancii.

Ordinačné bielenie

V ordinácii používame metódu bielenia pomocou gélu(35% peroxid vodíka)a pôsobenia laseru. Máme špičkové vybavenie, ako lampu Beyond a Zoom2 lamp, ktoré patria medzi špičky na svetovom trhu. Táto metóda je rýchla, účinná a šetriaca tvrdé zubné tkanivá. Je to metóda ktorá celkovo trvá do jednej hodiny, pred bielením je vhodne prekonzultovať farbu a požiadavky u dentálnej hygieničky alebo zubného lekára, ktorý vysvetlí celý postup bielenia. Nasledujúci 48 hodín sa pacient musí vyvarovať požívaniu niektorých pochutín, resp.jedál(káva,čaj,kola,víno).Výmena starých kompozitných výplni(bielych plomb),sa môže uskutočniť najskôr po 3 týždňoch od ukončenia bielenia.Po ukončení bielenia sa môže objaviť prechodná zvýšená citlivosť bielených zubov je to len prechodný stav. Ak potrebujete viac informacii obratte sa na nas smileclinic.sk

miccka

nie vsetci maju zlte zuby, niektori ludia co poznam maju pekne biele zuby, nie sice az tak ziarive ako vybielene hollywoodske celebrity..ale niekto proste ma prirodzene biele, aj ja by som take chcela mat, aj som sa u zubara pytala ci robi bielenie, povedal ze robi, ale neodporucil mi to, lebo sa tym znici sklovina a mohli by sa viac zacat kazit...takze na jednej strane to je pekne, ale na druhej skodlive...tiez by som chcela vediet o neakom menej drastickom sposobe na bielenie:(

Catherinka

Vsetci maju zlte zuby, teda okrem tych, co si ich nechali vybielit. Ja tiez. Keby som na to mala, dam si ich vybielit tiez.