Analna fistula

Príspevok v téme: Analna fistula
Lukeb1

Dobry den vedel by sa niekto podelit a skusenosti z operacie tejto neprijemnej veci? Mam 28 rokov v novembry ma hrozne zacal ma velmi bolied zadok a o 3 dni sa mi pri koencniku spravil vriedok velkosti slivky.Doktor to narezal ,vytieklo kopa hnisu a dal mi tam drenaz
asi 3 krat to muzel potom zase narezavat, ked hnis neodtekal a uzavrelo sa to.Toto trvalo asi dva tyzdne,
potom sa mi to zhruba zahojilo ,repikove kupele som si daval a pod,ale obcas bolo citit pri koencniku maly vriedok,tak som isiel zase k chirurgovi opet to trochu narezal len minumm hnisu vyslo a hovoril ze asi to bude treba odstarnit chirurgicky.Potom dva mesiace nic obcas samo trosku neico z toho vytieklo ale nejak som to neriesil.To minuly tyzden som radsej isiel k chirurgovy poslal ma na endorektalne USG ,potvrdila sa ta fistula ,poslal ma do nemocnice na chirurgicku ambulanciu a tam prask hned ze operacia a v celkovej anesteze a dali mi aj termin na 17.2,trosku som sa lakol,dneska som bol este na nejakm vysetreni velmi neprijemnom,nejaka skiagrafia alebo co zaver je tam napisany:analna fistula komunikujuca s lumenom rekta.
Ma niekto stymto skusenost co je to za operacia? kolko sa lezi v nemocnici?Trva dlho rekonvalescencia? bohuzial od doktorov som sa malo dozvedel aj dneska som sa pytal toho primara co mi to robil,ze ako je to velke a tak ,ci je len jedna fistula alebo viac nepovedal okrem:'to je ta fistula' nic.Uz mam z tej operacie stale vatsi strach.Budem vdacny za kazdu odpoved.Dakujem

M...

Ahojte..tak u mna to zacalo takto. uz davnejsie som si nad zadkom nahmatal taku malu dierku,ale nevenoval som tomu niaku velku pozornost,ani to nebolelo,len to hnisalo troskicku,ale nic viac..ale cim viac roky ubiehali,tak sa mi ta dierka nad zadkom zvacsovala,zrazu to malo uz 5cm hrubku,uz sa to blizilo ku kostrci...potom to uz aj trosku pobolievalo,krvacalo,hnisalo,tak som isiel na chirurgicku ambulanciu,tam mi do toho nieco vsunuli,povedali ze je to Cysta...takze mi dali predoperacne vysetrenia,odbery,ekg,rtg pluc,moc...prijali ma 24,25bola operacia,samozrejme v celkovej narkoze,cca 1hodinu mi to operovali. po prebudeni som mal velke bolesti,nemohol som ani na chrbte lezat,len na bokoch,mal som to zasite,este mi nechali taky otvor,cez co som mal danu taku hadicku,z ktorej do flasky tiekla krv,hnis.....prepustili macca 28..teraz chodim na kontroly,stehy mi davali von,ale mi hovorili,ci som si vedomy,ze hoc kedy sa mi to moze vratit....takze zatial mam pokoj...od operacie ubehli 2tyzdne,zajtra ma caka 2kontrola...takze netreba sa bat,samozrejme,kazdy sa boji,hlavne ja som sa velmi bal...

ivka12

Ahojte. Moc ste ma nepotesili, ked pisete, ze fistula sa rada vracia. Ja som po operacii druhy den a zajtra ma asi pustia domov. Dali mi tm nejaku gumenu hadicku, vraj koli zvieracom na konecniku a o 2tyzdne mi ju vraj vytiahnu. Ja len dufam,ze bude vsetko ok a uz sa to nevrati, lebo ta bolest pred operaciou bola ukrutna.

teny

tiez sa bojim tejto operacie tuto fistulu mam asi pol roka hnis mi odtiekol ale stale sa to objavuje mal som rozhovor s Doctorom tu v Anglicku on ma uspokojil co mozem byt rad viem ze operaciu nebudem citit a preto sa neobavam nejakych tazkosti mozno po operacii.Vzdy je lepsie byt skor operovany nez nebyt a znasat bolesti tak len poradim zostat silny a nenechavat si fistulu pre seba lebo tak ci tak musi von.

vlamko

Mam 49 rokov, operovany som bol asi pred 8 rokmi. Cez fistulu navliekli gumovu slucku a potom som si robil sedave kupele v hypermanganovom roztoku, az kym sa to nezhojilo, co trvalo asi mesiac. V tom roku som bol na takej operacii 3-krat, nakolo stale sa to vracalo, asi sa to neda odstranit celkom presne. Z operaciu uz teda strach nemam, ale z fistule anio, nakolko v tomto obdobi sa problem objavil znova. Nejedna sa sice o fitsulu, teda prepojenie konecnika s vonkajcou kozou kanalikom, ale v miestach, kde som bol operovany sa mi robia zapaly s vytokom. Opat skusam dizinfikovat hypermanganovymi kupelmi, ale velmi to nepomaha. Najskor mi to cistili lyzickou, co bola strasna bolest [lekar ma obdivoval, ze som trpazlivy, ale co mi ostavalo ine, ujst zo stola som mu nemohol a sestricka ma utierala od potu co som mal od tej bolesti}, ale v Blave mi rovno povedali, ze to sa musi zoperovat a myslim, ze mali aj pravdu. Operacia vobec nebolela az na neprijemnosti s tou ranou, co sa hojila mesiac.

Monia

ja prave lezim v nemocnici...vcera mi to operovali..tiez som to mala na tom istom mieste ako ty...mala som s tim problemi 3 roky a jednodnova operacia mi nepomahala..teraz mam v tej rane trubicku z ktorej mi uz 2. den vyteka hnis..mam to operovane a doktory robia vsetko preto aby sa mi to uz nezopakovalo..beriem antibiotika a zatial to vyzera pozitivne..verim ze ma skoro pustia domov a uz sa to nevrati..:)

gabrielitka

Lukeb1 ahoj..mne je 24 a mam to od 15 rokov...je to dost neprijemne..tiez to mam na tom mieste ako ty..teraz v januari som bola operovana po stvrty krat...dufam ze uz sa mi to zahoji...nedaval mi ani stehy lebo vravel ze sa to musi samo zacelit...doteraz som to mala stale zasite po operacii a stale sa mi to znova otvorilo...teiz som si davala repik vselijake bylinky,ale nic nepomohla... vraj ta fistula je zakerna.. inak nemas sa coho bat a hlavne ani operacie...daju ti narkozu a nebudes nic citit...ja som bola v nemocnici 10dni....nic hrozne...tak sa drz a daj vediet co a jak...