Analna fistula

Príspevok v téme: Analna fistula
Lukeb1

Dobry den vedel by sa niekto podelit a skusenosti z operacie tejto neprijemnej veci? Mam 28 rokov v novembry ma hrozne zacal ma velmi bolied zadok a o 3 dni sa mi pri koencniku spravil vriedok velkosti slivky.Doktor to narezal ,vytieklo kopa hnisu a dal mi tam drenaz
asi 3 krat to muzel potom zase narezavat, ked hnis neodtekal a uzavrelo sa to.Toto trvalo asi dva tyzdne,
potom sa mi to zhruba zahojilo ,repikove kupele som si daval a pod,ale obcas bolo citit pri koencniku maly vriedok,tak som isiel zase k chirurgovi opet to trochu narezal len minumm hnisu vyslo a hovoril ze asi to bude treba odstarnit chirurgicky.Potom dva mesiace nic obcas samo trosku neico z toho vytieklo ale nejak som to neriesil.To minuly tyzden som radsej isiel k chirurgovy poslal ma na endorektalne USG ,potvrdila sa ta fistula ,poslal ma do nemocnice na chirurgicku ambulanciu a tam prask hned ze operacia a v celkovej anesteze a dali mi aj termin na 17.2,trosku som sa lakol,dneska som bol este na nejakm vysetreni velmi neprijemnom,nejaka skiagrafia alebo co zaver je tam napisany:analna fistula komunikujuca s lumenom rekta.
Ma niekto stymto skusenost co je to za operacia? kolko sa lezi v nemocnici?Trva dlho rekonvalescencia? bohuzial od doktorov som sa malo dozvedel aj dneska som sa pytal toho primara co mi to robil,ze ako je to velke a tak ,ci je len jedna fistula alebo viac nepovedal okrem:'to je ta fistula' nic.Uz mam z tej operacie stale vatsi strach.Budem vdacny za kazdu odpoved.Dakujem

Anastaza

Kameň -ra môžem ťa poprosiť ako vyzerá ten čaj už sti bojujem asi rok analana fistulu dá sa viliečit aj bez operácie ma nikto také skúsenosti prosím o radu

ped

A to s tebou si volám teraz posledne? Ty máš ten hlas? Keď je to tvoj hlas, pre mňa za mňa ťa beriem všetkými desiatimi, hoci by si mala 150 kilo. Máš moje slovo. Afrodita mi dala k.o.:-) Ďakujem.

Kamen-RA

Ahojte, pre vsetkych ktory maju problem odporucam Vilcacoru (Una de gato / Macaci pazur) je to uzasna rastlina, ktoru mi poradil saman v Peru.
Vravel, ze pri fistulach treba hlavne precistit krv . Odkedy som ju zacal pit tak sa fistula aj sama zahojila. Ked som na dlhsiu dobu prestal, tak sa vratila a znovu zahojila po piti tohoto caju. Takze po niekolkych kurach podla mna aj chronicka fistula zmizne. Treba ho pit kludne 1-2L denne (1kopcovita polievkova lyzica denne). Sladim medom/steviou.

Zoli76

podla mojej skusenosti, najlepsie je ist s tym za chirurgom, ci sa da spravit fistulektomia.
iba mastickami mate minimalnu sancu, ze sa to niekedy zahoji. ta ranka na vnutornej stene zvieraca je kazdodenne namahana a prenika do nej stolica, ktora potom sposobuje zapal. to tam treba poriadne zasit, to len tak samo od seba nezrastie.
operacia nie je nic prijemne, ale da sa to absolvovat vo forme jednodennej chirurgie s lokalnou anestezou. potom uz len sedaci kupel, nejake masticky na podporu hojenia a zopar kontrol.
v bratislave tento zakrok robi Chirkoz (petrzalka, Gercenova) alebo SCHC (sukromne chirurgicke centrum) na Zahradnickej. Predpokladam, su aj ine zdravotne centra, kde sa to robi, treba vygooglit (hladaj "jednodnova chirurgia fistuly").

Steve36

Mam fistulu uz 2-3 roky a ako som cital par veci nikto nenapise presne (zinok?hydrokortison?....),ze fakt ktora mast pomoze !POprosim pomozte mi -aj ako ostatnym ,aby sme sa zbavyli tohoto trapenia ---sak sme ludia!!!!!DAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!DAkujeme!!!!!

Hela-58

Ja tiež mám fistulu pri konečníku, majú mi ju operovať ešte sa rozhodujem.
Prosím o skúsenosť s hydrokortizonovou masťou. Dá sa stou masťou vyliečiť fistula?
Pekne prosím o odpoveď.
Ďakujem.

Vikina1234567

Ahojte. Som druhý deň od operacie fistule. Neskutočné bolesti už od prebudenia z anestézi. Nevládzem stale plačem hrozne to boli, davali mi aj tramal ale vzdy som sa pozvracala a bolo mi este horsie. Som na pokraji sil... mam chut zomriet. Kedy tato bolest prestane... bojujem 8rokov s Crohnom od mojich 12r. Stale sa mi len stav zhorsuje. O com je zivot v neustalej bolesti?
Zaviedli mi tam nejaký Seton gumennu hadicku alebo co to je. Hrozne to boli štípe.

Oktan

Dobry den,
Chcem poradit vsetkym co sa tyka perianalnej fistuly.
Bojoval som s tymto neduhom celych 5 rokov a posledne dva roky mi ta fistula krvacala 3-4x do tyzdna pri vyprazdnovani a bolo to velmi neprijemne... ako kazda otvorena rana...pri chodzi to stipalo, obcas krvacalo (ale najma po stolici) No asi pred dvomi mesiacmi som uplnou nahodou objavil nieco, co mi zmenilo zivot. Zatalo to tym ze som dostal "vlka", ( fistulu som uz neriesil velmi, lebo som bol zvyknuty a absolutne nic a to NIC mi na nu nezaberalo) Siel som s vlkom do lekarne v Nemecku, nech mi na to nieco daju. No a pani lekarnicka mi dala zinkovu mast a mast s hydrokortizonom 0,5%. Po par dnoch vlk zmizol, no napriektomu som este pouzival obe masti... Zhruba po tyzdni som si uvedomil ze uz nemam ani fistulu... mal som vriedok predtym a pomaly zmizol. Na angickom fore som neskor cital ze lekari u nich predpisuju hydrokortizonovu mast na fistuly ako konzervativnu liecbu no na slovenskych ani ceskych strankach som sa nic o hydrokortizonovej masti nedocital co sa tyka liecby fistul. Takze staci vo vacsine pripadoch hydrokortizonova mast natriet 2x denne na postihnute miesto. A je volne predajne... su aj silnejsie druhy tejto maste ale tie su uz na predpis.