Analna fistula

Príspevok v téme: Analna fistula
Lukeb1

Dobry den vedel by sa niekto podelit a skusenosti z operacie tejto neprijemnej veci? Mam 28 rokov v novembry ma hrozne zacal ma velmi bolied zadok a o 3 dni sa mi pri koencniku spravil vriedok velkosti slivky.Doktor to narezal ,vytieklo kopa hnisu a dal mi tam drenaz
asi 3 krat to muzel potom zase narezavat, ked hnis neodtekal a uzavrelo sa to.Toto trvalo asi dva tyzdne,
potom sa mi to zhruba zahojilo ,repikove kupele som si daval a pod,ale obcas bolo citit pri koencniku maly vriedok,tak som isiel zase k chirurgovi opet to trochu narezal len minumm hnisu vyslo a hovoril ze asi to bude treba odstarnit chirurgicky.Potom dva mesiace nic obcas samo trosku neico z toho vytieklo ale nejak som to neriesil.To minuly tyzden som radsej isiel k chirurgovy poslal ma na endorektalne USG ,potvrdila sa ta fistula ,poslal ma do nemocnice na chirurgicku ambulanciu a tam prask hned ze operacia a v celkovej anesteze a dali mi aj termin na 17.2,trosku som sa lakol,dneska som bol este na nejakm vysetreni velmi neprijemnom,nejaka skiagrafia alebo co zaver je tam napisany:analna fistula komunikujuca s lumenom rekta.
Ma niekto stymto skusenost co je to za operacia? kolko sa lezi v nemocnici?Trva dlho rekonvalescencia? bohuzial od doktorov som sa malo dozvedel aj dneska som sa pytal toho primara co mi to robil,ze ako je to velke a tak ,ci je len jedna fistula alebo viac nepovedal okrem:'to je ta fistula' nic.Uz mam z tej operacie stale vatsi strach.Budem vdacny za kazdu odpoved.Dakujem

27Ivana27

Môzem sa spytat ako ta fistula vyzera??mam hemeroidy uz asi 3 roky a momentalne som v zahranici..znutra mi po kazdej stolici vyteka hnis a teraz mam pocit ze mam akysi zápal..nehorazne to boli a spravili sa mi okolo konecnika 2 pupaciky..suvisi to nejako s tou fistulou??? Na operacii som este nebola, a na chorurgicky sa teda vzivote ani nechystam!!!!!stacia mi prispevky v diskusiach

lemm

Dobry den zacnem takto na fistulu som bol operovany do tohto dna 4 krat a vyzera to tak ze idem na dalsiu operaciu napriek tomu ze pred cca 6 tyzdnami som ukoncil bolestivu liecbu fistule ktora sa vraj robila radikalne aby sa fistula uz neobjavovala ( spravili mi tzv.elasticku ligaturu ) po vybrati ligatury zhruba o tyzden na to sa mi spravili 2 nove fistule... som uz na konci sil neviem si predstavit ze budem zazivat znova tu bolest kto nezazil nepochopi. Hygienu dodrziavam po kazdej navsteve wc+preventivne pocas dna su dni ked sa sprchujem 8-9 krat+3-4 krat harmancekove obklady,vela tekutin a neskutocne mnozstvo sterilnych stvorcov... poradte ako na to ako sa dostat s tejto choroby ktora je obmedzujuca snad vo vsetkom na viac zacinam trpiet depresiou,uzkostou a myslienkami na samovrazdu.Nevladzem dalej.

anka2410

ahoj ,mám análnu fistulu už 6 rok.
urobila sa mi v tehotenstve a po pôrode ma operovali .
ano mala som epodurálku ,takže rana ma vôbec nebolela.
nevýhoda ...rana je otvorená ,ťažko sa hojí a dlho s pomocou dubovej kôry a repíku ,harmančeku či skorocelu .
najhoršie na tom je ,že po operácii sa mi to po pol roku obnovilo-vyšetrenie to potvrdilo a nutne operovať.
nešla som ....dostala som strach .
bojím sa dodnes ,prežiť znova to isté.
zase mať otvorený necitlivý konečník ,sedavé kúpele a nespočetné vymieňanie vložiek .
po pravde ...áno stále ma to bolí a zbiera sa mi to ,jednoducho tak žijem ...s touto chorobou ,ktorá sa nedá vyliečiť.
aspoň mi to tak bolo povedané .....

Davisimo

ahoj no ja mam fistulu uz asi 5 rok a lekar ma odporucil na operaciu no bojim sa neni mi to jedno co sa somnou bude diat neviem ako to je ci pri uplnej anesteze ci pri lokalnej epiduralke ako prebiehali vase operacie ? moj strach je dost velky este som nenabral odvau ist sa objednat dakujem za kazdu odpoved

Veron946

Ja som bola na to operovaná a všetko to dopadlo v najlepšom poriadku,po operácii ma to ani nebolelo,len som to trochu cítila a na tretí deň som bola doma.Akurát sa to ťažšie hojí.

itko

Zdravim, mam 33 (muz) a tiez ma trapi tato obtazujuca \"choroba\"...fytoterapia.albumy.biz. Precital som nejake diskusie a \"zarucene\" sposoby na liecbu fistuly. Operaciu riesit nechcem (predpokladam, ze vacsina z vas taktiez nie). Ani sa necudujem...www.youtube.com. Skusal som vsetko mozne...cistenie/dezinfekciu Alpou - vysusovalo to pokozku a ta bola este viac podrazdena...rozne kremy - niektore tiez posobili drazdivo...nakoniec som po odporucani lekarky skusil Holtov krem (www.adcc.sk)...kazdy vecer som si postihnute miesto umyval iba cistou vodou (vraj pomaha aj glycerinove mydlo - nepozhanal som). Potom som to natrel Holtovym kremom a isiel spat. Po dvoch dnoch nedoslo k uplnemu zmiznutiu fistuly, ale k jej uplnemu potlaceniu (vonkajsi typ) - potesil som sa, ze zmizla. Postihnute miesto som dalej kazdy vecer umyval cistou vodou, bez kremu. V praci nastali stresujuce dni a tomuto faktoru ja pripisujem obnovu fistuly a vobec vsetkych neduhov trapiacich telo - vsetko je v hlave. Znova som teda pouzil Holtov krem a znova po dvoch dnoch bola fistula potlacena...podla mna sa fistuly neda zbavit iba mastickami, je to az do hrobu...ale ani operacia to velakrat nezachranila, ako som sa docital...

Ivka 1

Zuza12345 napíšte mi na mail : siveta@orangemail.sk ak budete chcieť, tu sa presné názvy uvádzať nesmú z dôvodu nedovolenej reklamy.

luko23

FISTULA - je strach, prekážka v procese zbavovania sa už nepotrebného v živote.
Ráno a večer si treba hovoriť , predstavovať a veriť : Som v bezpečí. Bezvýhradne verím v chod života. Život je tu pre mňa.
Budete prekvapení ...aj ja som bol, je to v nastavení hlavy.. MILUJ SVOJ ŽIVOT - HAYOVÁ

zuza12345

Ahojte, prosím Ivka1 o presnú značku výrobkov, ktoré používala na vyliečenie fistuly. Mám 11 ročného syna s MC a perianálnou fistulou. Viem že ste tieto príspevky písali dávno, ale mne by sa to teraz hodilo. Ďakujem