Analna fistula

Príspevok v téme: Analna fistula
Lukeb1

Dobry den vedel by sa niekto podelit a skusenosti z operacie tejto neprijemnej veci? Mam 28 rokov v novembry ma hrozne zacal ma velmi bolied zadok a o 3 dni sa mi pri koencniku spravil vriedok velkosti slivky.Doktor to narezal ,vytieklo kopa hnisu a dal mi tam drenaz
asi 3 krat to muzel potom zase narezavat, ked hnis neodtekal a uzavrelo sa to.Toto trvalo asi dva tyzdne,
potom sa mi to zhruba zahojilo ,repikove kupele som si daval a pod,ale obcas bolo citit pri koencniku maly vriedok,tak som isiel zase k chirurgovi opet to trochu narezal len minumm hnisu vyslo a hovoril ze asi to bude treba odstarnit chirurgicky.Potom dva mesiace nic obcas samo trosku neico z toho vytieklo ale nejak som to neriesil.To minuly tyzden som radsej isiel k chirurgovy poslal ma na endorektalne USG ,potvrdila sa ta fistula ,poslal ma do nemocnice na chirurgicku ambulanciu a tam prask hned ze operacia a v celkovej anesteze a dali mi aj termin na 17.2,trosku som sa lakol,dneska som bol este na nejakm vysetreni velmi neprijemnom,nejaka skiagrafia alebo co zaver je tam napisany:analna fistula komunikujuca s lumenom rekta.
Ma niekto stymto skusenost co je to za operacia? kolko sa lezi v nemocnici?Trva dlho rekonvalescencia? bohuzial od doktorov som sa malo dozvedel aj dneska som sa pytal toho primara co mi to robil,ze ako je to velke a tak ,ci je len jedna fistula alebo viac nepovedal okrem:'to je ta fistula' nic.Uz mam z tej operacie stale vatsi strach.Budem vdacny za kazdu odpoved.Dakujem

Aninka 81

Pekný deň všetci ktorí máte problém z touto diagnózou. Chcem sa podeliť o môj príbeh celé to trvá 2 a pol roka. Začalo to v tehotenstve z ničoho nič.. Myslela som ze sa mi tvorí vonkajší hemeroid pretože to som mala v predošlom tehu. Keď gulicka 5cm.od konečníka vyšla a praskla vyriekol hnis som sa zlakla a utekala k chirurgovi. Asi pol roka každý 3 deň mi to čistil drenoval prepchaval a neviem co všetko. Prišiel deň pôrodu a jednoducho som tam viac nešla lebo som nemala už čas chuť a krvácanie po pôrode a šitie mi to ani nedovolili. Po všetkých možných cipkoch mastičkách sa mi najviac osvedčilo Betadine to hnis vytiahlo. Toto som vydržala asi pol roka no potom obrovský vačoj sa mi vytvoril mimo fistule. S teplotou veľkou bolesťou ma manžel aj s babom vzal na pohotovosť kde mi to narezali a odporučili koloproktoligicku poradňu. Keď že som dieťatko stále dojcila bolo to dosť náročné bez liekov na bolesť. Prišla som do poradne a verdikt komplikovaná fistula komplexná. Dohodli sme sa s Dr že spraví ligaturu samozrejme bez umrtvenia. Táto vec mi pomohla prečkať ďalší rok a pol kedy som sa rozhodla že už je babo pripravené ostať bezo mňa. Stále dojčím. Včera ma prepustili z nemocnice. Operovali ma spinalkou tak som bola pri vedomí všetko som počula. Zvladla som to. Mam rany ktoré bolia no každý deň je to lepšie. Mlieko som si odsávala tak všetko sa môže dostať do poriadku. Robím sedavé kúpele v dubové kôre držím to v max čistote a suchú a po toalete prečistím betadine. Verím že mi toto pomôže. A neľutujem že som si zo dala operovať žiť s fistulu je náročné. Dúfam že môj príbeh niekomu pomôže a povzbudí ho.

Miso1980

Rad by som sa s vami podelil s mojimi skusenostami s fistulou.V roku 2016 som bol operovany na abces pri konecniku. Po operacii som chodil na drenaz a robil som si kupele z dubovej kory, aby sa jazva zahojila. No po par mesiacoch sa mi vytvorila fistula a zacalo trapenie. Neustale palenie, svrbenie a neprijemne pocity v oblasti konecnika ma viedli k tomu, aby som vyskusal ine moznosti liecby, kedze mi nic nezaberalo. Zacal som pit zlate mlieko (mlieko, kurkuma a med), natieral som fistulu hydrocortison mastou, no stale mi vytekal hnis. Potom som vyskusal cajovnikovy olej, cerstve aloe vera, visnovskeho mast, bylinkove caje, dietnejsie jedla a dodrziavat stravu. Trochu sa to zlepsovalo, ale hnis sa tvoril dalej, no pomenej. Vyskusal som aj homeopatika - silicea a pyrogenium 9, zacalo sa to zlepsovat, co sa mnozstva hnisu tyka, zacervenania a velkosti fistuly. No stale som pocitoval neprijemny tlak vedla konecnika. Opat som po troch rokoch zasiel na chirurgiu a lekarka mi povedala, ze ine riesenie neexistuje, iba operacia. Strcila mi do fistuly sondu a povedala, ze je hlboka 1,5 cm. Povedala, ze fistula mi vznikla pri nedostatocnej drenazi po operacii. Odporucila mi najst si odbornika v tejto oblasti lebo nie kazdy to vie operovat.Aj napriek tomu som sa rozhodol neist na operaciu, ale hladat ine sposoby liecby. Natrafil som na clanok o Jarischovej vode. Vyskusal som a problemy a bolesti uplne zmizli ( samozrejme na osetrovanie potrebujete dvoch, aby vam tu fistulu mal kto osetrovat). Fistulu som vyplachoval sposobom, ze som koniec striekacky prilozil k dierke fistuly a pod tlakom si ju vyplachoval. Po par tyzdnoch sa mi to stiahlo a uplne zahojilo. Ani som necitil, ze tam nieco mam. Voda stoji 1,50 eur :) Samozrejme chce to cas a trpezlivost a hlavne to nevzdavat a stale tu fistulu vyplachovat a osetrovat. Stalo to vela usilia a casu (kazdodenna nepretrzita starostlivost pocas 2,5 rokov), ale nakoniec mozem povedat ze fistula a neprijemne pocity su prec. Neviem povedat, co konkretne pomohlo mozno to bola kombinacia vsetkeho, co pomohlo mozno iba Jarischova voda, treba vyskusat :)

Eva23

Mne sa analna fistula objavil prvykrat pred rokom,najprv som bola strasne unavena,potom som citila,ze nieco zvlastne ako hemeroidy sa mi vytvorilo. Postupne sa to zvacsovalo a strasne to bolelo. Bola som na incizii,to bolo dost bolestive,lebo som to mala zapalene. Ale sa mi to znovu navieralo. Pol roka som sa trapila,predstava operacie bola pre mna strasidelna,navstivila som dvoch lekarov,jeden ma chcel operovat a dat mi tam gumicku,ktora sa bude stahovat,co bola pre mna hrozna predstava a druhy ma chcel operovat iba lokalne a toho som sa zlakla este viac. Po asi pol roku sa mi ale fistula vyliecila a tak som bola stastna. Tento stav trval pol roka a potom sa zrazu znovu objavila. To som sa ale uz rozhodla,ze to musim riesit nakolko boli bolesti naozaj velke. Momentalne mam za sebou zavedenie ligatury a po nejakom case,ked sa fistula upokoji mi ju budu operovat. Som velmi rada a povzbudzujem vsetkych aby to riesili,prva operacia bola uplne v pohode,na ligaturu som si zvykla.. Strach cloveka zbytocne zvazuje a toto je naozaj vec ktora sa sama neporiesi,vyskusala som vsetko,aloe vera,gaf gel,biolampu,na cas to pomohlo,ale vratilo sa to. Drzim vsetkym s podobnym problemom palce

MarcelS

Baška, robia to napríklad MUDr. Pavel Ištok - ma na to prístroj FILAC, robí to v lokálnej anestéze - nemusí sa pacient uspávať, mne to robil. Dosť to stálo, cca. 400 EUR, ale bolo to bez uspania. Už sa mi zase robí ďalšia fistula :-(

Baska1503

Ahojte,

chcem vás poprosiť či tu má niekto skúsenosti s operáciou análnej fistuly ? Kde a na akej chirurgii to robia najlepšie a dôkladne. Ak má niekto skúsenosť s nejakou poliklinikou kde mu to robili a bol veľmi spokojný prosím o radu. V blízkej dobe sa chystá môj manžel na tuto operáciu a hľadáme najlepšiu chirurgiu aj keď bude operácia spoplatnená. Za každú skúsenosť radu ďakujem.

88Janka88

Dobrý deň. Idem sa s Vami aj ja podeliť o svoju skúsenosť. Tento problem u mna trval od oktobra 2018, diagnóza: chronicka analna fisula. Verdikt jasny: operácia. Strach z toho celého bol väčší ako samotný zákrok. Zákrok mi bol vykonany v celkovej anestéze na chirurgickom oddelení. V prvy den v nemocnici o vode, nasledovala dôkladné vyčistenie čriev ( odporúčam 1-2dni pred operáciou ľahké jedla, redšie), klystýr..druhý den rano infúziou antibiotika a ide sa nato. Po prebratí bolesti- nič strašné ( bolesť ako v období keď ma fisulla trápila) nepotrebovala som žiadne analgetiká. Na druhý deň po vizite ma pustili domov. Doma prve 3-4 dni trošku bolesti, ale úľava a pocit, ze je potom na nezaplatenie. Teraz fungujem na 100%, chodim na kontroly ale uz fungujem a pracujem. Tak Vám prajem veľa zdravia, a možno sa niekomu kus uľavi keď si prečíta môj príspevok...lebo keď som googlila ja....dost ma to vysedilo..keď som čakala pred operačkou tak sa chodili na mna kukat, či dýcham ešte.

88Janka88

Dobrý deň. Idem sa s Vami aj ja podeliť o svoju skúsenosť. Tento problem u mna trval od oktobra 2018, diagnóza: chronicka analna fisula. Verdikt jasny: operácia. Strach z toho celého bol väčší ako samotný zákrok. Zákrok mi bol vykonany v celkovej anestéze na chirurgickom oddelení. V prvy den v nemocnici o vode, nasledovala dôkladné vyčistenie čriev ( odporúčam 1-2dni pred operáciou ľahké jedla, redšie), klystýr..druhý den rano infúziou antibiotika a ide sa nato. Po prebratí bolesti- nič strašné ( bolesť ako v období keď ma fisulla trápila) nepotrebovala som žiadne analgetiká. Na druhý deň po vizite ma pustili domov. Doma prve 3-4 dni trošku bolesti, ale úľava a pocit, ze je potom na nezaplatenie. Teraz fungujem na 100%, chodim na kontroly ale uz fungujem a pracujem. Tak Vám prajem veľa zdravia, a možno sa niekomu kus uľavi keď si prečíta môj príspevok...lebo keď som googlila ja....dost ma to vysedilo..keď som čakala pred operačkou tak sa chodili na mna kukat, či dýcham ešte.