Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

Karina23

Ahoj dievčatá, tiež som nedávno podstúpila urino terapiu. Energie som mala neskutočne. Tvár sa mi zlepšila, teraz si dávam obklady vždy večer na 5-7min.Zamozrejme musí sa nechať oddstáť aspoň 24hodín. Ráno mám celé líca plné bieleho hnisu, ale všetko to vyšlo von, teraz si rany hojím Bactrobanom, ale poviem Vám kočky, že už to nebude dlho trvať a pôjdem do ulíc bez makeupu- čo bol môj sen. tak už konečne žiadne koplexy, žiadna hanba, konečne som slobodná a nemusím sa hanbiť za svoju pokožku. Tak hlavu hore dievčatá a kľudne urino terapiu vyskúšajte.

Jobinka

Barbora_Bn

Hovoríš mi uplne z duše , mám ten rovnaky problem a som z toho zufala :-( neviem čo mám už robit s takou pletov :-/ nedala by si mi na seba kontakt ?:-) nech pokecáme , myslím e-mail :-)

Barbora_Bn

Ahaa , hmm ja mam dost blbe akne , co ma uz hodne stve ,pretoze tiez mam obcas suchu plet a zase ked si dam aknecolor napr. do skoly tak po 2 hodinach mam strasne lesku a mastnu plet , co vyzera hrozne , tiez rozmyslam nad nejakym novym makeupom ...Ale stale som v zacarovanom kruhu akne ... skusam vsetko , zmenila som stravu , vela pijem atd, a nic nepomaha :-(

Jobinka

Barbora_Bn

Ja som aknecolor použivala dlho a nič a vcil mi to začala vysusovat a dávala som si barsjake masticky aj dost drahe a nic :-( ale skusim henten co si mi napisala :-))) no ja nemam moc akne ja mam také by sem rekla stredne :-) já mám T-zonu mastnu a ostastné suche , moja kozmeticka rekla,že mám zmiešanu pleť .. a neviem aky si mam kupovat make-up na zmiešanu pleť :-( mám nato aj pripravky odlicovacie na zmiešanu pleť,ale aj ked sa nakremujem furt sem sucha :-(

Kadza

Baby, ja si myslim, ze vela robi to, ze sa pouzivaju rozne kozmeticke znacky na tvar. Vsak plet ma chaos!!! Kazda kozmeticka firma vyraba svoje produkty roznymi sposobmi, jedna je prirodna, druha zase sama chemia. Preto plet sa nemoze zbavit vyrazok, pripadne nejakych lisajov.

Barbora_Bn

Jobinka , hmm , mne aknecolor nevysusuje plet , ale kazdy sme iny :-) Ja pouzivam podkladovy krem od solution a na noc si davam krem s 5 percentami uriny od Dolivy . To je velmi dobry krem , je dost mastny cize by ti mozno pomohol :) Stoji cca 10 eur .
A ty mas aj problem s akne , ci len velmi suchu plet ?
Ja som suchu plet mala par krat po roznych mastickach od koznej proti akne ( skinorem , duac gel a pod . ) ...a to uz bolo hrozne , cela tvar ma palila a pod . Cize viem ake to je bojovat i so suchou pletou ...

Jobinka

Barbora_Bn

aknecolor som práveže používala dlhé roky lenže mne to strašne vysusuje tvár :( aj ked si dám pod to kvalitne kremy alebo podkladovu bazu aj tak mi to vysusuje tvár .. inak nahoda,ale tu medovu masku mám prave na sebe :) lebo som ju dnes hladala na nete,ale dakujem moc :) kožná doktorka mi povedala , že mám problematicku pleť a aj zmiešanu pleť , používam všetko možné ale nič nezabera :( furt mám suchu tvár .. inak použivam len hypoalergenny kozmetiku:) zajtra idem ke kozmeticke na cistenie pleti a na leaser ale mam nejaky blby pocit,že mi zniči ešte viac tvár :(

Barbora_Bn

Jobinka , medzi dobre prekryvajuce ,,makeupy,, patri aj acne color . Ja ho pouzivam dlhsie ako 3 roky asom s nim spokojna .
Doplnujem ho len pudrom aby sa plet neleskla .
A na tu vysusenu plet skus medovu masku - ta plet krasne napne a tiez je antibakterialna .
bud len med alebo ho zmiesat s muskatovym orechom a skoricou - to uz mas aj akoby s peelingom .
Alebo masku z pochutkovej kyslej smotany - nechat posobit a len plachnut
Vela stastia :-)

jobinka

Pomožtee mi prosiim :((((( Ahojte , potrebujem pomoc :) Som velmi zufala s mojou pleťou :( mám zmiešanu pleť - mám suchu T-zonu , bradu .Líca a nos nie su až tak suché . Chcela by sem si kupit novy make up rozmýšlam nad Vichy - dermablend , alebo Max factor lasting performance . Pomožte mi prosím :( A aj nejake dobre rady .. Ináč použivam Te Tree Oil.

nadirah

Od puberty som mala problémy s akné a s vyrážkami. Užívala som aj Roaccutane, ale len chvíľu a pomohol mi, ale po pol roku boli moje problémy späť. Vyskúšala som mnoho kozmetických prípravkov a vitamínových doplnkov a tabletiek. Teraz mam 24 rokov a to čo mne pomohlo bolo, že som prestala používať všetku kozmetiku od pleťovej vody až po krémy. Tvár som si potierala žihľavovým alebo harmančekovým čajom. To mi pomohlo. Keď sa mi preliečila tvár tak som začala používať konopny olej na pleť, je to podľa mňa super vec a veľmi mi pomohol. Okrem konopného oleja, ktorý si dávam večer, si ráno dám len denný tónovací krém, makeup nepoužívam. A mám konečne normálnu pleť, za ktorú sa nemusím hanbiť. A sem tam si dám na tár masku z medu. Takže mne sa osvedčilo nič nepreháňať a používam len konopný olej, poprípade, ked sa mi spraví vyrážka tak ju potriem čistým čajovníkovým olejom.