Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

darkdark

ja som mavala take bolestive podkozne aj povrchove, nie nejak strasne vela, ale vo veku 26.. po tom co som vysadila HAK. a mala som strasne mastnu t-zonu a suche lica a hore celo, normalne sa mi robili supinky. nahodou som sa dostala ku kremu Bioderma Sensibio na citlivu plet. Musim povedat, ze mi velmi pomohla, trvalo asi tyzden kym sa mi prestali robit bolestive vyrazky a teraz sa mi obcas spravi nejaka malicka povrchova. pokozku mam v poriadku, teda viem si predstavit aj krajsiu tvar (mam cervene bodky po tvari z tych vyrazok), ale je to o 80% lepsie ako bolo, nie je taka mastna a tym padom mi aj makeup vydrzi pekny cely den a nesteka.

dsadsadas

čaute .. PORADÍM VÁAAAAAAAAAAAAM!

takže akné ma veľmi trápilo a vyzeralo na tvári naozaj hrozne .. mal som aj na brade, hlavne na čele ale naozaj škaredé a veľmi nepríjemné .. skúšal som mastičky, vodičky a iné debiliny .. nakoniec som dostal liek ROACCUTAN, no keď som ho rozbalil a prečítal si vedľajšie účinky, hneď som sa rozhodol, že tento liek nebudme užívať a budem skúšať ďalej niečo iné .. po mesiaci skúšania sa mojé akné samozrejme vôbec nezlepšovalo - a začal som používať biolampu .. tá mi však vôbec nepomohla a celé to bolo veľmi zdĺhavé a navyše liečba mala trvať podľa návodu cca 9 mesiacov .. po mesiaci som raz prišiel domov zo školy a videl som svoje akné a povedal som si, že nakoniec vyskúšam ROACCUTANE. Je to silný liek, ktorý však veľmi zabral ...Teraz ho užýívam 4. mesiac a nemám problémy ani s vedlajšími účinkami ani s ničím podobným .. teda jediný vedľajší účinok, ktorý sa prejavil ako na mne, tak aj na dvoch kamarátoch, ktorý ROACCUTANE užívali boli veľmi suché peri a celkovo tvár .. ale na pery som si kúpil masť LIP BALM - cena cca 3 €... vždy pred spaním si natriem poriadne tvár niveou a ráno mám peknú pleť - ako každý iný, teda vôbec nie vysušená a pod ... AKO PREBIEHALA LIEČBA? Ako som spomínal liek je silný a kombinácia s alkoholom je absolútne vylúčená .. mne to však problém nerobí, no väčšine ľudí asi hej :) inak mám 17 rokov a s akné som sa trápil asi od 14 ale v 17 sa mi to veľmi zhoršilo. .. po prvých 2 týždňoch sa mi zdalo, že je už lepšie no po zhruba mesiaci sa mi zdalo, že je to isté .. ALE, postupom užívania (1 tabletka ráno 1 večer) sa akné menilo na čistú pleť .. opakujem, mal som silné akné, takže som sa veľmi čudoval. . teraz 4. mesiac nemám na tvári naozaj vôbec nič .. takže odporúčam .. a inak keď som dostal tento liek čítal som na nete o ňom veľa a to ma utvrdzovalo o tom, že ho nebudem užívať ani za nič .. ale nič iné mi už nezostávalo, tak som ho skúsil a naozaj veľmi ďakujem, že sa tento liek VYNAŠIEL! ak sa s akné trápite, naozaj ho začnite užívať ak nič iné nezabralo, je to síce dlhdobá liečba, ale tak vy sa sami musíte usporiadať svoje priority .. či sa chcete cez víkend dobre zabaviť, ale dobre vyzerať :) takže ešte raz odporúčam, naozaj nemáte čo stratiť .. keby niečo napíšte mi na mail ROACCUTANExxx@azet.sk :) rád vám poradím, pretože viem aké sú vaše pocity keď s akné neviete nič urobiť .. prešiel som si aj ja tým :) takže keby niečo hláste sa :)

Klaudia 98

Ja som bezradná :(,neviem čo mám robiť,raz to mám tak že 2 týždne mám úplne čistučkú plet,a potom sa mi urobí niaká úplne červená bolestivá virážka,každý den si čistím pílingom a potom pletovou vodou ktorá obsahuje alkohol,na nos si na tú virážku dám ichtiol,a vôbec mi to nepomôže,a nedá sa to ani prekriť korektorom ničím,a to sa normálne hambím ísť aj do školy :( prosím pomôžte mi prosíííím

lilli_lilli

myslela som,ze som beznadejny pripad,pouzivala som kadeco,dostupne i nedostupne,od koznej,z drogerky, z lekarne,taktiez domace masky..jasne,ze nepomohlo!

raz som sa nasrdila a vsetko som vyhodila,kedze som mala natolko podrazdenu plet z tolkej chemie a aj tak nic nepomahalo a uz ked som sa nemohla zbavit tych vyrazok hnusnych,tak nech mam aspon dobru plet (sviezu,ziarivu,hydratovanu,zregenerovanu...).

Kupila som si regeneracne bio pletove olejceky (saloos),robim si domace masky raz dvakrat do tyzdna(z drozdia), taktiez raz dva krat do mesiaca pilling (podrvene rozmocene ovsene vlocky, alebo zo zrnkovej kavy)..ziaden make-up, denne aspon tri litre tekutin (cista voda,pripadne bylinkove cajiky),ovocie,zeleninka a verte ci nie,plet mam omnoho lepsiu:)

annieee

mne velmi pomohol nimba caj-ajurvedsky tzv cistic krvi na vnutorne pouzitie.a na vonkajsie repik pouzivam caj z neho namieesto pletovej vody:)a hlavne nesprtat si do tvare:)

Peter666111

Nazdar, mna len jedno trápi, prečo ja mam akne, a ziaden iny clovek napr. vo veku 40 a viac rokov ne? preco prave ja resp. my? a preco male dieta nema akné com?

jankaaaaaaaaa

simka: to ze par krat zjes za den nieco co vyzera byt zdrave, nemusi vobec pomoct tvojej pleti. pecivo vseobecne je velmi nepiraznive pre travenie.. a to ze zjes nieco relativne zdrave raz za den este nijako priaznivo neovplyvni tvoju plet. treba uplne od zakladov zmenit zivotny styl a stravovanie

simka111

Možno vyskušam tu urinoterapiu, ale moj problém nesu zapalene vyražky(to len niekedy) ale mam plno ipchaných porov okolo brady a na líchach, dnes som bola u kozmetičky a ked som jej povedala, aom naposledy bola pred dvomi mesiacami na čistenie, povedala, že neveri, lebo ju mam veľmi zanesenu... a k tomu jem zdravo, každy den jem minimalne jeden jogurt, konkretne Sabi(aby si niekto nemyslel, že jem nejaky jogurotvy dezert), pijem dostatok vody, a každe rano chlieb s pšeničnými kličkami, ľanovými semienkami a zeleným čajom...
A ešte mi vravela, že ak je pleť zanesena okolo brady a ust, je niečo s travením.. tak potom fakt nechápem, kde je spravodlivosť :( ked ja ani jeden večer nezaspim bez toho, aby som si tvar umyla a ošetrila, nebabrem si do pleti..proste dodržiavam včetko a stale je to nanič :(