Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

flako

som 2 tyzdne po osetreni laserom v estetiku a mozem poveda ze tie vysledky su fakt dobre, nikdo by nepovedal, ze som mal akne. Som zvedavy ako dlho budem mat pokoj. Dobra vecicka to je musim uznat a vrelo odporucam.

flako

hevika... tiez som o tom osetreni laserom pocul, kolegina na tom bola a fakt ma krajsu plet. Mna na to posiela uz dlho, ze sa na mna nemoze pozerat ked vie ze toto mi moze pomoct. Takze tiez sa chystam a dam vediet ci mi to pomohlo.....

hevika

Ahojte, aj ja by som sa rada podelila o svoju skusenost s bojom proti akne. Tato hnusoba ma trapila viac ako 14 rokov. Za tuto dobu som vyskusala takmer cokolvek, ale nic nepomahalo, ani uprava jedalnicka, ziadne cistiace geliky, proste nic. Roaccutane som uzivat nechcela a tak ma kamoska prehovorila na navstevu estetickej a laserovej kliniky, ktoru mi vychvalila, lebo vdaka nim sa zbavila kruhov pod ocami. Na klinike ma osetrili laserom a po 3 tyzdnoch sa stal zazrak.! Konecne mam peknu plet, zdvihlo sa mi sebavedomie, uz si nemusim davat kilo make upu, uz nemam pocit, ze na pracovnom stretnuti mi klienti pozeraju na hnusnu vyrazkovu tvar.....konecne sa citim pekna. A za to dakujem pani Novotnej z Esthetic kliniky. Mozem len odporucit.

hmmmm

Markéta953,
na ekzém odporúčam more more. Po týždni pri mori mi to úplne zmizlo.
a tiež keď do mňa mama prestala dávať tých "200" predpísaných liekov keď som mala asi 5. Užívala som toho viac a viac a bolo to čím ďalej horšie až to rodičov naštvalo. Od vtedy sa to o 95% zlepšilo. A nemyslím že je dobré ak sa takáto koža nechá vysušiť.

kocurik1

Jedna z mála vecí, ktoré vám pomôžu v rozsahu 80- 100 percent je VITAMIN D 2x400 I.U denne.
Mňa to vyslovene zachránilo.
Chcem tento zázrak dalej šíriť a preto to sem dávam.
Konkrétne z tohto článku som čerpal:
www.medhelp.org

VitMin

raz ma napadla takáto myšlienka: "ak sa dokáže akné spraviť zo dňa na deň, prečo by som sa nemohol zbaviť akné zo dňa na deň" - to bola veta do boja.
druhá myšlienka: "myslíte si že strava nemá vplyv na akné? skúste nejesť a uvidíte aký vplyv to bude mať na vaše telo. keď sa na to pozrieme z prírodného hľadiska, človek je len strava (akurát že nás okrem žralokov a pár exotických zvierat nechce žiadne zožrať)" takže tieto dve myšlienky ma hnali dopredu a dávali mi istý optimizmus a nádej, že sa s tým dá bojovať.
spravil som menšiu zmenu v životospráve.

MLIEKO: niekde píšu že spôsobuje tvorbu akné, inde zasa že nie. pravdou je, že na každého platí niečo iné, no ja som sa rozhodol vylúčiť mlieko ešte z jedného hľadiska. ak si otvoríte mlieko, vydrží vám v chladničke týždeň možno aj viac, ak ho neotvoríte vydrží vám aj rok. zdá sa vám mlieko zdravé? neodporúča sa denná dávka viac ako 4 deci tohto upraveného kentusu, navyše vápnik nájdete aj v iných potravinách. (ešte poznámka: tvarohy a acidká som nevylúčil, ale nepreháňam to)

VLAŠSKÉ ORECHY, SLNEČNICOVÉ SEMIENKA: toto som pridal do svojej stravy. denne si dám len pár kúskov, riadim sa heslom menej je niekedy viac.

ZELENINOVÉ ŠALÁTY: zelenina (čo kuchyňa dá) + olivový olej = veľmi dobrá kombinácia.

ŽIHĽAVOVÝ ČAJ: jeden z najdôležitejších bodov podľa mňa. začal som piť pol litra žihľavového čaju. v niektorých článkoch sa stretnete že treba spraviť pauzu po týždni/dvoch týždňoch. takže na to netreba zabúdať. tu by som chcel podotknúť jeden fakt: keď som sa oholil, takmer vždy sa mi spravilo akné, nech som použil hocijakú vodu po holení alebo kozmetiku, poprípade nič. raz som na večer skúsil po oholení pretrieť si tvár žihľavovým čajom, ráno nebola na tvári ani jedna vyrážka navyše. tak som to začal praktizovať na noc a skutočne to funguje.

VODA: denne vypijem 3 litre, kto má problém si to sledovať tak sa napite každú pol hodinu alebo hodinu, alebo si zaobstarajte fľašku a 2-3krát si ju napustite. pozor! do pitného režimu sa ráta len voda, čaj a minerálka. sladené vody, polievky, alkohol už nie, i keď o polievkach by sa ešte dalo uvažovať.

VITAMÍNY: kúpil som si vitamíny v tabletkách, je tam skoro všetko (beta glukán, bioflavonoidy, C, zinok, A ,B1-2-3-5-6-12, D, E, K, biotín, kyselina listová, chaluha bublinatá, horčík, mangán, meď, selén, vápnik, železo). toto chcem neskôr vylúčiť a prímať všetko len prirodzenou formou

ostatné jedlo ostalo: jem to čo rodičia navaria a nie je to vždy najzdravšie jedlo, stačí že sa nebude človek prežierať a je to v poho.

VÝSLEDOK: za 3 dni takéhoto režimu som nemal žiadne nové vyrážky a po starých som videl len minimálne stopy.

oly

Ahoj mám 13 rokov a mám akné chcem sa spýtať čo by som mál piť a jesť a čo by som nemal.Chodím ku kozmetičke už asi dva roky na modré svetlo raz do týždňa a raz za mesiac na čistenie. A ešte aj beriem aj tabletky ktoré čistia žalúdok

nistrova

ket mate velke viraski a hnisave pomaha na akne cerna masticka ale lem na hnisave akne ja mem nekdi aja za jedne rok cistu tvar a potom sami to vrati ale ja som davala na tvar cernu masticu a to mi pomohlo nekdi mam ale lem us take mai co pojda dole ta cerna masticka pomaha

nistrova

aja mam akne potvari a nekdi mam cistu tvar aj jeden 1 a potom sami to vrat spet ale us mam take viraski hnisave nevem co mam robit