Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

Perilka

Ja som vyskúšala olej z praženej kávy od predjacu feelgood a na moje počudovanie musím uznať, že mám pocit že pekne postupne mi moje nepodarené akné pomaly mizne :)

gabona1

Ahoj, suseda má syna puberťáka, pomohol mu roacutan tablety. Naozaj mal hnisavé vredy po tváry, na tele, najmä na chrbte, hrozné. Teraz má krásnu pleť. Všetko mu zmizlo. Nemá žiadne vedľajšie účinky. Len má trochu suché pery. Inak v pohode.

nata24

Mne pomohla jedine kyslíková dotyková infúzia... s tým že som aj psoriatička nemôžem si dať na tvár hocičo a týmto som zabila dve muchy aj psoriatické fľaky miznú aj akné je fuč :)

Verča11

Mne na akné pomohlo to, že som sa nepučila ..vôbec!! A čistiť pleť !! Každý deň :) Čím ďalej tým mám menej vyrážok. Dlhé roky som mala hroznú pleť len preto, že som sa pučila..Už nikdy!! :)

Andy987

mne sa veľmi osvedčilo čierne mydlo, nie je drahé a za to veľmi účinné. Čiže neplatí, že čím drahšie tým lepšie

Peterko33

Caute,

Mne pomohol na liecbu akne pripravok tarika . Je to bylinny prasok, ktory pochadza z indickej ajruvedy ( aspon tak to tvrdia :D ) . Bol som voci tomu skepticky ale tak radsej vyskusat vsetko alternativne ako sa liecit antibiotikami, ktore maju kopu vedlajsich ucinkov. Pripravok Tarika som pouzival cca mesiac a viditelne mi to pomohlo : Odporucam kombinovat s aloe vera a innymi prirodnymi liecbami Akne treba liecit do hlbky nie len tak "aby bolo" . Tiez je potrebne spravne vytlácať vyrazky . Dost dobra stranka o tom je tato: akneliecba.sk Nasiel som ju cez Google

editka0527

Ahojte, ja používam na všetko produkty od forever.
na akné mne pomohlo čaj aloe herbal tea + aloe vera gél.
zvonku: First alebo aktivátor lokálne + krémy Aloe propolis a aloe lotion.
osobná hygiéna : aloe soap.

v prípade záujmu ozvíte sa :)

Miseelka

Chcem sa Vám pochváliť, že sa mi podarilo zdolať akné. Cca 6 rokov pretrvávali problémy. Mala som dosť mastnú pleť a tvorili sa mi také tie veľké červené zapálené vyrážky. Nebolo ich až tak veľa ale keď sa mi vyrážka vytvorila tak trvalo strašne dlho kým zmizla. A bolo to veľmi bolestivé... Tvorili sa mi asi 3 nové vyrážky za týždeň. Čo sa týka kožných lekárov, to asi radšej ani nebudem komentovať. Proste tam nechoďte, lebo je to strata času a nervov. Akné mi ustúpilo asi pred pól rokom. Tak Vám napíšem, že dodržiavam a čo nie: Stravujem sa pestro (mierne obmedzujem pšenicu), mäso všetky druhy, kravské mlieko som zamenila za sójové, plesnivé syry len málokedy, kávu a alkohol neobmedzujem  a som aj slabší fajčiar (asi 3 cig. denne), zubnú pastu používam už len takú, kt, neobsahuje Fluór. Pijem dvakrát denne Aloe Vera zriedené s vodou, ale pozor to Aloe Vera musí byť kvalitné, lebo na trhu sú rôzne viete čo. Čo sa týka kozmetiky, krém používam od Clinique. A to čo mi podľa mňa najviac pomohlo je mydlo Eben – čierne mydlo s aktívnym uhlím. Perfektne odmastňuje pleť a celý proces od objavenia vyrážky až po jej zmiznutie strasne urýchli. Používam raz až dvakrát denne. Nechám pôsobiť cca 15 minút a potom používam vodičku Jade s uhorkou a morskými riasami čo mi vlastne odporučili k tomu mydlu. Mydlo Eben aj Jade vodičku si vygooglite na nete. Krém si dávam len ráno, na noc nič. Trvalo my asi mesiac alebo alebo mesiac a pól kým sa mi pleť odmastnila a postupne sa tvorilo čoraz menej akné... Takže ak máte podobný problém skúste využiť moje skúsenosti 

auradona

Ahojte mam 13 rokov
A trpim stredne tazkym akne
Mam dedicne sklony k tvoreniu akne po rodicoch
Akne mam zhruba od 8rokov. Mala som strasne velke akne hlavne hnisaky. Oblast T zony. Potom sa mi akne zacalo tvorit i na hrudi a chrbe.
Vyskusala aom uz takmer vsetko biodermu,acnecolor,zinkovu mast. Potom som zacala chodit ku dermakologycke ktora mi stanovila presnu liecbu na moju plet. A aspon raz mesacne chodim na precistenie pleti. Mam obdobie ked som vyhadzana a ked nie som. Mam trochu znizene sebavedomie . Ale pomaha mi ked vidim ze v tom nie som sama.
Takze ani vy sa nevzdavajte lebo raz mozno nie dnes ani o rok ale raz pride ten den ked si uz aj ja budem moct dat tricko s vystrihom kedy si nebudem musiet dat na seba tunu make - up a ked nebudem sklanat hlavu pred chlapcami!