Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

MartinaBA

Tuto je krátky návod, ktorý pomohol mne zbaviť sa akné www.dermaclinic.sk . Hlavne nekupujte žiadne drahé výživové doplnky. Buď dodržovať správnu životosprávu v kombinácii s úpravou starostlivosti o pleť alebo navštíviť dermatológa a užívať hormonálnu liečbu.

Lykia

Tu je video, v ktorom riešim rovnaký problém, mne najviac pomohli Aha a BHA kyseliny, ako som hovorila už predchádzajúcom komente, len som nahrala zlý link na video, takže pridávam ešte raz: www.youtube.com

Lykia

Ja som mala s akné problémy skoro 8 rokov a konečne je to lepšie. V puberte som mala pleť celkom fajn, ale zbláznila sa, keď som mala 20 rokov a odvtedy sa mi to neustále vracalo. Robilo sa mi hlavne na brade a boli to také boľavé cystické obrie vyrážky. Veľmi mi pomohol pupalkový olej, píšem o tom aj v tomto článku lifeinpicturesbylu.blogspot.sk
A tiež mi veľmi pomohli AHA a BHA kyseliny, o tom som hovorila v tomto videu: www.youtube.com Pokiaľ s tým bojujete rovnako ako ja, určite by som vyskúšala niečo s týmito kyselinami, myslím, že spolu s olejom to bola moja záchrana na aknoznu pleť a to som s ňou už naozaj nevedela čo robiť, pretože som vyskúšala takmer všetko.

simka111

Dolezite je zistit pricinu akne...
Ja si odlicujem tvar prirodnou mic.vodou od Alverde,( planujem si spravit domaci odlicovac), tvar si nasledne umyvam melasou,niekedy ju necham posobit ako masku, no a nakoniec si oplachnem tvar bylinkami,repik a rumancek..krem si na noc zvycajne nedavam..len pod oci...rano plet opat umyjem a dam denny krem ruža Alverde...planujem si kupit plet.mlieko weleda a nim si plet umyjem rano...
Do pleti netreba zasahovat, chodit na cistenie ku kozmeticke a upravit stravu, sladke mi prilis neskodi, zato mliecne vyrobky ano, aj napriek tomu ze samotne mlieko nepijem, len jogurty, tvarohy...
Melasu uzivat vnutorne, brat pupalku,ak su na vine hormony a pit rebrickovo- alchemilkovy caj, hormony vyrovnava aj medovka, vit C a eliminovat stres..
Toto mi velmi pomohlo a to mam s akne problem uz 10 rokov,keby som nebola hlupa a dala na rady mojej mamky, uz davno by som mala plet zdravu..

rozmaria83

mne vycistil plet zeolitovy il, brala som ho vnutorne a aj ako masku, prestali sa mi robit zapalene vyrazky, produkt sa vola zeoforce
-odkaz odstránený-

nikol88

Baby ja som s pletou mala problemy uz od strednej a drzalo ma to az do 24. Je dobre ak sa najprv posnazite tento problem odstranit prirodnou cestou- prirodna kozmetika, dobre odlicovanie, nevytlacanie sa... avsak ak nic nepomoze ako sa stalo aj mne, nebranila by som sa ani tabletkam. Ja som pocas 6 mesiacov brala Roaccutane a plet sa mi nadherne upravila. Viem, ze je to silne antibiotikum ale kvoli trapeniu pocas tych rokov a strate sebavedmia mi to za to naozaj stalo.

Teraz mam 29 a nejaky ten pupacik sa stale objavi ale hlavne je spravne cistenie a odlicovanie.

Mne osobne velmi pomaha ilova cistiaca maska, ktoru si mozete objednat z internetu. Je to stary aztecky sposob starostlivosti o plet pouzivaný uz starocia. Maska sa miesa s organickym jablkovym octom, ale moze sa pouzit aj obycajna voda. Je super hlavne v boji proti porom a ciernym bodkam. Pomaha odstranit zacervenanie zapalenych vyrazok a zmensi vypukle zapalene pupaciky. Pravidelne pouzivanie je dobrou zbranou proti flakom a drobnym jazvyckam po akne. Ja ju pouzivam raz tyzdenne vecer. Nezabudnite si po nej plet pekne hydratovat kremom. Ja si ju objednavam z Anglicka za okolo 17-18 libier a balenie mi vzdy vydrzi skoro rok.

amzn.to

ivanatim

Niekto tu pisal, ze cokolada sposobuje akne. Nie je to pravda, je to mýtus. Ja som este donedavna mala problem s akne aj ked uz davno nie som v puberte, ale velmi sa mi osvedcili kremy so slimacim extraktom. Ak mozem poradit, tak mne pomohlo toto: proti-akne.sk
Take vysledky ako sa dostavili s tymito kremami, som nemala ani s La Roche.

Nayrouse

RECEPT proti akné:
Večer si umyjeme obličej (ideálně Šamponem na časté použití) a do vlhké pokožky aplikujeme kuličkový Deodorant Dr. Nona.
Ten do pokožky vmasírujeme prsty namočenými v solném roztoku (2 PL z kvartetu solí v 3 dcl převařené vychladlé vody).
Necháme zaschnout a během spánku působit.

Ráno postup zopakujeme, ale před odchodem z domu tvář ještě natřeme některým z krémů z produkce Dr.Nona (Dynamický hydratační krém, Krém na ruce a nehty nebo Tělové mléko Solaris D.N.) a masážním pohybem vstřebáme i poslední kousky deodorantu do pokožky. Následně můžeme použít make-up.
Více si přečtěte zde: bohlerova.digitalni-obchodnik.cz

Výrobky zakoupíte v eshopu Nayrouse Cosmetic: http:www.belea-fmcosmetic.cz
Zboží zasíláme také na Slovensko.

Tsvetko Tana

Caute, no mne od akne pomohla gafrova mast a teraz aktvine pouzivam modru hlinu. Da sa kupit aj na internete. V obchodoch som ju videla, ale len v Cechach. Ale mozno je aj v lekarnach,