Zistili mi cukrovku ako sa mám s tým vyrovnať? Liek - Januvia

Príspevok v téme: Zistili mi cukrovku ako sa mám s tým vyrovnať? Liek - Januvia
dia-život

Pred 10-i rokmi ako tehotná som mala poruchu tolerancie gluk.Mala som držať dietu.Po pôrode som bola v poriadku.Pred týždnom som bola na odber krvi,nalačno sa mi vyšplhal cukor na 7,1.Poslali ma na kontrolu ku diabetologovi.Ten mi potvrdil diagnozu,že už to má byť cukrovka.HbA1C som mala 4,8.Vypísali mi liek Januvia,vraj mám to brať každý druhý den.Máte s tým liekom skusenosti?Ako ste sa vyrovnali so svojou diagnozou?Neide mi to,stále je mi do plaču.Mali sme v rodinnom kruhu cukrovkára vyše 30 rokov,stále ma prenasleduju jej choroby čo dostala k tomu,aj celkový život.Prosím ked viete pomôžte mi s nejakou dobrou radou.Viem,že človek veľa prekoná,aj by som chcela,len zatiaľ mi to moc neide.Prosím skuste mi napísať vaše príbehy,do čoho ste sa chytili,aby ste to vedeli dať na miesto v živote a psychicky byť vyrovnaná!!!!!!!!!!

dia-život

-mira ty si mysliš ja som mala také zle stravovacie náviky?Ráno jedávala som čo som dávala aj detom do školy.Doma mávame len ražný chlieb,to kupujeme od môjho detstva.Biely len ku sviatkam sendvič alebo deti niekedy chcu žemľu.Chlieb maju so salámom malá mi lubi len čistý salám nič viac,maslo pod tym alebo syr vôbec.Staršia strieda salám,syr,natierkové maslo.Na obed mávam čo navarím takže normálne polievku a druhé jedlo.Niekedy mäso,inokedy cestoviny,bežne čo sa varí v domácnostiach.Dlhé roky jem jogurty,neviem si predstaviť život bez nich.Kefir neľubim,acedofilné tiež nie.Sladkosti sa mi väčšinou žiadali ked som mala menzes alebo pred tým.Zeleninu viac by som mala konzumovať,ovocie mi nerobí problém.Dlhé roky som mala rada jablko,v poslednej dobe viac mi idu mandarinky a pomaranče.Ja viem,určite som nejedávala podľa papiera čo je zdravé čo nie,no šunku,slaninu tlačenku nezbožnujem,vyprážaný rezen tiež moc nie,skôr niečo šťavnaté mäská,grilované kura ľubim,,ked som bola dieťa mala som dosť kačacie mäsa,na dedine to je samozrejme,No teraz mi moc nechýba,akurát kačaciu pečen zjem a sem tam stehno u svokry.Dievčatá tiež to nemaju v láske,len manžeľ.Tak neviem ked nie v génoch je chyba čo mi to spravilo,že to mám.Ze moj liek nie je Januvia,ale jedlo.Bola by som najradšej keby sa to tak zmenilo,že by som nemusela liek len zo stravy niečo vylučiť.Ci sa mi to podatrí?!

- mira

Liek na tvoju cukrovku sa beria 3x denne a nevolá sa Januvia, ale raňajky, obed a večera.
Cukrovka vznikla tak, že nesprávne zložená strava preťažila a oslabila pankreas. Túto stravu je treba zameniť za správne zložená, t.j. polysacharidy, nenasýtené tuky a zeleninu, ktoré pankreas zregenerujú a zastabilizujú hladinu glukozy v krvi ta, že nebude dochádzať ku kolapsom pri jej extrémnom zvyšovaní alebo znižovaní.
Dedičnosť tu má zanedbateľný vplyv. Je to dokázané tak, že Japonci, ktorí vo svojej vlasti, kde sa stravovali tradične a nemali cukrovku po prasťahovaní sa do USA začali touto chorobou trpieť po prechode na americkú rafinovanú stravu plnú jednoduchých cukrov, mliečnych výrobkov a mäsa. Genetický kod sa im sťahovaním nezmenil.

dia-život

kikiii si fantastická.Si optimistka.Vo veku 25 aj ja som bola.Tak asi od 37 rokov nie som až taká optimistka.Dovtedy všetko bolo celkom fajn,vtedy v mojom živote veľa vecí sa zmenilo ku horšiemu.Vieš mám tu tie detičky,ktoré nemaju už starých rodičov z mojej strany,z mužovej zas maju nevládného starého otca,no babku ešte maju,tá sa však stará o svojho manžeľa.Surodencov nemám,tak nemaju sesterníc,bratrancov.Od malička aspon tá staršia veľa už prežila.Smrť mojej mamy,chorobu môjho otca,svokor zostal ohrnutý..Oni ked už vidia ja idem k lekárovi tak sa už vypytuju,ale nie si veľmi chorá maminka lebo mi máme len teba a otecka.Staršia sa už pýtala prečo nechcem kolekciu,salonky a podobné.Nehovorila som jej o tom ešte.Hovorila som len toľko držím diétu,nie je zdravé jejsť veľa sladkosti.Ona mala 2,5 roka ked babka zomrela.Nechcela som tomu veriť na čo všetko sa pamätá.Pritom mi rozpráva také veci,že sa k slovu nedostanem.Veľmi ti dakujem,že si mi odpísala,držím ti palce aby sa ti darilo v živote,aby si mala zdravé deti..Aspon v tom chcem aj ja veľmi veriť,že moje tiež to nedostanu tak skoro,alebo vôbec.Prajem im to z celého srdca.Aby neboli po mne aspon v tom.Síce teraz už aj svokor to má po porážke.No ani v našej rodine nikto to nemal,len mama,jej surodenci nie.Viem,že su aj oveľa horšie veci,ja si myslím,bude mi aj tlak kolísať,no zatiaľ v mojom živote veľa liekov som nepojedla,akurát antibiotiká na zápal mandlí,alebo niečo proti horučke.Strašne dávno užívam doplnky Magne B6,Omega 3,niekedy Hlivu ustricovitu,nerátala som tým,že ma to prekvapí v novom roku.Akurát k ortopédovi som sa chystala s chrbticou,a krčové žily mám,to určite po mame,aj zo státia v robote.Odvtedy ako sa mi deti narodili nerobím,no hľadala som prácu,ale s cukrovkou a s mojimi rokmi určite ma nebudu chcieť nikde.Takže všetko vo mne vrie,nie to je najväčší problém mám držať dietu ..

kikiii

no vidis, uz mas aspon deti,ja mam 25, na deti sa len chystam, mam hrozu z toho, ci sa mi narodi zdrave dieta, ci to po mne nezdedi.. a co tie male deti,ktore si uz musia pichat inzulin? ty ked budes drzat dietu, budes mat vyvazeny rezim, k inzulinu sa dostat ani nemusis. je na tebe ako dopadnes, co vsetko s tebou tvoje deti budu musiet prezit.

natur

Dia-zivot, hore hlavu. Dnes uz existuje spôsob ako predíst chorobe a ako uz
existujúcu chorobu zmiernit natolko, aby
to bolo v norme. Pri kazdej chorobe je najdôlezitejsia správna výziva, správne
fungovanie organizmu a jeho rovnováha.
To dosiahnes vtedy, ak dás telu to co den
ne potrebuje - dostatok vitamínov, minerálov, stopových prvkov atd. Kedze my nie sme schopní z nasej stravy dodat telu potrebné ziviny a nase telo pracuje len s tým co mu dáme, mali by sme uzívat doplnky stravy v prírodnej forme neskodné pre nase zdravie. LIFEPAK je prírodný produkt vyvinutý tak, aby násmu
telu dodal vsetky potrebné ziviny pre jeho správne fungovanie a zabránil vzniku
chorôb alebo zlepsil stav uz existujúcej
choroby. Tento produkt ako prvý získal
3 najvyssie certifikáty bezpecnosti NSF od spolocností na kontrolu kvality. Kazdý kto tento produkt uzíva si jeho úcinok môze zmerat biofotonickým scenerom. Viac na: amotyckova9@gmail.com.

dia-život

No už Vám to prezradím.Ten člen našej rodiny bola moja mama,ona dostala cukrovku ked ja som chodila do škôlky,Tak nejak v roku1968?Zomrela v roku 2000,ako 74 ročná,tažko chorá.Ja som to všetko s nou prežila od malička,ked som mala asi 14-15 rokov tak už pichala inzulín,vtedy sa ešte vyvárali ihly všetko..Potom stále viac a viac mala ten cukor,viackrát pichala za den,veľakrát mala hypoglikémiu,našla som ju koľkokrát v tom stave,pár krôčikov od komi.Stále mávala vysoké vysledky,zase ked jej dali večer aj neskoro večer o desiatej inzulin tak sme museli sledovať čo sa deje.Takže nebojím sa od liekov,ale neviem si predstaviť svoj život ako to dopadne.Mám 2 deti ešte na základnej škole,/mám 46/oni ma budu ešte dlho dlho potrebovať fit.No choroba aj s vekom chodí ale to prišlo tak nečakane.Ja viem že musím to riešiť a správne ale...za tých pár dní moc mi to neide.Dakujem za príspevky,ste zlaté...

eng

dia-život,

ani život s inzulínom nie je ťažký ako si niekto myslí a o diabetikoch s diabetom typu 1 si myslia, že majú "ťažkú cukrovku".

Neexistuje žiadna ťažká a ľahká cukrovka. Správne sa diabetes rozdeľuje na dva základné typy:

- typ1 - beta bunky pankreasu, ktoré vyrábajú inzulín sú zničené a preto diabetik 1. typu má nedostatok inzulínu z vlastnej produkcie a musí sa mu dodávať z vonku (striekačky, perá alebo inzulínová pumpa)

a

- typ 2 - beta bunky pankreasu produkujú inzulín, ale účinok tohto inzulínu je oslabená. Na posilnenie účinku vlastného inzulínu sa používajú väčšinou tabletky a niekedy aj inzulín dodávaný zvonku podobne ako pri type1.

K liečbe oboch typov diabetu patrí nerozlučne aj diabetická diéta...

To je jedno delenie a to druhé je: dobre liečený a kompenzovaný diabetes a zle liečený a kompenzovaný diabetes...

A až pri tomto delení možno hovoriť o ľahkej a ťažkej cukrovke.
ĽAHKÁ cukrovka je charakterizovaná dobre kompenzovaným diabetom, bez diabetických komplikácií, alebo iba s minimálnou mierou ľahkých komplikácií.
ŤAŽKÁ cukrovka je charakterizovaná zle kompenzovaným diabetom s vážnymi komplikáciami vzniknutými kvôli dlhodobo zlej kompenzácii.

Do oboch skupín v tomto druhom delení patria ako diabetici s diabetom typu 1, tak aj s diabetom typu 2.

kikiiii

dia-život prepac, ale toto beries tragicky? ved mas len tabletky, ako to budes brat, ked si budes musiet zacat pichat inzulin? upravis si stravu a bude fajn, netrap sa prilis a nemysli na to,ako dopadol ten vas clen rodiny. ja mam rovno niekolko takych v rodine, proste sa musim snazit viac ako oni

- mira

Baby, je to jednoduché, tvoj otec má ešte funkčný pankreas. Môj otec jedával sladkosti od dospelosti a teraz v 80-tke dostal cukrovku.
Eng, teorie o glykemickom indexe nezohľadňujú vplyv potravín na stav pankreasu a doporučujú potraviny s tukom, mäso, ocot, mliečne výrobky, ktoré stav pankreasu rapídne zhoršujú a sú jednou z príčin cukrovky.

baby aviril

tak tak a cim je ten GI vyssi tym viac rozdrbava glykemiu aj u kazdeho zdanlivo i nezdanlivo zdraveho cloveka....
ale mna napadol priklad z mojim otcom,ten poje tolko sladkosti,medu,keksov atd,(vsetko to ma velmi vysoky GI) za jeden den ako ja za cely rok :) a predsa ma glykemiu stale 4 -6 mmol (ma 74 rokov) no a ja dodrziavajuci spravnu zivotospravu a SJ picham si 5x/den a aj tak to nie je slava,kazde zobnutie treba pokryt inzulinom z vonku inac glykemia bezi do nebeskych vysin hoci aj len z rozka alebo jablcka