Zistili mi cukrovku ako sa mám s tým vyrovnať? Liek - Januvia

Príspevok v téme: Zistili mi cukrovku ako sa mám s tým vyrovnať? Liek - Januvia
dia-život

Pred 10-i rokmi ako tehotná som mala poruchu tolerancie gluk.Mala som držať dietu.Po pôrode som bola v poriadku.Pred týždnom som bola na odber krvi,nalačno sa mi vyšplhal cukor na 7,1.Poslali ma na kontrolu ku diabetologovi.Ten mi potvrdil diagnozu,že už to má byť cukrovka.HbA1C som mala 4,8.Vypísali mi liek Januvia,vraj mám to brať každý druhý den.Máte s tým liekom skusenosti?Ako ste sa vyrovnali so svojou diagnozou?Neide mi to,stále je mi do plaču.Mali sme v rodinnom kruhu cukrovkára vyše 30 rokov,stále ma prenasleduju jej choroby čo dostala k tomu,aj celkový život.Prosím ked viete pomôžte mi s nejakou dobrou radou.Viem,že človek veľa prekoná,aj by som chcela,len zatiaľ mi to moc neide.Prosím skuste mi napísať vaše príbehy,do čoho ste sa chytili,aby ste to vedeli dať na miesto v živote a psychicky byť vyrovnaná!!!!!!!!!!

amala

daj si www.januvia.sk a dozvieš sa viac o tomto lieku.nesmieš myslieť na to najhoršie ked budeš dodržiavať dietu a rady lekára ,tak budeš žiť plnohodnotný život.netreba sa poddávať.Treba žiť život a brať čo nam ine pekné ponúka a ver viem o čom hovorím.Držím palce.

sandika

manžel má cukrovku od sedennástich a niekedy sa zvykne opiť nie je to často.Chcem sa spytať ako veľmi mu to može uškodiť,lebo darmo mu dohováram,vždy mi len slubi,že už prestane a potom nato zasa zabudne. dakujem za radu

DiabetikIvo

dia-život,

čo sa týka užívania iných liekov, je jedno či ich predpisuje ortopéd, alebo hoci lekár na pohotovosti, kde prídeš cez weekend kvôli angíne...

Jednoducho všetcilekári, ktorí Ti predpisujú lieky by mali vedieť, že máš diabetes a aké lieky užívaš. To preto, lebo niektoré lieky môžu potláčať účinok perorálnych antidiabetík (ďalej iba PAD), ktoré používaš a potom tvoj liek nebude mať taký účinok ako má mať. A pri dlhodobom používaní takejto kombinácie liekov budeš mať stále vysokú glykémiu a neúčinnú liečbu...

A na druhej strane, keď by si v kombinácii s PAD používala lieky, ktoré posilňujú účinok antidiabetika, tak v tvojom organizme pankreasom vylučovaný inzulín bude mať väčší účinok, čo je síce na prvý pohľad dobré, ale nie je tomu celkom tak, pretože hrozí veľmi reálne nebezpečie vzniku častých a nepredvídateľných hypoglykémií...

radanaaa

acido prepanajana,to sa naozaj moze stat?kikiii naozaj je to tak,nehovorim ze kazdy den ale viac dni v tyzdni.A k tomu vypije aj 1.5 l piva,to ani neviem kolko je stupnove.Predvcerom mi v dobrej voli ukazal vysledky z kontroly,lebo uz asi rok knizku predomnou schovaval.Tak tam ma cukor 11.5.Zacinal pred 3 romi s 8.Ten spominany liek uziva 1000 cku.Cholesterol kreatinim ma ako mladenec.Urcite obavy mam,ale myslim si,ked ma ine vysledky dobre,tak som prestrasena co sa moze stat.

kikiii

z tej oslavy nemaj nervy, ved sa tam nemusis prezierat. jedz normalne ako inokedy a napr si tu tabletku mozes dat v ten den celu:) a ak budes nahodou behat, chystat okolo tej oslavy, tak to aj spalis. a pripitok si kludne mozes dat,aj pohar vina. len nie nejak vela,lebo na druhy den moze prist skarede hypo z alkoholu.
radana tvoj muz vazne vypije flasu whisky?? pekne si prisposobil tu doktorkinu radu:))