Zistili mi cukrovku ako sa mám s tým vyrovnať? Liek - Januvia

Príspevok v téme: Zistili mi cukrovku ako sa mám s tým vyrovnať? Liek - Januvia
dia-život

Pred 10-i rokmi ako tehotná som mala poruchu tolerancie gluk.Mala som držať dietu.Po pôrode som bola v poriadku.Pred týždnom som bola na odber krvi,nalačno sa mi vyšplhal cukor na 7,1.Poslali ma na kontrolu ku diabetologovi.Ten mi potvrdil diagnozu,že už to má byť cukrovka.HbA1C som mala 4,8.Vypísali mi liek Januvia,vraj mám to brať každý druhý den.Máte s tým liekom skusenosti?Ako ste sa vyrovnali so svojou diagnozou?Neide mi to,stále je mi do plaču.Mali sme v rodinnom kruhu cukrovkára vyše 30 rokov,stále ma prenasleduju jej choroby čo dostala k tomu,aj celkový život.Prosím ked viete pomôžte mi s nejakou dobrou radou.Viem,že človek veľa prekoná,aj by som chcela,len zatiaľ mi to moc neide.Prosím skuste mi napísať vaše príbehy,do čoho ste sa chytili,aby ste to vedeli dať na miesto v živote a psychicky byť vyrovnaná!!!!!!!!!!

dia-život

Andrej vieš nemám moc kedy sa vypytovať od diabetologa,bola som tam 11-ho januára a mám isť až v máji.Dali mi tabletky a to je všetko.Medzitým som bola aj u ortopéda,ten mi dal lieky,tento týžden na internom,tam mi dali lieky lebo už týžden mi skáče tlak spodný.Zas na ten liek je písaný môže spraviť falošné vysledky cukru.Už som hotová z tých liekov,predtým som mávala len nejaké antibiotiká sem tam,alebo Ibalgin proti bolesti či Paralen.Dietu držím a pritom nechápem ráno mi koľkokrát vyskočí cukor aj na 6,8-7.Stopercentne su to nervy.Skušala som odmerať povedzme ked som sa zobudila okolo 6-ej.no o ôsmej som tam mala už do 7.Cím dlhšie tým he to horšie.Mama to mala od svojich 42-och rokov,zomrela 74 ročná,dlho dlho som ju sledovala čo a ako.Posledné roky ja som jej merala ,bola som s nou aj na kontrole..Predsa to nie je žiadna hračka pre mna.Nefunguje to samozrejme rovnako u mna ako u nej.Svokor je už 9 rokov ohrnutý,asi vtedy mu našli cukor.Berie tiež tabletky každé ráno,nemôžem potvrdit že by držal až taku diétu,svokra mu zo všetkého dá ked si to žiada.Pritom ked mu dôjdu si odmerať domov od lekára väčšinou to má dobre.HbA1C má tak medzi 5,2-5,8.Zjedia doma poloražný chlieb,no skoro každý den si dá aj normálny rohlík.Ja som mala ked mi ten cukor zistili HbA1C 4,8.Ja si dávam pozor ked sa konala u nich oslava,nezjedla som sladkosti aj jedlo len postupne,primerane,pritom nebol medzi nami až taký rozdiel vo výsledkoch.Tak potom som z toho nervôzna.Nejaký bludny kruh.Od nervôzity mi potom skáče tlak,mám tachykardiu.Lekár tvrdí bude to pravdepodobne len syndrom bieleho plášta plus stres.Vyšetril ma poriadne,obličky pečen atd.mám v poriadku.Som objednana na Holter ale až na marec.Už sa mi nechce k lekárovi,stále niečo príde.Ukludnováky nechcem,ked mi mama zomrela potom asi za pol roka som musela brať.Postupne sme to vysadili a dva roky som bola už bez nich.Momentálne sa dostanem zas do takého stavu,všade ma bolí,stále som napätá,som aj netrpezlivá,ja už fakt neviem.Už s tou diagnôzou tak ako som sa zmierila,len ma nenechá na pokoji,stále je nejaký problém.Hocijako sa snažím.

Andrej567

dia život

"Učiť sa, učiť sa, učiť sa...učiť sa" platí pre nás cukrovkárov po celý sladký život. Si na jeho začiatku a preto to platí pre teba dvojnásobne!

A svojho doktora sa pýtaj a pýtaj a .......... pýtaj o cukrovke pri každej návšteve a nedaj sa odbiť nejakým letáčikom čo Ti bude chcieť strčiť do ruky namiesto odpovede!

fenix

taki hlupaci o ktorich pises sem chodia iba provokovat a nikdy nic nenapisali k veci
mne dava admin stale bany,tak musim byt chameleon
a zmena ip adresy je nevyhnutna, kedze mam banom aj pristup zablokovany

hybe

a preco by si niekto nemohol menit nicky hoci aj kazdu minutu ak ho to bavy??,ved malo by hlavne ist o obsah a nie o to kto ten obsah pise...treba sa sustredovat na obsah a bavit sa o nastolenej teme,inac sa ludia zbytocne napadaju

odpoved

fenix, alias karioll alias acidio, nie je ti dobre? nechapem, preco si stale davas tu namahu a menis IP, ked je to vidiet:) ale smiesne je to riadne..

fenix

dia zivot
to mas tak:acido reagoval na posledne vety tvojho prispevku.
kazdy ma iny problem s cukrovkou,niekomu vybehne cukor po jedle,niekto ho ma zvyseny glukogenezou.podla toho sa nastavuje liecba a druh tbl.
ale skus svoju otazku adminovi adresovat,mozno uspejes

dia-život

Acido nechápem prečo obvinuješ lekára ked ani ho nepoznáš.Píšeš,že tabletky treba aj ráno aj večer.No pozri sa na ten kiek aj cez Google tam sa veru píše v letáčiku,každý den jedna tabletka,ráno.Mimochodom svokor chodi inému lekárovi,tiež má tabletku brať len ráno.Inu tabletku ako vypísali mne.

acido

si diabetik a nevies,co je glukogeneza?
to mas co za lekara?
velmi vynimocne:
pecen tvori z tukov sama cukor,preto tbl treba brat aj vecer alebo pichat bazal pred spanim.

dia-život

Amala dakujem Ti.No o tom lieku som už prečítala všeličo.Obvodný mi zobral stery z hrdla,lebo som bola veľmi zahlienená a nevedel či od lieku ako vedľajší učinok alebo nezabrali mi antibiotiká čo som mala.Výsledky boli v poriadku tak mi kázal si dať Kalcium chloratum na alergiu.V ekárni mi povedali,ked mi zistili cukor tak to radšej nie.Vraj obsahuje sacharozu aj karamel.Dali mi miesto toho sumivý calcium.No už je to lepšie,tak ten liek užívam dalej.Lenže každý druhý den sa mi nepozdáva.Ten den ked som bez toho,tak to mám vyššie hodnoty,ked si to zoberiem tak celý den v pohode.Bola som aj na ortopédii tam som povedala ked mi dali lieky,mám novozistenu cukrovku.To nevadí.Doma som sa pozrela do letáčika a pri jednom písali/Aflamil/niečo aj o cukrovke.Akoby to nestačilo začal mi vyskakovať tlak.Vždy som mala trému ked mi merali/syndrom/ale toto je už vrchol.Teraz ma čaká vyšetrenie u internisty.Ten diastolický mám medzi 90 aj 100 niekedy.Už ledva čakám kedy konečne budem po všetkom,na problémy správne lieky a veľmi by som chcela pokračovať v bežnom živote.Co som tu písala o oslave.Konečne mám za sebou.Bola to moja prvá veľká skužka v sobotu,zvládla som.Len si mysleli začala som brať diétu aby som schudla.Radšej som tých mojich príbuzných nechala v tom,nemienila som im vysvetlovať moju situáciu.Zjedla som menej určitým odstupom a našťastie to fungovalo.Dakujem za dobré rady,som neskusená,učím sa žiť s tou chorobou.Je to horšie preto lebo svoju mamu som sledovala od malička,ako zápasila.Aj to som si všimla,ked už nezvládla situáciu,dala si niečo také raz,dva razy,potom viacej si to žiadala.Mne sa zatiaľ podarilo prejsť vedľa sladkostí čokoládok čo maju deti.Ináč je to zaujímavé ,ako prejdem vedľa sladkosti v obchode.Pozrem sa na to ,niečo ako by mi hovorilo bez toho sa zaobídem a idem preč,inde.Koľkokrát som to chcela spraviť predtým,aby som schudla,nešlo to.No tá torta na oslave ma lákala,ale mali tam aj také tvarohové zákusky dietne pre diabetikov,lebo svokor má tiež.Tak som si dala z toho a ked sa s tým doslova napchávali,išla som uvariť kávu..jednoducho som zmizla od stola.Jedno jediné mi neide do hlavy.Neskoro večer napr.odmerám cukor,povedzme o poľnoci ked som pozerala telku.5,7.Ráno vstanem a mala som skoro sedem.6,9.Odkiaľ sa to vzal?Však som nejedla nepila nič.Tomu jednemu nerozumiem.