odstranovanie znamienok

daffodilly

Ja som si davala laserom odstranovat znamienka na tvari uz 3x, neostali mi ziadne jazvy po tom az na jednu cervenu skvrnku, kt. sa da lahko prekryt make up-om alebo korigovat biostimulacnym laserom... v niektorych pripadoch nie je nutne chodit na vysetrenie znamienok ku koznej ale lekar vam ich odstrani hned... cena sa pohybuje okolo 50eur za znamienko kazde dalsie 25eur, ale je to stale na dohode medzi lekarom a pacientom... napr. naposledy mi odstranovali 13 znamienok na tvari a krku za 70 eur a bolo to na sukromnej klinike:-) a odstranovanie chirurgicky neodporucam, je velke riziko, ze vam ostane keloidna jazva...

paki

Dnes som bola v Ružinove u súkromného lekára.Išla som stým,že my vybere len jedno znamienko ale som mala ešte jedno.Obydve na tváry.Hovoril že jedno vybratie stojí 110eur ale my vybral oby dve,za 150eur.Skoro som odpadla.Ale už to mám zasebou.

AdamKrt

zajo_smejo:

tie 3 mesiace su este uplne v pohode. U mna to zacina rovnako, urobi sa cerveny fliacik a za par rokov je z toho znamienko. Bud stagunuje, alebo trochu rastie. Ked je vacsie, dam ho vybrat.

Ale na vyberanie zacinajucich znamienok kaslem. To by ma treplo. Stejne, co ma cez 120 znamienok, tak dermatologicke sa nechcelo dat vybrat ani jedno z nich a i chirurg robieva s tym caviky.

Mne sa pred par rokmi zatrhlo znamienok, co az krvacalo, co som si ho nechtiac zachytil a dermatologicka len, ze miesto toho, aby ho dala vybrat, tak tu mate masticku, potierajte si to...

zajo_smejo

Zažili sme pred časom podobnú situáciu v rodine. Nehojaci sa malý červený fliačik na koži, ktorý dermatologička vyšetrila ako malígny nález, zatiaľ však spiaci. Pri rozhodovaní, akú kliniku si vybrať u nás prevážili argumenty rýchlosti. V štátnej poliklinike nám dali termín na vybratie až o 3 mesiace, tak sme neváhali a vyhľadali súkromnú ambulanciu. Fliačik bol vybraný do 24 hodín a zaplatili sme 44,-Eur. Moderne vybavená ambulancia,milý prístup personálu a odborne vykonaný zákrok. Neľutujem. V otázkach zdravia volím vždy radšej súkromnú kliniku a nikdy som zatiaľ neoľutovala.

jaska

Ja som objednana na vybratie znamienok na buduci pondelok a dost sa toho bojim :(( Mam jedno na nose, tak skoro uplne na hrane nosnej dierky :) No a bojim sa, ze potom s jazvou to bude este horsie ako s tou sosovickou teraz :((
S tym laserom sa potom daju pripadne jazvicky odstranit ci ako? Ostali vam po vybrati znamienok na tvari nejake velke alebo skarede jazvy?

asadshhd

Ja idem buduci tyzden... bola som na dermatologii (po odporucani mojho lekara) a z dermarologie som dostala listok na odstranenie znamienka girurgom.. Preco ist k sukromnemu, ked mozem zadarmo ist inde? Budes platit aj za vysetrenie dermatoskopom, aj konzultaciu, aj odstranenie, aj hitologicke vysetrenie aj vsetko... skoda penazi

paki

Ahojte!Ja idem teraz štvrtok odstrániť znamienko pod perou to mám.Idem na súkromnú kliniku.35 eur.stojí len konzultácia z lekárom a za to znamienko ešte neviem,ale som moc zvedavá.Som bez práce tak mne to je moc drahé ale,my to dosť rýchlo rastie takže mechcem čakať.

mia12

cyca ine ti nepomôže iba odstraniť plastickým chirurgom. Na to nie je nič ani krem, nič iba skalpel alebo laser, ale ten sa moc neodporúča, lebo potom sa znamienko neda poslať na histologiu, lebo je spalene. A nebudeš vedieť či bolo zhubne alebo nie.
Boli ste niekto v ružinove?

jjhaa

ja mam znamienko velke asi 6mm na kolene.. zaujima ma hlavne kolko by som musel oddychovat po tom zakroku a či to nie je velky problem kedže je znamienko na tomto mieste.Ci nebude problem pri chodzi dakujem moc :)