Ako sa vyrovnat so smrtou blizkej osoby?

winki

RNG.....človeka naviac máta to, že keby nešla na uplne banálnu operaciu, ktorá mala času....tak možno by tu ešte bola dlhšie.
Najhoršie je to, že človek s krvnou zrazeninou a po miernom infarkte dostane od lekara lieky, ktoré mozu sposobiť náhlu smrť v dosledku mozgovej príhody. Osud????, že toto čítala na príbalovom letáku 20 hodín pred smrťou?????

hanka2832

Tak stratit blizkeho cloveka Je fakt hrozne. Ja som prisla o manzela ako sa vravi z minuty na minutu. Zostala Som sa s tromi malymi detmi...

RNG

Jeden z najhlupejsich dovodov je zomriet inac so zdravym telom na malicku krvnu zrazeninku, velkosti spendlikovej hlavy. A zxialbohu na to dosial umiera vyse polovica ludi, od celmom mladych po starych. Pritom zrazeninam tvoriacim sa v cievach sa da uplne zabranit branim fivrinolytickych enzymov, ako nattokinaza, lumbrokinaza, serrapeptaza, ktore nielenze riedia krv a znizuju bezpecne zrazanlivost, bez nebezpecia vyvolania krvacanlivosti, aleu schopna rozpustit uz vzniknute krvne zrazeniny a fibrinove vlakna na stenach ciev.
Naviac cievy sa daju cistit od nanosov oxidovanych tukov a cholesterolov enzymami ako lipaza a emulzifikovat lecitinom vo vacsich davkach.

Nuz ja ako starsi clovek som stratil hromadu blizkych od rodicov po strykov a tety a dokonca uz plno kamaratov, rovesnikov.
Nuz co, vyrovnat sa s tym celkom neda, strata je strata,zasiahne to zakazdym hlboko, ale zivot ide dalej a clovek musi zit v spravnej rovnovahe spomienok na minulost, kazdodennu pritomnost a planov na buducnost.
Minulost sa zmenit neda, ale pritomnost a buducnost ano. Tak na to sa treba sustredit ,najma.

winki

a teraz tá bolesť kto sa postará o jej rodinu? a čo moja rodina? už to nikdy nebude ako predtým....moja mama stratila svoju sestru svoju jedinú oporu.....tie muky doma neznesiem.....

winki

Feri-kamarát.....moja teta mala pred pol rokom prvu srdcovu udalosť prežila...bola na liečení....potom bum a porážka...prežila dokonca doktorka hovorila, že ju máme krotiť lebo tak optimistického človeka ešte nestretla a dostala sa z toho žiadne následky o dva mesiace nato 13. januára zomrela.....preco? nikto nevie.....deň predtým som s nou bola bola veselá šťastná plná optimizmu a chuti do života. Zomrela keď mala 45 rokov dve deti 24 a 21. Ako sa vyrovnať s týmto?????

feri-kamarat

Dobrý den taky isty problem mam aj ja, som 23 rocny chalan, studujuci na VS... no to co sa mi stalo 27.12.2012 mi zmenilo zivot a aj vnutro (dusu) prisiel som o milovanu osobu, jedinu oporu, pre ktoru som robil vsetko, studoval, snazil sa a dokonca aj zil... je to bolestive, stale cakam ze pride, ze len niekde je na návsteve a ze pride domov, ku mne. Vsetko sa udialo tak rychlo, od dna 22.12. sa jej zdravotnyy stav zhorsoval, kazdy den som videl ako sa trapi ale aj ano sa snazi byt silna.. no proste som jej prisahal ze jej pomozem dostat sa z toho, snazil som sa pytal som sa vselikade, ze co by sme mohli urobit... 25.12 ju zobrali do nemocnice, poobede este sme boli za nou a bolo vsetko fajn no na druhy den teda 26.12. sa uz dostala cez noc na JIS-koronarnu jednotku.. a bohuzial 27.12 o 2:00 nas navzdy opustila... a viete co je pre na najhorsie?? Ze som jej prisahal ze sa z toho dostane.. ale tak som sa snazil, aby bolo dobre.... no nepodarilo sa mi to a mam vycitky ze som sa este viac nesnazil... nooo proste ma to moc boli.. a kade chodim tade placem.. ja viem mozno je to este cerstve.. no boli to moc

petka1

ahojte
prezivam strasne trapenie lebo mam mladu mamku a je v nemocnici a nedavaju jej sancu lekari.Snazim sa byt s nou co najviac,je to tazke kedze mam aj dieta,manzela,pracu...v hlave mam chaos a snazim sa len byt s mamou co najviac....

parmigiana

ahojte, vie mi niekto poradit ako sa vyrovnat so stratou najblizsej osoby......snazim sa o to 2 roky ale nejako to nejde...

blondula

moj ocino zomrel pred 7 mesiacmi v septembri :-((((( tiez ho zoperovali,vsetko v poriadku,zevraj zazrak ze to prezil.dali ho do doliecovaka kde hned v noci dostal bolesti a ostal v umelom spanku,poobede po operacii zomrel :-(((( neskutocne,mal ist domov a najhorsie,ze sa ani malickeho vnucika nedozil,narodil sa o 10 dni po jeho smrti :-((( trapi ma to velmi..... tyzden po nom zomrela moja babka,otcova mama :-(((( a to v den co sme mali 10 vyrocie umrtia mojho brata.... tolko k tomu.okrem narodenia mojho synceka,mame september len "umrtny" mesiac.... :-(((