Pestrec mariánsky

Táto diskusia patrí k článku: Pestrec mariánsky
Pestrec mariánsky

Na prvý pohľad bodliak, o ktorom by ste zaručene nepovedali, že ide o nesmierne zdravú bylinu. Kľúčovou látkou pre zdravie je Silymarín. Ak teda potrebujete prečistiť a regenerovať pečeň, Pestrec mariánsky je na vaše ťažkosti ideálnym riešením.

paxx82

Lacná a účinná možnosť je ostropestrec kúpiť online za pár korún v celých semenách - 1kg v priemere sa dá zohnať na českých stránkach za 100kč(4eura). Namlieť ho v kávomlynčeku ako to robím so všetkými semienkami, odložiť si nejaké namleté množstvo do vzduchotesného obalu a užívať dva razy denne po čajovej lyžičke polhodku pred jedlom. Reklamným ťahom, kde predajcovia kadečo tvrdia, len aby predali svoj produkt by som neveril. Je to invazívna burina, podmienky na pestovanie a zber nie sú náročné.

Fedorko Laci

Moje poznatky o pestreci,ako mi pomohol.
Chodil som na rôzne vyšetrenia,boli problémy s trávením,vyprázdňovaním a ťažobou po jedle. Absolvoval som hadičky z predu aj zo zadu.Lieky som chrúmal ako cukríky a nič.
Zistili mi aj helikobaktera.
Potom so narazil na jeden článok na webnovinách a ten mi zmenil život.
Tu je,odporúčam čítať.www.webnoviny.sk
Je to úľava,ktorú ťažko pochopíte.

Cliattsi

no pomeles to asi tazko. ja som skusal na korenie mlyncekom a neislo mi to. Ja odporucam maziar - ten to rozbucha na drobne alebo moja lepsia a rychlejsia alternativa- zoberies 2 A4 papiere, vytvoris z nich take vrecusko, nasypes tam 1/3 z tej lyzicky, zoberes 1 dlazob. kocku, polozis ju na zem, na to polozis tento sacok a druhou budes buchat na ten sacok. Priebezne si to vysypes na ruku, v akom je to stave.
Potom ked to bude dobre, to das do ust, chvilu podrzis, mozes pozuvat a zapijes.
Ked nemas vrecko roztrhane, nasypes dalsiu 1/3.
A zachvilu budes zdravy :)

Cliattsi

no pomeles to asi tazko. ja som skusal na korenie mlyncekom a neislo mi to. Ja odporucam maziar - ten to rozbucha na drobne alebo moja lepsia a rychlejsia alternativa- zoberies 2 A4 papiere, vytvoris z nich take vrecusko, nasypes tam 1/3 z tej lyzicky, zoberes 1 dlazob. kocku, polozis ju na zem, na to polozis tento sacok a druhou budes buchat na ten sacok. Priebezne si to vysypes na ruku, v akom je to stave.
Potom ked to bude dobre, to das do ust, chvilu podrzis, mozes pozuvat a zapijes.
Ked nemas vrecko roztrhane, nasypes dalsiu 1/3.
A zachvilu budes zdravy :)

Cliattsi

Kupis napr. v lekarni cele semeno. Uzivaju sa 2 kopcove lyzice rozdrveneho semena na prasok. Treba vypit viac vody.
Ja som po 3 dnoch pocitil ulavu

Perko

Ake mnoztvo treba denne uzivat a ako dlho pokial chceme z ela co najvacsie mnozstvo svinstva?
Staci kupit v lekarni ci treba nejaku extra sortu?
Niekde som cital ze najlepsie je ho pozuvat a zapit je to pravda?

Cweta

CHcem sa podelit s mojim vynalezom ako pomliet semienka pestreca bez ujmy na vitaminoch,najme silymarine.Asi den pred mletim dam cely kupeny sačok pestreca do mraziaku.Na druhy den ho zmeliem v mlynceku na kavu,najskor nahrubo,potom ho dam opet do mraziaka a opet zmeliem.Pestrec za ten kratky čas mletia nema sa kedy zohriat a tak sa zachovaju všetky potrebne živiny.