Dlhé vlasy

Príspevok v téme: Dlhé vlasy
Orihime

Mám dlhé vlasy. A chcem sa opýtať, že aká dĺžka je hraničná, aby si ľudia o mne nemysleli, že som exot, alebo proste hraničná dĺžka vlasov, aby vyzerali kultivovane. Cítim sa trochu divne, lebo všetci majú na hlavách také kreatívne účesy, rôzne dĺžky, vyžehlené, natočené, prestrihané, melíry, prelivy, afro, číro a milión ďalších vecí. Mám pocit, že som nemoderná, no na druhej strane sa mi moje vlasy páčia. Ale nechcem byť totálne abnormálna, takže by som chcela vedieť, kedy vlasy ostrihať. Inak keď som si vlasy zmerala, tak mali 107 cm. Za príspevky ďakujem.

blink_182

Mne osobne sa páčia vlasy hocijakej dĺžky pod prsia až po pás. To je najkrajšia dlžka. Ale 107 cm je už pre mňa nevkus. Ale ak ich máš rada tak s nimi nič nerob a nefarbi si ich :-)) V dnešnej dobe je to vzácnosť, ja nefarbím tiež :-))

kolpi

hehe, aj ja si obcas striham rozstiepene konceky :D teda minuly rok to bola moja zavislost!

inak parada, ze si robis taky "vlasovy dennicek"!

portas25

dlouhevlasy.cz tu je taká porovnávacia fotka rastu vlasov, prvá fotka je z 21. 7. 2010, druhá 23. 1. 2011, 6. 10. 2011 a 15. 11. 2011; prvá fotka je tesne po zástrihu, a posledná asi mesiac po zástrihu

portas25

dlhé roky som si len žihľavovým šampónom umývala vlasy, teda ešte občas aj brezovým :D tými za nejakých 30 Sk/l; a dobre bolo, ešte tak ma napadá, že keď som bola menšia, tak do 11 rokov, mi mama ešte na záver umývania spravila takú octovú vodu, a tou vlasy polievala, myslím, že to podporilo rast a vlasy mi skoro vôbec nepadali, a čo sa týka octovej vône, či smradu, tak to nebolo cítiť;

od mala mám dlhé vlasy, vlasy mi rastú ale tak priemerne 1 cm/mesiac + každoročné zástrihy tak o nejakých 5-6 cm, teda aspoň v posledných rokoch, čo tak zastrihujem

portas25

tak pekne po poradí: :D

kolpi: rozpustené ich nosím len vo výnimočných prípadoch, alebo nie na dlho, celý deň s rozpustenými som už dlho nevydržala, asi na jednej svadbe naposledy :D ale inak buď vrkoč, alebo drdol väčšinou

a Izabelka... no starám sa tak, že pri mojom staraní sa o ne sú moje vlásky chúdence, a to doslovne, umyjem večer, v noci sa do rána sčasti usušia, potom to neriešim, rozčešem, zapletiem/spravím drdol, a tým to haslo; ale od mája 2011 som zopár krát použila bezfarebnú hennu, a myslím, že to pomohlo, hlavne teraz v zime, sa mi celkom začali štiepiť, ako vždy v zime a celkovo oslabli, a tak som dala hennu, a hneď sú super, a prestali sa štiepiť, no a keď sa nudím, tak tie rozštiepené konce poodstrihujem, nemám ich nejak veľa, takže nie je to roboty na dlhý čas; a inak používam rôzne šampóny, hádam zo všetkých druhov, ale momentálne sa mi osvedčili šampóny od Baley; a inak dobrá stránka ohľadne vlasov je dlouhevlasy.cz :) aj veľa rád a tak celkovo :) dlhovlasých ľudí s fakt nádhernými vlasmi, a to sú len z ČR a SR :)