Prečo ešte nespíte?

Maoam

Lost, ja som v tomto velmi leniva, takze ti nemam co vycitat :D. Raz som lezala v nemocnici s jednou panou, ktora, ako neskor vysvitlo, bola ucitelkou na gymnaziu :-). Kazdy den citala noviny a posuvala mi ich :D, sama od seba, ze tu mate, citajte!! a vies co, po tom tyzdni s nou na izbe a tym citanim 'Frankfurter Allgemeine' sa mi veeelmi zlepsila slovna zasoba aj vyslovnost, lebo ona ma vkuse opravovala, bola velmi zlata.

Maoam

Lost, dnes som si uvedomila, ze musim poriadne zamakat na mojej nemcine :D. Hladala som 6 slov v slovniku, ach...

Tak som si dala zaväzok, ze kazdy den si v nom polistujem a mala by som sa zadivat aj do nejakej gramatickej prirucky......:-P

123nezufaj

Ojka ak chces tak Ti poriadok v PC pridem osobne urobit ;) ja take veci celkom rad robim.
:) ja viem, ze ty sa potesis ked ma tu uvidis. Stale si sa potesila. Pamätas ako sme do noci maniacili piskvorky? :D
A este kto by sa mohol potesit uz neviem :D neviem ci tu chodi este stara parta.
Nevravim, ze sa cele dni nudim, ale prazdniny mohli byt omnoho lepsie. Snad na druhy rok mi vyjde aj nejaka dovolenka pri mori.

ojka

nezufaj, no ja si chcem robiť poriadky v PC už niekoľko mesiacov :D len ešte mi ten posledný kročik k tomu chyba (:
častejšie si môžeš tu na nás inak spomenúť, sa len poteším (: a myslím, že i ostatní ....
No a ja "prazdninujem" taaaak celkom pomaly, pomalučky....ale nudiť sa ani napriek tomu neviem (:
či inak teda porábaš celé dni, keď sa tak nudíš? (;

lost

a urcite mi pride lepsie kupit nejaky "working class" byt a nie luxusny, tj. asi idealne 2 izbovy (predsa len je to lepsie ako 1izbak len ale neviem ci nie je lepsi 3izbak, no mozno je to prilis vela) a working class preto, lebo extremna majorita ludi ma klasicku 'working' pracu a to je potencionalny klient na prenajom :)
otazne je len, ci prave tieto byty nie su v nedostatku a tak nemaju vysoku cenovku...

lost

Maoam

urcite lepsie ako si nechat peniaze spalit :)

ale bal by som sa vyvlastnenia, alebo extremneho zdanenia (dryheho a tretieho bytu napr),

fajn je, ze byt nemoze klesnut na absolutnu nulu :) ale treba vediet ako to kupit, pretoze.. nie nad cenu, aby mal vacsiu stratu.. atd..

ale byt je mozno aj lepsi ako zlato :)

ale fakt netusim, ci s tym clovek neprerobi :)

resp. neviem ci sa s tym da zarobit, na to by chcelo kus stastia, tj. dnes kupis byt povedzme hypoteticky za 100 000 eur, aby sa lahsie pocitalo a potom predas v novej mene za 20 000 eur.. otazne je, kolko chlebov si dnes mozes kupit za 100 a potom v novej mene za 20 :)

lebo podla mna su byty dnes dost nadsadene cenovo.. ale tazko povedat, len mi pride fakt divne a kus betou a pody platit 10-20 rocnou pracou.. extremne divne..

ale aj zlato samo o sebe je velmi vysoko, velmi velmi.. a je to tiez dost rizikova investicia..

a ine zatial nepoznam :D

stock ci nejake dlhopisy, tym neverim vobec, ale mnoho ludi im veria :)

ale bytom podla mna sa neda nic pokazit, urcite je to lepsie ako nic..

osobne by som to robil asi tak, ze ak by som mal navyse $, tak si kupim byt a prenajimam ho tak vyhodne, aby mi neodisli, ale zostali tma dlhodobo (idealne na velmi dhle roky)..

pointa tohto je, ze sa ten majetok ako tak udrziava nad hladinou inflacie, nemusi ani nejak extra zarabat, hlavne aby udrziaval svoju vlastnu hodnotu...

Maoam

jasne, v AT to maju, v Bille urcite a v Spari tiez mozno,ale v Bille to maju na 100%

tu je obrazok:
www.gustini.de

no pise sa to inak, prepac, neviem taliansky :D

lost

tie pikantne, tie su normalne v podobnom baleni? konzerva nejaka?

neviem ci to v AT budu mat, no pozriem sa..

tam maju dost take skor rakuske vyrobky (v inter/euro-spare) ale sem tam sa tam da najst asi aj nieco ine :)

nemas nahodou obrazok ako to vyzera? :)

Maoam

Lost, dnes mi sused vravel, ze ak padne euro a prachy na ucte, dobre by bolo si stihnut kupit byt do os. vlastnictva, hoci aj maly. Co si o tom myslis?