Čaj Chanca Piedra

Príspevok v téme: Čaj Chanca Piedra
sharon stone

dobrý den!uz rok uplynul od diagnostikovania,ze mam zlčnikové kamene.mala som asi 3x zlčníkový záchvat,ale od vtedy si davam pozor a držím dietu.chcela by som sa opýtat niekoho,kto ma skusenosti s pitím čaju Chanca piedra,na tejto stránke som sa dočítala,ze rozpusta aj žlčníkové kamene a rada by som som to s touto alternatívou skusila,zial neviem ho nikde kupit,mozete mi poradit ako sa k tomuto čaju dostanem?Má niekto s ním pozitívne skusenosti?alebo čo konkretne uzívate pri zlčníkových kamenoch,ked odkladáte operáciu tak ako ja?dakujem velmi pekne za odpoved..

bomberman

Zdravim vsetkych co sa rozhodli bojovat a neist hned na operaciu :)
Rad sa podelim o svoje vedomosti, mozno to niekomu pomoze. RNG pise, ze Chanca piedru varime 20 minut. Ja by som to upresnil. Najlepsie je vlozit caj do studenej vody a dat varit. Od momentu kedy zacne voda vriet nechat 10 minut na miernom ohni, cize aby voda zlahka bublala (RNG zrejme myslel 20 minut celkovo aj so zovretim vody). Potom dat bokom a nechat asi hodinu stáť prikryté pokrievkou. Niekde sa pise aj niekolko hodin ale to podla mna nema zmysel, v studenej vode uz sa toho moc neuvolni. No a pokial ide o davku, tak tam ako sa tu pise. 1 polievkovu kopcovu lyzicu do jedneho litra vody. To je davka na cely den. Ja to robim tak, ze toto mnozstvo si spravim rano, prelejem do termosky s ktorou vsade chodim :D a v priebehu dna popijam tak aby to vyslo na cely den. Dalsia vec co by som doporucil. Zkombinujte Chanca piedru s cajom Cola de Caballo (konský chvost). Tento čaj má tiež schopnosť rozpúšťať kamene, takže malo by to mať lepší efekt. Dalej mozete pridat nejaku redkovku ako sa tu pisalo alebo ak to chcete mat pohodlnejsie kupte si v lekarni pripravok Rabanon. Je to vytazok z ciernej redkovky. Tymto by mal efekt este viac stupnut a kamene by mali rychlo miznut. Drzim palce a vsetkym prajem aby sa zbavili svojich šutríkov :D.

RNG

Chanciu piedru je treba varit asi 20 minut a ucinna davka je polievkova lyzica. Posta doruci doplnky kamkolvek na svete a nevidim dovod, pre co by si ich nemohla aj v Anglicku objednat zo zahranicia.
To iste plati nna sylimarin, ktoreho je v ostropestreci/sylibum marianum, milk thistle len od 1 do 3 %, tj v caji nemozes dostat dost.

ansy

tesim sa, lebo som konecne nasla Chancu Piedru caj. zhanala som vsade po obchodoch s prirodnymi doplnkami, no nik nevedel co chcem, lebo v anglicku to poznaju pod nazvom Quebra pedra. staci pit 3x denne, ako je to v navode?a je to porciovany caj, takze iba zaparit, alebo treba varit 20 minut a potom to nechat este hodiny stat?? Sylimarin zohnat nemozem, ponukaju mi len celu bylinu ostropestreca marianskeho, avsak, ak dobre pamatam, niekde som citala, ze RNG radil zohnat Sylimarin, lebo tento vytazok je ucinnejsi??? vadaka za odpoved a rady

alexík

Ahojte, tiež som mal tri žlčníkové záchvaty, jeden v auguste minulého roka, skončil som na pohotovosti s kvapačkou, neskôr v novembri, akosi som to rozchodil a potom najsilnejší, to som skončil v nemocnici s akútnym zápalom žlčníka. Bol som tam týždeň, s presvedčením, že sa podriadim operácii žlčníka. Koncom apríla bola vystavená objednávka na operáciu, ktorú som odmietol. Prešiel som na cestu živej stravy, zelenina, ovocie, strukoviny. Veľmi mi pomáha strúhaná reďkovka, čierna, biela, červená, vodnica. To sú reďkve, ktoré účinne rozpúšťajú žlčníkové kamienky. Nutnosť je piť veľa tekutín, čaje, vodu, aby nehustla žlč. Rád by som to skombinoval pitím čaju chanca piedra.

alexík

Ahojte, tiež som mal tri žlčníkové záchvaty, jeden v auguste minulého roka, skončil som na pohotovosti s kvapačkou, neskôr v novembri, akosi som to rozchodil a potom najsilnejší, to som skončil v nemocnici s akútnym zápalom žlčníka. Bol som tam týždeň, s presvedčením, že sa podriadim operácii žlčníka. Koncom apríla bola vystavená objednávka na operáciu, ktorú som odmietol. Prešiel som na cestu živej stravy, zelenina, ovocie, strukoviny. Veľmi mi pomáha strúhaná reďkovka, čierna, biela, červená, vodnica. To sú reďkve, ktoré účinne rozpúšťajú žlčníkové kamienky. Nutnosť je piť veľa tekutín, čaje, vodu, aby nehustla žlč. Rád by som to skombinoval pitím čaju chanca piedra.

Dominika Nikki

Ahoj mam bolesti v podbrušku a aj krvácam.Začalo mi o v Pondelok a strašne to boli no bojím sa ísť s tým k lekárovi.Čo to môže byť?

RNG

Cierna redkovka je velmi zdrava a cistiaca vseobecne. Skoda len, ze ju tak malo ludi konzumuje.
Dlhsi brane aloe nielenze hoji, ale prebuduje bunkove steny telesnych buniek tak, ze su menej priepustne pre mikroby, cim sa podstatne zvysi telesna imunita.
Vseobecne, uloha roznych komplexnych a vzacnych cukrov v medicine je absurdne nedocenena, momentalne na nej pracuje hromada vyskumnikov, nie vsak farmacia, ta ma zaujem len po patentovatelne lieky tj len umeliny.

Gabča

Ja som sa vyhla operácii žlčníka tým, že som 3 mesiace pila 100 % šťavu z aloe / od firmy Forever living products/ a čiernu reďkovku nastrúhanú ako prílohu k jedlu. Kamene sa za tri mesiace rozpustili a dokonca sa mi stratili aj cysty na ľadvine.

korallina

Ahojte, môže sa ten čaj chanca piedra piť aj preventívne proti oblič.kamenom? ja som totiž jeden malý kameň mala, ale som ho vyplavila močom a teraz by som chcela nejaký dobrý čaj skôr na prevenciu piť, aby sa mi to nevrátilo zas niekedy..tak, ak nie ten, vie niekto poradiť, aký?

berto

sylimarin nie je nahodou sucastou liekov na pecen? chcem sa im vyhnut lebo dva roky dozadu som z nich pribral 9 kil v priebehu 2 mesiacov... a kedze na zlcnik je dobre skor zhadzovat ako priberat neviem ci by to nebolo kontraproduktivne. vtedy som pribral aj ked som sa vyhybal mastnym a nezdravym jedlam.