Menstruacia dva krat za mesiac?

Príspevok v téme: Menstruacia dva krat za mesiac?
beba70302

ahojte mam taky problem... Cely oktober mi to riadne hapruje.. A nechapem preco . Aj ked v poslednej dobre som mala dost velke stresy. Od vcera mam zase take slabe krvacania, ako ked mate napr posledne dva dni menzes alebo taky silnejsii hnedy vytok . Prvy krat som mala normalne v strede mesiaca, aj ked o tyzden skor. A od vcera zase.. Ale preco ?Z nicoho nic.. Stalo sa vam to uz niekedy? ??

didulienka

Ahojte v tomto mesiaci mám dva krát menštruáciu takto som to ešte nemala 9 mi skončila a včera mi prišla ... ešte deň predtým som mala sex pustil do mňa ... berem aj antikoncepciu ... Čo sa môže stať môžem byť tehotná ????

Nela-1

Ahoj mam taki problem mestruaciu som mala tomto mesiaci dva krat npr??8.8mi koncilo a zacalo mi 24.8 tom istom mesiaci nechapem preco bojim sa aby som nebola tehotna dakujem pomoste mi?

Pokosova

Ahoy mam taki problem .
Menstruaciu som mala tomtom mesiaci dva krat nar? 8.8 mi koncilo tomto mesiaci a trz mi zase prisiel 24.8
Nechapem preco ...bojim sa aby som nebola tehotna ...prosim poradte mi

Gima

Náš cyklus ovplyvňuje množstvo faktorov. Každá žena je iná a tak je to aj s menštruáciou. Vedeli ste, že do vašej menštruácie môže zasahovať napríklad i práca v záhrade alebo niektoré lieky?

Pesticídy
Nie, že by priamo práca v záhradke bola pre vás nebezpečná alebo vám nejako výrazne zasahovala do vašej menštruácie. Problémom sú však pesticídy, ktoré často ovplyvňujú náš hormonálny systém. Výskumy ukázali, že ženy, ktoré veľa pracujú napríklad na farmách, kde sa využívajú pesticídy, mávajú dlhšie a nepravidelnejšie cykly. Častejšie sa u nich tiež objavuje špinenie medzi cyklami.

Hmotnosť
Vašu menštruáciu ovplyvňuje aj to, koľko vážite. Negatívny dopad na periódu má nadváha ale aj príliš nízka telesná hmotnosť. Tukové tkanivo produkuje estrogén, ktorý zasahuje do ovulácie. Obézne ženy mávajú často problémy s nepravidelným dlhotrvajúcim krvácaním ako aj anovulačnými cyklami.

V konečnom dôsledku môže nadmerné pôsobenie estrogénu viesť až ku rakovine maternice. Nízka hmotnosť na druhej strane tiež nie je práve „výhra“. Najväčším problémom v tomto smere býva vynechávanie menštruácie. Podľa lekárov je väčším rizikom žena, ktorá náhle výrazne schudne, ako ženy, ktoré sú dlhodobo výrazne štíhle.

Užívanie liekov
Aj niektoré lieky sa zahrávajú s vaším každomesačným krvácaním. Týka sa to najmä hormonálnych liekov (napríklad na liečbu štítnej žľazy), liekov s obsahom dopamínu či steroidov ale aj hormonálnej antikoncepcie. V mnohých prípadoch sa u žien užívajúcich takéto lieky objavuje ako vedľajší účinok vynechanie, respektíve nepravidelnosť, menštruácie prípadne i špinenie.

Priveľa stresu
O vplyvoch stresu na náš život sa toho popísalo naozaj už veľmi veľa. Asi vás teda neprekvapí, že stres môže zamávať aj s vašou menštruáciou. Ak prechádzate veľmi stresujúcim obdobím alebo žijete dlhodobo v strese, môžete rátať s nepravidelnou menštruáciou.

Únava
Nedostatok spánku vám nevyčaruje len kruhy pod očami. Ak sa budete o spánok ukracovať pravidelne, môže sa to odraziť aj na vašej menštruácii. Výskumy tiež ukázali, že ženy, ktoré pracujú na zmeny vrátane nočných zmien, zažívajú častejšie nepravidelnú menštruáciu.

Alkohol
Vedeli ste, že ak si pravidelne doprajete určitú dávku alkoholu, môže vám to narušiť cyklus? Alkohol totiž ovplyvňuje hormonálne hladiny organizmu. Nie je celkom zrejmé, koľko alkoholu už je z tohto pohľadu rizikom, vedci preto odporúčajú držať sa odporúčania maximálne jeden pohárik denne, ak už to musí byť.

Lauri23

Ahojte,chcela by som sa spytat. Menstruaciu som mala pred tyzdnom a teraz ju mam znova,je to normalne? Bojim sa aby som nebola tehotna. Neberiem ziadnu anti. Dakujem

Jill

Normalne to je ked si dostala menzes napr. 1. januara a potom ti pride 29. alebo 30. januara. Ak si vsak dostala prveho a teraz nieje to normalne. Normalny cyklus je 27 az 34-35 dnovy.