Velka bolest pri menstruacii

Príspevok v téme: Velka bolest pri menstruacii
kristinkaa

prosim vas poradte mi.som zufala.mam iba 15 rokov a neznesitelne bolesti pri menstruacii.bola som pri gynekologicky powedala ze mam brat pred kazdou menstruaciou kvapky Algifen a odporucila ma ku ortopedovi.mam krivu chrbticu vraj mozno preto mam bolesti no neurcili presne co mi vlastne je.Tie Algifen kvapky mi nepomahaju.davam si pichat Algifen alebo Novalgin injekcie no uz ani tie nepomahaju.je to naozaj neznesitelna bolest a v tu chvilu sa zvijam w krcoch na zemi uz som sa aj omylom predavkowala ..zmiesala som alkohol(to wraj pomaha) s kwapkami a odpadla som.co mam robit aby ma to konecne preslo alebo aspon sa mi zmiernilo bolest?mam ist do nemocnici na infuzie?alebo co mam robit?este som chcela povedat ze ta bolest je intenzivna v prvy den menstruacie v druhy den trosku menej ale tiez a boli ma chrbat v dolnych miestach tak isto brucho a cele nohy dokonca az chodidla.prosim o radu a vopred velmi pekne dakujem.

RNG

Este raz opakujem , na menstruacne problemy, rozne, pomahaju najma Yam/Diosgenin davka 200 mg diosgeninu denne) ciastocne aj black cohosh, pupalkovy olej, damiana, a mozno niekomu aj adaptogen Dong Quai/ angelika cinska.
Vsetky nenovane su prirodne potravinove doplnky, tj nenaju ziadne skodlive postranne ucinky.

chrobacik

Ahojte , mne pomaha pri menstruaci, , , lahnut, a teply vankus na brucho a zhlboka dýchat, alebo MIG-400 zabere to, vyskusajte

M.B.

Kamaratka mi odporucila caj z dvoch lyziciek !!!SYPANEHO!!!(dostat kupit v lekarnach - je sice drahsi ako sackovy v obchode ale co by sme koli menstruacnej bolesti neurobili...a okrem toho je silny a preto pomaha:

- mysieho chvostika
- harmanceka
- lipoveho kvetu
- nátržníka husieho
- hluchavky bielej
- alchemikovy caj...

Tento caj treba kombinovat s horucim kupelom - pretoze sa rozstiahnu cievy a tym ukludni organizmus...

M.B.

Chcem este nadviazat na moj predosl komentar. Mozno si poviete, ze je to hlupost ale mne okrem Ibalginu 400ky o ktorom som pisala pomaha aj pohyb na cerstvom vzduchu...
Ked to namna pride tak sa idem prejst (tak 30 minut) a zhlboka dycham...asi sa len smejete teraz ked to citate ale mne to pomaha...odporucam vyskusat!
Samozrejme ze ked mi bolest neustupi tak Ibalgin 400ka a do postele a do tepla...zakryt sa aj dvoma pamlonmy..
Co sa tyka tej teplej flase - mne osobne to nerobi dobre...pretoze mam v tom case aj precitliveny zaludok a teplo len na urcitu cast nie je ok...pretoze telo sa potrebuje prehriat cele...
Precitajte si aj moj predosly komentar...mozno sa v nom najdete..
Dufam,ze som Vam pomohla...tiez kazdy mesiac trpim rovnako ako Vy..

M.B.

Tiez mavam neuveritelne bolesti hlavne v prvy den. Okrem toho ze mam krce - musim chodit casto na WC-ko ci uz na velku aj 4 - 5 krat po sebe.. ale aj 2 - 3 krat po sebe zvraciam a z bolesti mavam husiu kozu po celom tele aj hodinu - dve...
Zistila som,ze ked mi zacne menstruacia tak nesmiem vela jest...a hlavne nic tazke...
Co mne pomaha je Ibalgin 400ka tabletka - jednu zajest niecim malym...a potom do postele...a dobre sa zakryt aj dva paplony na seba...a skusit zaspat (dolezite!!!. Ak do 1hod bolest neustupi tak este jednu tabletku Ibalgin 400ku...a tiez si pospat aspon hodinu - dve...
Ked sa zobudim tak bolest je prec a mozem sa dokonca bez problemov najest. odporucam vyskusat.. Pri velkej bolesti mozte zobrat aj dve tabletky Ibalgin 400 naraz..ale v kazdom pripade nie viac ako dve!!!!!

Fleur-de-lis

Ahojte,

tak ja mám dobrú skúsenosť s rozpustným Brufen 600, na žalúdok nie je taký agresívny a neškodí tak. A tiež čípky Indometacín.
Mávam silné bolesti, takže myslím, že to môže pomôcť aj vám. Netuším, či sú tam aj nejaké vekové odporúčania.
Indometacín je na predpis.
Gynekologička odporúčala zobrať si niečo už deň predtým, že vraj aj to pomáha. No kto má pravidelne alebo vie presne odhadnúť, že mu začnú, tak dá sa aj tak pomôcť. Podobne si myslím, že ak niekomu zaberajú čaje, tak je dobré ich piť už aj pred "návštevou".
No a ak som doma, tak vždy pomôže teplý vankúš na brušku.
A psychika tu hrá tiež svoju rolu, takže to skúste radšej prijať a nie nadávať, lebo negatívny postoj oslabuje telo a to si s tým logicky potom ťažšie poradí. Viem, že uprostred tej bolesti je ťažké zachovať pozitívny postoj, ale človek sa učí celý život, nie? :) Tak sa majme rady, aj svoje telo, aj keď nás práve trápi ;)

dula6

Caute zeny :) Dnes mi dosli kramy, od rana sa zvijam od bolesti...nie je to nic vynimocne, trva to uz par rokov...lenze prve dni su neznesitelne furt. Neviem posudit, ci mam extra silne bolesti alebo slabsie, nakolko nepoznam bolesti vase :) Mne vsak pripadaju ako dost silne...nenzvraciam ani neodpadavam, ale najlepsie mi je, ked si cupnem a sa schulim, opriem sa o stolicku , a sa nehybem :)(mamka mi stale radi lahnut si, ale ked si lahnem je to este horsie).

Citam si tu vase prispevky a na pocudovanie nikde nevidim zmienku o CAJI Z REBRICKA (MYSIEHO CHVOSTA)..ja si ho vzdy prvy den spravim (dnes sa to nepodarilo, lebo som sa musela do prace ponahlat), a pomaha to. Bolesti uplne neodstrani, ale zmierni o dost a mne aj to staci :) Kolegyna mi pred 2 hodinami dala tabletku NO-SPA, kedze na mne videla, ze to velmi nie je v poriadku, a zabrala, uz mi je lepsie :) Ale ani napriek tomuto nehodlam prejst k tabletkam..Mysi chvost je zarucene dobry, aspon u mna, a za pokus to stoji vyskusat :) Tak sup do lekarne, pytajte si sypany cas z rebricka alebo mysieho chvosta (je to to iste, ma 2 nazvy) a snad aj vam pomoze :)
jaj a este poznamka :) NECHAPEM, ako mozte niektora este stale uzivat to svinstvo menom IBALGIN, ak si tu citate tieto diskusie...nie je tu dost zmienok o jeho skutocnych neziaducich ucinkoch? Ja mam svoje skusenosti s nim tiez. Kamoska mi este davnejsie dala jeden, ze pomaha aj na menstr. bolesti, nepoznala som ho este tak som vyskusala. Prvy krat mi aj pomohol a bola som stastna jak blcha. Aj som si kupila cele balenie. No ale ako som si uz druhykrat zobrala, (s odstupom casu, o par mesiacov neskor pri inej menstruacii), tak som po tom mala taku ciernu stolicu jak uhlie. Len som kukala udivena, co som to vyprodukovala. Hned som si precitala pribalovy letak, tam kopa neziaducich ucinkov, medzi nimi aj krvacanie do traviaceho traktu...myslim ze to bolo tym, a ked nie tym tak niecim inym. No som si ista, ze to bolo z fantastickeho IBALGINU. Jednu jedinu tabletku som si vtedy dala iba, nie ze 4 naraz z najsilnejsej..a takto telo reagovalo na jednu jedinu svinsku tabletku :) Este raz, nechapem, ako to dokazete uzivat a aj chvalit. Ak sa u vas este nic zle neprejavilo, tak to je podla mna len otazka casu.

Nikišta

AHOOj prosím poradte mi, mám 12 a mám strašné kŕče počas menštruácie. Zatial som to dostala 2x. Strašne to krváca, a ja kvoli tomu tvrdnem doma a nemôžem nikam chodiť. Som len na vložkách, lebo tampóny mi nejdú. Už som si strašne veľa prežila vtedy keď som mala dovolenku. Beriem aj tabletky špeciálne proti kŕčom pri menštruácii. No neviemm čo s tým krvácaním...prosím napíšte mi na email čo mám robiť ... Ďakujem :)

jajkafr

ja som mala kedysi tiež neskutočné bolesti ešte zo začiatku keď som mala nejakých 12 rokov a trvalo to asi do 17-tky a potom to prešlo akosi samo teraz ani neviem že mám menštruáciu :) a nezmenila som ani stravu nič niekedy to chce asi čas