Velka bolest pri menstruacii

Príspevok v téme: Velka bolest pri menstruacii
kristinkaa

prosim vas poradte mi.som zufala.mam iba 15 rokov a neznesitelne bolesti pri menstruacii.bola som pri gynekologicky powedala ze mam brat pred kazdou menstruaciou kvapky Algifen a odporucila ma ku ortopedovi.mam krivu chrbticu vraj mozno preto mam bolesti no neurcili presne co mi vlastne je.Tie Algifen kvapky mi nepomahaju.davam si pichat Algifen alebo Novalgin injekcie no uz ani tie nepomahaju.je to naozaj neznesitelna bolest a v tu chvilu sa zvijam w krcoch na zemi uz som sa aj omylom predavkowala ..zmiesala som alkohol(to wraj pomaha) s kwapkami a odpadla som.co mam robit aby ma to konecne preslo alebo aspon sa mi zmiernilo bolest?mam ist do nemocnici na infuzie?alebo co mam robit?este som chcela povedat ze ta bolest je intenzivna v prvy den menstruacie v druhy den trosku menej ale tiez a boli ma chrbat v dolnych miestach tak isto brucho a cele nohy dokonca az chodidla.prosim o radu a vopred velmi pekne dakujem.

RNG

Starlife je len miestna firma na doplnky, pomerne draha a so slabym vyberom.
Vobec, na znackach nezalezi ale na obsahu. V tomto pripade hovorim hlavne o Diosgenine, tj klinicky ucinnej davke 200 mg Diosgeninu, bez ohladu, v koho vyrobku sa nachadza toto mnozstvo.
V pripade pupalkoveho oleja je to zase protizapalove GLA, ktoreho treba na ucinok najmenej 200 mg.
A tak dalej z roznymi inymi hormonalne ucinkujucimi vytazkami.

Elly

RNG ... s tychto bylin ma najväčšie zastupenie v tabletkách od firmy StarLife (prirodne) ale co ked aj to mi nezabera? Damy vsetky ck ste napisali vsetkym trpim aj ja,v tejto chvily od bolesti sa skrcam a hladam na internete co este :-( .. ale jedna rada ak ste zastancami toho,ze je dobre si dat poldeci/vino mate pravdu roztiahne to cievy ale nikdy nie vino+kola. Kofein je v nasich dnoch to najhorsie co si mozme dat a zvysuje to bolesti :-( ... Ja mavam aj zimnice a stracam stabilitu az na odpadavanie. Ale stym Flectorom suhlasim,obcas zaberie aj mne ale absolutne nic ine. Zevraj zabera caj s Medovky+med. Ved poskusajte,to ze to nezabralo mne neznamena,ze vam nemoze ;-)

Mišiaaak

Mne tiež doktorka povedala,že mam brať algifenové kvapky. Pomáhalo mi to asi 5mesiacov a potom koniec.. Dostanem menštruáciu vždy ráno a celý deň sa krčím na posteli a nič mi nepomáha okrem horúcej vane,skús to aspoň na chvíľu ti bude lepšie uvidíš :)

Monika1984

Ja mam tiez ukrutne bolesti prvé 2 dni menštruácie od 12 tich kedy som dostala menštruáciu 1x az do teraz (29r) prvý den vzdy ked dostávam 2 tabletky a potom po 2 hodinách ďalšia a tak ....

boora

Ahojte ja mam 22 rokou a mam tieto problemi od mojej prvej menstruacie us tich par rokou mam silne bolesti a krce bruchu a pod som unavema a bolima chrbat a nohi ze sa neviem postavit a zvraciam nekedi to nemam us ale potom zase ano zesa to neda vidrzat no us za tich par rokou som viskusala hoci co nepomahaju mi leki je mi zle ket vipijem opcas pomozu no teras mi pomaha obcas AULIN poradil mi ho ginekolog za par minut to zmierni bolest a a dobri je pas na brucho v ktorom je taki gel co date do teplej vodi a date do pasu a zatiahnete tym brucho ono to vitahuje bolest nic ine neostava len abi smeto vidrzali aj ket viem ze to je taske z vlasnej skusenosti

bibuska sv

Ahoj do teras som ziadne bolesti nemavala ale dnes ma v noci chitili ta krce ze som ani spat nemohla mam 16 r a neviem co mam.robit

pondikaki

Ja tiez posledne dva roky mavam bolesti (len v prvy den menstruacie) v oblasti podbruska a krizov, som malatna a citim uplnu zaplavu tepla po celom tele. Parkrat ma to zastihlo aj v praci a musela som odist domov. Mne jednoznacne pomaha ALGIFEN (staci 10 - 15 kvapiek), po uziti si treba lahnut a pokusit sa zaspat aspon na hodinku.

jedulka

dula6...co píšeš se mi nelíbí.Já sice ibalgin ani jiné léky od bolesti neberu,myslím až když je moooc zle tak algifen.Za to moje dcera s ní za jeden den při menstruaci až 8 kusů ibalgenu 400mg. Už jsem tady zmiňovala nemoc ENDOMETRIOZA,bojím se DULA6, že to může být i tvůj případ,nechce se mi věřit,že od ibalbenu jsi měla černou stolici.Některé ženy jsou až velmi přecitlivělí,to se stává,ale někdy za tím může být těžká nemoc.Každopádně řádné vyšetření u gynekologa včetně sona,no nepotěším vás,protože ani sono tuhle VELMI VELMI nebezpečnou nemoc neumí objevit.

Noemi44

ja mávam také bolesti vždy v prvý deň..a aj ked si dám panadol tak to vôbec neprejde. Naposledy som až vracala čo mi bolo tak zle