Pitná voda z vodovodu

AdamKrt

No, ak aj je problem s vodou, tak v niektorych krajinach a este bude dost zavisiet aj od lokality, ake tam maju vodne zdroje, rozvody atd.

No a co s tym akoze urobime ? Nic.

Ak si RNG myslis, ze je problem s vodnymi zdrojmi, skus oslovit kompetentne urady, alebo vodarenske spolocnosti.

A filtrovanie vody v domacnosti ? Naco ? Na tych par litrov co vypijeme ? A ked budeme varit polievku tak co ? Alebo pit a stravovat sa v restauraciach, ci firmach ? Vsade je ta ista voda a mineralky su este nevhodnejsie na kazdodenne pitie.

No a vreckovy vodny filter v kufriku nikto nenosi.

RNG

Moji rodicia sa dozili dlhsie, a tiez pili vodu z vovovodu. Ale velku cast zivota prezili v ovela menej prechemizovanej krajine, nez je teraz a naviac mali zrejme velmi vysoku odolnost, co je geneticka zalezitost.
A mozem ti povedat, ze to bolo v poslednych rokoch ich zivota aj vdaka roznym doplnkom, ktore som im posielal.Mojmu otcovi som napriklad zachranil zivot, ked po vyse 6 hodinovej operacii(amputacii infikovanej nohy) uz nad nim zamavali rukou, ze je to beznadejne.
Ja som ho z toho vytiahol a zil po tom este vyse 2 roky.

Ale nikto mi nevysvetli, ze ten prudky narast rakovin v "civilizovanych" krajinach nie je AJ v dosledku zamorenia vody, nielen potravin vyrobenych z produktov, zavlazovanycch tou istou vodou, teda nefiltrovanou spodnou a nechlorovanou.

Fallo

ahaaa-tak je to:)
V USA a tu nam niekto ide hovorit o vode na Slovensku ::))))
uz chapem.
Ani ja by som v USA nepil vodu z vodovodu :)

aknitka

adam možno sú výnimky čo potvrdzujú pravidlo :-))

ale nie nemyslela som to vážne. nech im zdravie ešte dlho slúži.

AdamKrt

RNG:

povedz, aky mas problem s vodou na Slovensku, ked zijes v USA ? :)

Mam este 3och starych rodicov a maju 2x89 rokov a 1x95 rokov. Piju vodo z vodovodu, nejedia vitaminy a nezdravo sa stravuju, casto vyprazane.

A nie a nie sa zmestit do statistik :-D

RNG

tema je voda, nie osobne utoky, takze sa prosim sustredte na vodu a jej zamorenie a metody cistenia, prosim.

Zatial sa voda cisti len pasivnym pretekanim filtrami zlozenymi s piesku a dodatocne sa chloruje, lebo to staci povacsine na nezavadnost, ked je spodna voda prilis nezamorena.
Ale casy sa menia, zamorenie stupa a v niektorych krajinach uz pouzivaju RO filtre na vyrobu pitnej vody, lebo spodna voda aj upravena a filtrovana pieskom nie je nezavadna.Obsahuke privela zamorenia, dusicnanov, pesticidov a roznych chemikalii, ktore tam pred tym neboli.
Toto su fakty, nie moje osobne nazory.

A ked chcete o tom nieco viac vediet, prosim, skor nez zacnete argumentovat, kritizovat a utocit, prestudujte si prislusne literatury okolo hygieny vody, dovolenych zamoreni a politiky, ktora casto urcuje co je dovolene a co nie a nie naozajstny vyskum okolo zamorenia.

RNG

Inac keby ste si trochu prestudovali materiali okolo destilacie a reverznej osmoze a deionizacii, snad by vam to povedalo, ze su to metody velmi ucinne a lacne na cistenie zamorenych vod a casom ako si coraz viac zamorujeme nas priestor bude tento sposob cistenia vod absolutne nevyhnutny.
Moja destilacka napr ma zivotnost niekolko rokov kazdodenneho pouzivania a RO/DI filtre maju zivotnosti az desiatky tisicov litrov vody.
Za informaciami nemusite ist daleko, zoberte si napr www.mangala.cz, kde vam aspon zhruba objasnia, o co sa jedna.

RNG

adam krtr, s tou otuzilostou je to tak, kto sa neprisposobi, umrie. A preto maju na tych miestach priemerny vek pod 50 rokov a my, "neotuzili" mame tych 76 a viac.
Je sice pravda, ze po mnohych generaciach sa oni vyslachtia na odolnejsich a my zoslabneme, ale ja si zatial planujem len svoj zivot a nie 20 generacii dopredu.