Operacia usi

Dd9987

Mám 21 rokov, na operácii som bola pred 3 mesiacmi, všetko je v poriadku a s výsledkom som spokojná. Pred operáciou som si čítala rôzne fóra a komentáre a akurát ma tak vystrašili (o 4 reoperáciách, opuchoch, hnisaní, ,,neznestiteľnej bolesti" atď.), tak som si povedala, že keď to dobre dopadne, musím tu napísať pozitívny komentár. Totiž ľudia, ktorí potom nemajú žiadne problémy už viac fóra nevyhľadávajú a tým pádom je tu viac negatívnych komentárov o rôznych problémoch a pod. Verím tomu, že všeličo sa môže stať, ale sú to skôr výnimky a preto by som chcela všetkým, ktorí sa na túto operáciu chystajú, chcela odkázať, nech sa neboja a hlavne nestresujú, pretože vám to jedine uškodí.
Bola som u doktora Palenčára v Ružinovskej nemocnici. Veľmi dobrý a milý doktor, všetko mi v kľude vysvetlil, hoci keby idem na operáciu znova, vyberiem si asi súkromnú kliniku, kvôli prístupu sestier a pod., ale s doktorom som bola spokojná.
Platila som do 500 €, presnú sumu si už nepamätám. Bola som v lokálnej anestéze, počas operácie som žiadnu bolesť necítila, prvé dni po operácii hej, ale dalo sa to prežiť, a to si myslím, že som na bolesť dosť citlivá. Obväzy (okolo celej hlavy, fakt ako kukla) som nosila dva týždne, po prvom týždni som bola na preväz. Pred operáciou boli nutné krvné testy a ženy si ju musia samozrejme plánovať mimo menzes, kvôli stratám krvi a pod.
Jazvy za ušami mám stále viditeľné, ale po čase by mali vyblednúť. Doktor ma varoval, že so zmenami počasia môžem cítiť pichanie, tŕpnutie alebo bolestivosť, ale našťastie, zatiaľ sa nič také neprejavilo. Pri všetkých zraneniach a operáciách s tým však treba počítať, predsa len, je to neprirodzený zásah do organizmu.
Som rada, že som našla odvahu a túto operáciu podstúpila, stálo to za to. Dúfam, že žiadne komplikácie sa už nevyskytnú a výsledok bude trvalý. Ak máte nejaké otázky, rada sa s ďalšími skúsenosťami podelím, diona99@centrum.sk

PAJKLA

Ahojte,
po prečítaní vašich prevažne kladných reakciách na operáciu uší ste mi zdvihli náladu. :) tiež rozmýšlam nad tým. Ak by ste vedeli o nejakom dobrom chirurgovi či nemocnici prosim napíšte. Má tu niekto skúsenosti aj so žilinskou nemocnicou? Alebo konkretnim chirurgom? dakujem

7adka7

Ja na dalsi tyzden idem na dalsiu operaciu, jednu som uz podstupila, vratili sa mi do povodnej polohy a rozhodla som sa pojst na naj plasticku ambulanciu ... tak drzte palce

MONNN

Takto ja som na nej bola v deviatom ročniku a teraz som druhačka na strednej a vrátilo sa mi to zasa mi odstávaju. Je to bezbolestné platila som len 200 sk keby sa spýtate detsekej doktorky ona by vam poradila lebo ja som to mala cele preplatene poistovnou platila som len psychologa 200sk. Ale aj ked sa mi to vrátilo tak nato isto pôjdem znova. A v nemocnici som bola len 4dni.

advanced11

Daval si niekto operovať uši v Topoľčanoch alebo NItre??? Ma trapi tento problem už od detstva, neviem na to nabrať odvahu, neviem za akym lekarom mam isť...prosim dajte mi info ak niekto pozna dobreho lekara v tomto regione.

laja

Chcela by som sa spytat, ci bol niekto na operacii usiek v BB na klinike Novamed, ak ano ktoreho chirurga by odporucil. Chcela by som sa tam totiz objednat a tak ma zaujimaju skusenosti inych. Za odpovede vopred dakujem:)