Lyrica

Ismene

Lekar mi predpisal lyrica 25mg. Mam problemy zaspat, som hyperaktivna, moj mozog sa nikdy nevie "vypnut" ani ked si lahnem a som na smrt unavena. Neviem ale ci to mam zacat brat, recenzie na tento liek nie su moc pozitivne a tie vedlajsie možné účinky na pribalovom letaku mi nahanaju strach. Poraďte, zacat, ci nezacat uzivat lyrica?

Lojzo

Pregabalin alebo Lirica sú veľmi nebezpečné lieky.Ale pomáhajú čiastočne.Ja mám s nich dvojité videnie a strašné sucho v ústach.Musím zmeniť liek,alebo dávkovanie.

frasier 1

Ja ju uzivam teraz po rozsiahlom pasovom opare a pri postherpetickej neuralgii a proti neuropatickym bolestiam.Je pravdou ,ze pocas uzivania bohuzial sposobuje impotenciu ,takze chlapom by ju vobec nemali predpisovat, inak som nezaznamenal ine vedlajsie ucinky , bolest sa zmiernila..

Tibor ga

Lyrica je v mojom zivote zatial najhorsi liek co som uzival. Je pravdou ze otupil moje bolesti, ale vzal jedinu vec pre ktoru zotrvavate v manzelstve, zaujem o milovanie a sposobil erektilnu disfunkciu. Ostatne vedlajsie ucinky nebudem komentovat, lebo by som sa musel vulgarne vyjadrit.

Pavka

Ahoj všem. Lyricu beru čtvrtý týden 2x 150 Mg . Jsem 6 měsíců po operaci bederní plotenky . Bolesti de vrátili po čtyřech měsících . Lyrica zatím nepomáhá . Vedlejší účinky : malátnost, nezájem o sex, otupělost, zhoršená koncentrace.
Přeji všem hodne štěstí

JopeKoki

Mam vysunutu platnicku s utlakom na nervove korene, asi 8 mesiacov uzivam lyricu, po hospitalizacii som zacal uzivat 2 x 75 mg denne, v priebehu prvych tyzdnov uzivania som zacal mat vyrazne problemi, velmi nizky tlak, silne zavrate - motaky, strata rovnovahy - prepadaval som na bok napr. pri obuvani, zhorsenu orientaciu a zacali sa mi sporadicky na koncatinach vyhadzovat velke vyrazky. Asi po necelych troch mesiacoch od zaciatku uzivania mi bola davka znizena na 1 x 75 mg denne, nastalo postupne odoznenie tych neziaducich ucinkov, az na jeden, ktory, akoby trosku novy si cim dalej tym viac po tych 8 mesiacoch uvedomujem a to nerozhodnost aj v jednoduchych zivotnych situaciach, ktore som v minulosti hravo riesil.

MOSADO

Po 4 ročnom užívaní som ju chcel vysadiť,lekár sa ma pýta: čo ste veľmi pribrali? hej viac ako 20kg. V jednom pomôže , no teraz si to odniesli kĺby .

loveNS

Celkom zaujimave je to, co tu citam. Kto chape princip ucinku pregabalinu, nemoze sa cudovat neziaducim ucinkom a ten, komu Lyrica pomohla sa nemoze cudovat jej ucinnosti. Zacina sa 75mg, postupne sa davka zvysuje, ak je to potrebne.
Poruchy motoriky, kognitivnych funkcii su uplne bezne, ale to neznamena, ze sa nema znizit davkovanie a ani to, ze ich je potrebne trpiet dlhodobo alebo hoci len niekolko dni resp. tyzdnov. Neziaduce ucinky sa hlasia vyrobcovi a SUKLu. Bolest sa da ovladat aj inymi sposobmi.
Niekedy je psychika maximum mila Lyricka. V kontrolovanych klinickych studiach 18% pacientov s placebom udalo o 50% nizsie skore bolesti, neziaduce reakcie ako dovod prerusenia liecby boli zaznamenane u 7% pacientov s placebom. Takze prevencia, rybi olej a pod. mozu krasne fungovat.