Lyrica

BabiBetka

Beriem Lyricu už niekoľko rokov a bez nej by bol môj život nemožný.Keď chodím veľa je zle,keď chodím málo tiež.Problém je v tom,že aj napriek tomu že ju beriem poctivo stále mi zvyšujú dávky práve od včera na maximum.Mám aj vedľajšie účinky ako napr.pocity opitosti pri chôdzi,výpadky pamäti,zvýšený cukor,priberanie na váhe,ale čo mám robiť????Vyskúšala som všetko možné vrátane odberu mozgomiešneho moku až po rôzne alternatívy.Bez nej by som už možno vyskočila z okna...

Zajro

Užívam Lyricu 300 vo vysokých dávkach už pekných pár rokov . Bez nej- sa bolesť v mojich lábach nedala vydržať. Teraz je to už iná muzika. Liečba je však veľmi dlhodobá .

Eve172

Zdravim vsetkych .... u mna Lyrica na poskodene driekove nervy a chronicky zapal sedacieho nervu vyustenych do neuropatie.
Som zdravotnik, cize Lyriku som sa brat nehrnula, ale po ca dvojrocnej neuspesnej liecbe, prisernych bolestiac vystrelujucich do LDK a neznesitelnych tlakov do krizovej oblasti, som dosla do stadia, zeby som skusila aj cyankali :-). Lyricu beriem uz zopar mesiacov 2 az 3x za 24 hod. a v kombinacii s 300 mg Thiamin a Tramalom, vladzem zit a dokonca aj pracovat.
Prvych par dni som mala cudne pocity, ale v porovnani s bolestami...malina.
Ako bonus som po dlllllhej dobe konecne spala v kuse viac ako 2 hodiny a tiez prestalo to vecne nezmyselne pobehovanie na wc-ko.
Cize vazne stavy Lyricu rozhodne ano. Pomaha!

sui

Ospravedlňujem sa za gramatiku, ale píšem z mobilu a tie inteligentné telefóny sú už inteligentnejsie ako ten kto dal základy nášmu jazyku..
Zabudla som pripísať pre tých, ktorý píšu a bolestiach pohybového aparátu. Ja som brala na to moje lumbago produkt z názvom DU HUO JI SHENG WAN (opora palacoveho piliera) a brala to aj mamina ale diagnózu u nepamätám ale mala to fakt zlé. A môj muzik si poradil so svojím ischiasom tiež podobne. Síce iným prípravnom, ktorý mu vyhovoval viac. Treba si to naozaj preštudovať lebo ja som na si na začiatku privodila búšenie srdca a zavrate. Je to silné a ja som si toho dala na základe akútnych bolesti hneď za hrsť. To mám asi po babke, ktorá tak rada papá tabletky a hlavne veľa :)
A aby som nebola mimo témy tak k tej LYRICE.. J
Či vzniká na nej závislosť a určitosťou neviem potvrdiť lebo babka je závislá na všetkom čo vyzerá ako tabletka a je strašne chorá a dá sa previesť do nemocnice ak jej týždeň nič nieje, alebo ak zistí, ze iná susedka dostala nejaké nové lieky od lekára..
Ale z jej posledných vyšetrení, ktoré z ňou absolvuje moj otec bolo vyjadrenie lekára takého : závislosť, znížená funkcia mozgovej činnosti, krátkodobé výpadky orientácie,zavrate a s tým spojené časté padanie najmä smerom dozadu, hystéria a skreslené vnímanie reality, znížená funkcia obličiek a ma nejaké čierne krvácajúce mapy na žalúdku. Či stratila libido vzhľadom k jej veku neviem posúdiť, ale chuť komandovať každého ju neopúšťa.. A keď som videla, ake panicke záchvaty ju chytajú hneď po prebudení s tým či má svoju lyricu pri sebe tak neviem neviem... Ako som spomínala, tabletky papá rada od nepamäti a je to dedinský kultúrny šport medzi dôchodkynami, ale z ostatných liekov si hlavu vôbec nerobí. Len tá jej lyrica ju drží akosi. Lekár jej ju chcel vymeniť za niečo iné vzhľadom na vedľajšie účinky, ktoré začínajú byť už vážne keďže to berie dlhodobo tak sa pre istotu hodila o zem a zahrala to na bezvedomie a po prebudení srdcervúci plač aby jej luricu nebral. Dajte od toho bordelu ruky preč. Za.pár rokov ju zákažu ako veľa iných liekov, ktoré ľudí viac dokalicili ako pomohli.

sui

Ahojte,
Zaudila som sem lebo moja senilná babka berie lyricu- je od nej už roky závislá tak si o nej z dlhej chvíle čítam, nakoľko som u nej bola na sviatky na návšteve a tabletka musela byť po zobudení skôr ako vyčistené zuby.. Tak si tak čítam, ze na čom si to fičí. Čítala som medzi vami príspevky rôznych symptomatikách s ktorými si nevedia dať rady ani vaši lekári. Takto som na tom bola aj ja pred pár rokmi. Posielali ma psychiatriu, lebo krvné výsledky boli vždy super a moje more problémov sa im zdalo skôr vymyslené lebo na nich nevedeli dať odpoveď. Kým som sa fakt zo zúfalstva po rokoch nedostala k čínskej medicíne. Nebudem to rozpisovať každý kto hľadá uľahčenie a uzdravenie svojho zdravotného stavu si dá tu námahu sám. Naše telo je jeden úžasný vesmír sám o sebe a tak ako neexistuje odpoveď na to ako a čo drží galaxiu pokope zlyhávajú aj lekári, ktorí ďalej ako za to čo sa dá vyrezať a zase zašiť nevidia. Cieľom môjho príspevku je dať vedieť tým v ktorých situácii som bola aj ja a dôverne ju poznám, ze existuje cesta dokonca aj k vyzdraveniu ale nie klasická. Len treba spoznať svoje telo a to na akých princípoch funguje. Ja som si vyliecila lumbago,hyperandrogenemiu,astmu,zlyhavajúcu obličku, zapálenú pečeň a žlčník,ktorý mal viac kameňov ako je hviezd na oblohe ako povedal môj chirurg a týmto ho aj zdravím do Košíc. A ešte by som rada dodala že u lekára som nebola pfuuuu asi večnosť?! Dokonca ani zimné chrípky ma nechcú už. V mojich začiatkoch mi pomohla česká stranka patentnimedicina kde som sa hrabala v produktoch, ktoré sú kategorizované podľa zdravotných problémov. A začala som čítať a čítať a vyhladala som odborníka. Lee som predtým zašla k lekárovi tak som bola za týždeň fit po liekoch ale onedlho sa to vrátilo a potom zase k lekárovi a potom zase ten istý scenár. S čínskou medicinou to bolo ako zo vzťahom.... nechate si poradiť a dúfate a musíte tomu dat cas a byť trpezlivý a pracovať na tom a za odmenu príde uzdravenie. A to som bola z tých, ktorý hlasno revali, ze ide o fantazmagorie co sa týka všetkého iného ako len toho starého dobre známeho systému.. Dúfam, že to niekomu pomôže. Je to super vec. Škoda, ze tento **** systém netlačí do popredia takéto veci, ktoré zu ludstvu prospesne, als chemiu na ktorej sa balí pár vyvolených židov.

Arkk

Dobrý večer. Som po operácii driekovej chrbtice a pri kontrole mi lekár odporučil,pre poškodenie nervu Lyricu.. Po prečítaní príspevkov o tom porozmýšľam. Pred dvoma mesiacmi som sa zbavila opiat a teraz toto.. Tak to je ako skok z kaluže do blata.. Asi sa tu nikto nenájde,kto má dobre skusenosti.. Ja už nechcem chodiť z liekov otapena ako debil alebo nakoniec skončím ako debil... Ešte dobre,že som si prečítala na internete pribalovi leták a budem doktorku pýtať niečo neškodné,aby som mohla aj fungovať..