Bolest v kolenach..

Romana_385

Ahoj :) mám 14 rokov a trápia ma strašné bolesti kolien ... bola som už na mnohých vyšetreniach, rehabilitáciách aj u ortopéda a všade mi povedali že to mám z rýchleho rastu (niet sa čomu čudovať mám 182 cm) ale riešenie stále nikde ... Kôli kolenám sa musím veľmi obmedzovať a fakt sú to hrozné bolesti :( chcela som sa spýtať či s tým máte niekto skúsenosti a ako sa to riešilo u vás :) za odpovede ďakujem

Aleksander

Dobrý den. Tiez mávam a mával som bolesti v kolenách. Sem tam aj na na iných kĺboch. Asi pred rokom som mal silnú horúčku a nevedel som sa ani pohnúť. Lekár ma okamžite poslal na reumatologiu. A to mam 19. Pokial ta bolesť nieje z preťaženia alebo z nejakej fyzickej námahy určite treba okamžite vyhľadať lekára. A samozrejme pri akejkoľvek bolesti kĺbov treba sa chrániť pred zimou a co najviac byt v teple. Dať si občas teplý kúpeľ alebo skočiť do sauny.

Tomas 1

Mam 12 rokov a hram futbal uz 3 mesiace ma trapi bolest oklo kolena a ked si pobucham po jablcko tak citim bolest aj pris skakani prosim poradili bi ste mi nieco ? Dakujem :-)

jolka959

Pekne, presne ako píše Pišta sauna a tieto bludy nepomáhajú. Všetko možné vyskúšané a nič. Teraz skúšam gelactiv tak uvidím. dám vedieť

pišta00

U ľudí v takom mladom veku, hlavne u chalanov keď za krátke obdobie veľmi rýchlo vyrastú sú tie bolesti kolien, krížov atď spôsobené tým, že kostra vyrástla rýchlo ale svaly tomu tempu nestačia, sú slabé a zaostávajú, tým pádom kĺby nie sú tak pevné a opotrebúvajú sa preto vás to bolí a preto je dôležité sa kvalitne stravovať mať primeraný príjem bielkoviny a fyzickej námahy, dobré je v takomto veku začať chodiť do posilky + všelijaké street workoutové ihriská, mal som v 15 rokoch tiež rovnaké problémy ale časom keď svaly v okolí kĺbov zosilnejú tak bolesti prestanú. Sauna, teplá a studená voda alebo vložky do topánok vám svaly neposilnia...

Gima

Mne osobne na bolesť kolien pomáha sauna. Striedanie teplej a studenej vody, pobyt v parnej saune a striedanie s pohybom. A fitnes.