Tehotná študentka

Príspevok v téme: Tehotná študentka
Juliannea

Ahojte, chcela by som vás poprosit o radu. Tento rok som zmaturovala a začala som chodiť na univerzitu, no po dvoch týždňoch som zistila, že čakame s priatelom babo. Dala som si ziadost o prerusenie studia, ale zaujimalo by ma, ako to riesit s materskou a tak, kedze som este nepracovala . Aby som mala narok, tak si musim dobrovolne platit 270 dni nemocenskeho poistenia, co uz asi do porodu nestiham, kedze som v 5. tt. Mam si to zacat platit teraz a dostanem matersku az mesiac po porode alebo ako? A co vsetko si teraz musim vybavit? Dakujem velmi pekne...

upsvar

za8icka
1.neotehotnela som ako 18 rocna, vtedy som studovala
2.ak som nechcela otehotniet, tak som sa chranila predtym
3.nikto mi nedaroval byt len tak, kupila som si ho sama(to je pre kasandra)
4.ked mi zomrel manzel, tak som bola na materskej a pocas toho, ked moje dieta spalo, tak som pracovala. mam VŠ ekonomicku, zaroven som robila preklad z francuzstiny do slovenciny.
5.nikdy som sa nespoliehala na nikoho, iba na seba, svoje vedomosti a sikovnost.
takze z toho som si platila byt, elektrinu atd.

za8icka

hupsvar chcela by som sa ta spytat len jedno, pisala si ze si bola na vsetko sama, financne aj na vychovu. Bola si doma pri nom tri roky. Z coho si platila najom, vodu, elektrinu, stravy, oblecenie a ine vydavky? Ved ked si bola doma pri dietati tak si nemohla pracovat. A neviem si predstavit ze si to vsetko mohla utiahnut len s davok. Mozno tak este si mala nejake prispevky kedze ti umrel manzel ale aj tak myslim ze to bolo malo.

Ono je fakt ze teraz je ina doba a mat dieta je pre niektorych luxus, ktory by si nemohli dovolit ani keby neviem ako chceli.

princka

Boze, ja by som skor bola za to, aby zeny neplanovane neotehotnievali. V dnesnej dobe by sa uz predsa take nieco nemuselo stavat, uz su kadejake antikoncepcie. Kvoli dobremu sexu clovek nemusi kazdych 9 mesiacov rodit. Uprimne neviem, ako to teraz robia ludia s detmi, ktori na ne nie su vopred pripraveni- nemaju nasetrene a podobne. Take dieta stoji vela penazi a dvaja studenti- to musi byt hotova galiba. Nevycitam, len konstatujem.

kasandra

aale kolko "skvelych matiek" sa tu naslo, ved zuziacik ju nedava prec na cely den, alebo tyzden...par hodin...to babo potrebuje maminu, ale aj oblecenie, byt, jedlo, elektriku, teplu vodu a to nieco stoji...Myslite ze by s tym malym nebola radsej cely den doma??? sa spametajte a neodsudzujte!!!! upsvar a nevychovavala si ty dieta v socializme, ked si dostala byt len tak?? vies dnes si ho mladi musia kupit sami a to nie je financne lahke ty "skvela matka"

bublik

zuziacik, ja s tebou suhlasim, financna situacia velmi vplyva aj na domacu pohodu, a radsej nech ma babatko stastnu a pokojnu maminu aj ocina 16 hodin denne, ako mat nervoznu maminu a vystresovaneho ocina 24 hodin denne. uplne suhlasim s tvojim postojom a myslim si ze konas zodpovedne a robis to co je podla tvojho svedomia pre dcerku najlepsie a to je dolezite.