Tehotná študentka

Príspevok v téme: Tehotná študentka
Juliannea

Ahojte, chcela by som vás poprosit o radu. Tento rok som zmaturovala a začala som chodiť na univerzitu, no po dvoch týždňoch som zistila, že čakame s priatelom babo. Dala som si ziadost o prerusenie studia, ale zaujimalo by ma, ako to riesit s materskou a tak, kedze som este nepracovala . Aby som mala narok, tak si musim dobrovolne platit 270 dni nemocenskeho poistenia, co uz asi do porodu nestiham, kedze som v 5. tt. Mam si to zacat platit teraz a dostanem matersku az mesiac po porode alebo ako? A co vsetko si teraz musim vybavit? Dakujem velmi pekne...

upsvar

od pol roka babo do jasliciek??? to nemyslis vazne? ved na co zeny rodia deti? aby sa ich po pol roku zbavili? dali do uschovne? fakt milujem take "matky"!

zuziacik

AHOJ, uvazujes zle, aj tak by si nedostavala viac ako je rodicovsky prispevok pretoze si nebola este riadne zamestnana. Ja som otehotnela tiez cez VS sice uz v poslednom rocniku a statnicovala som s bruskom, ale v podstate je ro rovnaka situacia. Byt tebou, tak si este spravim aspon jeden semester s bruskom a prerusim az potom. Od pol rocka moze ist babo do jasliciek. Ja som to tak spravila..respektive mame opatrovatelku na 8hod. denne ale vychadza to rovnako a teraz pracujem uz. Budes dostavat rodicovsky prispevok tak ci onak az ked sa babatko narodi ci budes na PN alebo predcasnej materskej..vychadza 4560SK tusim.neviem celkom kolko eur :-))Ked by si teraz odisla hned zo skoly bez akehokolvek semestra absolvovaneho tak musis ist v prvom rade klasika na urad prace sa zaevidovat, ten bude za teba platit zdravotne poistenie. A ty budes musiet vykazovat ze si hladas pracu ci si ci niesi netulka a az kym nenastupis na PN alebo matersku..Do socialnej poistovne si ty sama odvadzas platby len v tom pripade, ak by si bola zivnostnicka inak to robi tvoj zamestnavatel, nema absolutne vyznam si to platit, pretoze materska by sa ti aj tak vyratala z tvojho platu-"ktory ale este samozrejme u teba ziadny nebol". Hlavne kliiidek a vytesuj sa z maleho pokladiku ktory nosis pod srdieckom. Skola ta pocka, neboj sa...len nech si priatel zhana daku dobru robotu aby ste to potom financne vykryli ked sa do skoly vratis..:-)) drzim palce a vela stastia

upsvar

Juliannea
mala by si ist na Socialnu poistovnu, tam Ti podaju informacie. alebo na Úrad prace. tam su kompetentni. tu na fore asi tazko.