kolko cigatiet vyfajčíte denne?

chrisie

malbor, nemal si nahodou na mysli to, ze stat nezakaze fajcenie bo ma z toho strasne prachy tak ako aj z alkoholu?

chrisie

teda tiez kukam... jedni druhych tu osocujete, jasne, ze to je zlozvyk a nie je to dobre, no myslim, ze kazdy fajciar si to aj uvedomuje...
ludia skuste sa tolerovat, aj ja som to svojho casu strasne odsudzovala... nuz a teraz viem, ze nikdy nehovor nikdy... a to som vobec nezacala z frajeriny, alebo aby som zapadla do partie ako mnohe decka...

sway

Zapajam sa do diskusie,denne vyfajcim 0 ,ale mesacne dajme tomu 1 krabicku.Bohuzial mi cigarety celkom chutia,hlavne po dobrom jedle k poharu vina.A ked uz si kupim krabicku,neviem sa zastavit,kym ju nedofajcim.Fajcenie nie je otazkou postavenia,fajcia predsa aj ludia,ktori skoncili na ulici a rovnako aj vysoko postaveni manageri a celebrity.
Malbor nevies si to v hlave nejak urovnat,ked ti to zacalo uz vazne vadit?Je to cele len a len o zvyku.Ak uz fajcis dlho,asi sa abstakom nevyhnes,ale vsugeruj si,ze dalsia cigareta ti nepomoze ten stav potlacit.Ked trpis kvoli tomu,ze mas zlomenu nohu ani ta nenapadne liecit tu bolest cigaretou,tak skus aj tie chute a nervozitu premoct a preprogramovat si to v mozgu na nefajciara.To je to iste ako s chudnutim,niekto schudne,iny tvrdi,ze sa neda..A hlada tabletky a nejake to "tajomstvo".Ale "vyliecit" sa mozes iba sam.
Takze moj nazor,cigarety ano,ale iba pre potesenie a pozitok.Ak sa stanu obmedzujucim zlovykom,je z nich viac skody ako osohu.

peter.

Malbor, ze stat:D ja umrem...stat?!? to si robis srandu..legalne sa pradava aj rum, slivovica, vodka a preto vsetci alkoholici su obete statu? aj ty si alkoholik? ved to predavaju tak mozes byt...:D pobavil si ma

tina 33

Neviem, či sa to tu smie robiť reklamu, ale čo maximálne ma vymažú. Volá sa Champix. V dobe keď som prestávala ja to bola dá sa povedať u nás novinka. Pôsobí vraj na nejaké receptory v mozgu či čo. Sú to kúry tuším po dvoch týždňoch. Jedna ma vtedy stála asi 1.400Sk Je to vraj liečba až na nejakých12 týždňov, ale ja som si kúpila iba na dva a potom som bojovala. Musím povedať, že som si aj poplakala. Pomohlo mi to behom tých dvoch týždňov znížiť dávku na minimum bez absťákov .Najdôležitejšia je pevná vôla.Kto nechce neprestane ani keby neviem čo. Ináč nie som sama ktorá prestala po užívaní toho lieku, takže ozaj na tom niečo bude, pretože ja som sama sebe neverila že prestanem.

Malbor

Netreba odsudzovat ludi ktory fajcia. Si ine neduhy ovela horsie. Lahko sa vyprava ludom ,ktory nefajcili ze treba prestat. Boli casy ked to nikto nekritizoval. Teraz sa robi na fajciarov hon ako na carodejnice. Ale kto umoznil fajciarom fajcit?

Stat.

Nefajcil by som keby to neboli vyrabali.Ale zisky a dane su zaujimave

DeDé

Jej teraz kukam kolko je tu uz prispevkov..ale pre boha,nehadajte sa!iba som zvedava kolko ludi fajci a kolko dene..zial aj ja fajcim,tych 10-15 denne,ale co uz :(

tina 33

malaalam. máš úplnú pravdu a preto sa robia zákony na ochranu nefajčiarov. Ja chcem iba povedať ako bývalá fajčiarka /a dosť silná/, že fajčiari nie sú ako som už nižšie napísala "humusáci" pretože takto ich tu podaktorý opisujú. Ako odpad spoločnosti. Je to fakt hnusná závislosť s ktorou mnohý bojujú. Ja som presvedčená, že keby bol naozaj účinný liek s ktorým by bolo možné jednoduchšie prestať veľké % fajčiarov by sa rado zbavilo tejto pliagy. Ono je ľahké odsudzovať...skúste radšej pomôcť. Inak mne dosť pomohol jeden liek. Je na lek. predpis, ale hradí sa plne.