ucitel = autorita (?)

Príspevok v téme: ucitel = autorita (?)
ucitelka2009

Ako si ucitel buduje autoritu? Zacinam ucit, som absolventka, tuto pracu (aj napriek financnemu ohodnoteniu vzhladom na narocnost) milujem, svoj odbor tiez, autorita by aj bola, ale su priprady, ked da dost prace udrzat si poriadok... Sledujem, ze cim starsi kolega, tym vacsi postrach pre ziakov... Neda sa to inak, len rokmi ziskat? Musi byt aj "kratsia" cesta. Mate s tym skusenost?

zuzic

ramirka ja chodim do posledneho rocnika zs a nechcem hovorit z akeho som mesta pre istotu ale je to pomerne velke...a prestupit som mala uz davno lenze teraz posledny rok by som sa bala noveho kolektivu a ked uz poznam ucitelov....a tiez nechcem nechat tych dvoch spoluziakov samych...no urobila som chybu, teraz by som isla na osemrcne gymnazium tam su aspon trochu viac na urovni...no neprisla som sa sem stazovat, len som chcela povedat ze povolanie ucitela je velmi narocne a za ten plat...

ramirka

zuzic tak to ma mrzi ze musis byt v takej triede...verim tomu ze je to tam hrozne hlavne ked vas par serioznych je v mensine...a nedalo by sa prestupit do inej triedy aspon. pripadne skoly?neviem z akeho mesta pochadzas ale takychto ustavov vela asi nie je ja pochadzam z vacsieho mesta a viem len o jednej takejto skole..

zuzic

ramirka: my nie sme dzungla my sme ustav...ale mne to nehovor nech sa spametam sme v triede mozno traja normalni a nic nezmozeme. ved aj my sme pomerne casto sikanovani a nemozeme sa ozvat lebo by to bolo este horsie. ale je pravda ze sme vychyreni v skole a kazdeho noveho ucitela vyruju ze sme nezvladnutelni, raz nam aj objednali psychologov ale to som akurat chybala tak neviem ako to dopadlo...
Tyriss: presne ako tvoja mama bola aj ta stara napadnuta ucitelka. ucila cely zivot a mala presne pravidla, no nepomohlo. riaditel je vzdy na strane chuliganov takze tam nic nepomoze...no ucitel si oduci jednu dve hodiny denne ale co ti nornmalni dvaja ziaci?

Tyriss

tak moja mamka je ucitelka uz nejako 15 rokov a vybudovala si ju pravidlami.vie pokricat, pohrozit, ale aj pochvalit, povzbudit ziakov..a ten kto si vyskakuje toho odkaze na riaditela..ale to je tak 1 pripad z 50. Urcite nie smerom - daj prst a zozerieme ti celu ruku. Musis stanovit pravidla a ak sa porusia tak pride nevyhnutny vysledok lebo decka skusaju kam az mozu zajst a ked sa poddas tak je koniec. No a k tym utokom a skrteniu>okamzite by som volala policajtov nech ich zrovnaju a poslu na psychologicky posudok a riesit to takto..zobrat rodicom pridavky..a pod. to je teda uz sila

ramirka

zuzic a vy ste co nejaka dzundla??? preboha ved sa spamatajte ten ucitel je tam na to aby vas nieco naucil a nie sa k nemu chovat ako hovada s prepacenim.....ja som tiez uz skoro ucitelka ale mam "len" prax za sebou to bolo par hodin oducit ale aj to bolo niekedy pestre a veru s deckami to ide dole vodou co sa tyka spravania ziadna ucta nic im uz v dnesnej dobe nehovori..

jajka001_

raz to dospeje tam ze aj zakladne skoly budu platene, ak budeme chciet mat vzdelane deti, pekne si zaplatime. statne budu na nic, tak ako je to v amerike.

zuzic

ajaj ucitelka velmi uprimne ta lutujem. tvoje zamestnanie by som nechcela. nasa trieda vystvala uz styroch ucitelov, dvaja su z nas na nervy, chalani ich normalne so oci posielaju vselikde (to pisat nemozem), ziadna autorita a stalo sa ze spoluziak napadol ucitelku odzadu azacal ju skrtit(a to bola stara znama autorita). takze uprimnu sustrast.

zuzula11

Ja som vydrzala na zakladnej skole 1 rok ... a to som ucila v specialke, kde bolo 13 deti ... bolo to naozaj velmi tazke - hlavne ich motivovat .. lenze to bolo pred 15 rokmi ... Teraz som na stednej, kde ucim 6 rok ... tiez to nie je med lizat, ale ziaci su tu ini ... No, a rada: nerobim ziadne preferencie, ale akymsi zazrakom najlepsie vychadzam s najhorsou triedou - ucim ich od 1. rocnika, teraz su maturanti. A co na nich zabera? Spravodlivost!!! naozaj si stojim za slovom, snazim sa ich chapat ale zaroven nedovolim, aby mi perarastli cez hlavu ... dalsia vec je nechat im cas sa trosku vyrozpravat, postazovat .. Oni nadobudnu pocit dovery ... A hlavne - jednam s nimi ako so seberovnymi, ziadne nadavky, ak je problem, riesim to individualne ...Akosi som sa dopracovala do fazy, kedy sa vedia aj ospravedlnit, sedia a makaju na hodinach ... a to kludne dam aj prepadnut, lietaju tam vsetky znamky, a aj tak viem, ze som oblubena ... da sa to, len si k nim najdi cestu, rozpravaj sa s chalanmi o porte a s babami o spevackach ... Neviem, co ucis, ale ak sa da, nechaj im priestor na hodinach ... A musis byt prisna, nekompromisna!!! Drz sa!

bon

neboj ich to prejde, ak budes trpezliva tak to urcite zvladnes, myslim ze ak ta to bavi, a snazis sa, tak sa da vsetko......., a ty sa snazis, robis dobre ze sa nedas vyprovokovat, ja by som skusila aj taktiku nieco za nieco...., mne to funguje, aj ked nepracujem v skole, ale v podstate vo vychovnom zariadeni......a naucia sa potom aj to co nechcu resp. to co si myslia ze nikdy nedokazu.....chcce to cas urcite a musis aj im doverovat, predsa su to deti, aj ked take ake su....a ti co sa chcu naucit sa naucia aj tak, poznam z vlastnej skusenosti....

ucitelka2009

Postrehla som to... Mam aj ziakov s vyraznymi poruchami spravania (ignoracia pokynov ucitela veduca az k agresii) a uznavam, je to aj o pristupe, ale asi aj o case. Nejde vsetko hned :) Nenechavam sa nimi vyprovokovat, aj ked sa velmi snazia, skor ma mrzi, ze znemoznuju tym, co sa nieco naucit chcu, aby sa to naucili...