ucitel = autorita (?)

Príspevok v téme: ucitel = autorita (?)
ucitelka2009

Ako si ucitel buduje autoritu? Zacinam ucit, som absolventka, tuto pracu (aj napriek financnemu ohodnoteniu vzhladom na narocnost) milujem, svoj odbor tiez, autorita by aj bola, ale su priprady, ked da dost prace udrzat si poriadok... Sledujem, ze cim starsi kolega, tym vacsi postrach pre ziakov... Neda sa to inak, len rokmi ziskat? Musi byt aj "kratsia" cesta. Mate s tym skusenost?

alzbee

Myslim, ze jednou z ciest je, ze dodrzis to, co povies a nenechas sa obmakcit! napr. ked im povies, ze ak budu vyrusovat, tak im das pisomku...a ak budu aj nadalej vyrusovat, tak im ju aj naozaj das! respektive potrestaj iba tych, co vyrusuju, lebo neznasala som tu nespravodlivost, ked trpeli aj ti, co nevyrusovali a profaci sa ohanali tym, ze ved sme kolektiv, tak ti dobri si maju porobit poriadok s tymi zlymi...

alis_

no ja som teda stredoskolacka, ale vobec to nie je tak, ze cim starsi ucitel(profesor), tym vacsi strasiak :) aspon u nas, jednoducho niektori tu autoritu maju a niektori az tak velmi nie... napriklad moja triedna je uplne najlepsi pripad, je mlada, autority ma az az, ale zaroven sa s nou da aj tak srandovat niekedy :) drzim palce.