ucitel = autorita (?)

Príspevok v téme: ucitel = autorita (?)
ucitelka2009

Ako si ucitel buduje autoritu? Zacinam ucit, som absolventka, tuto pracu (aj napriek financnemu ohodnoteniu vzhladom na narocnost) milujem, svoj odbor tiez, autorita by aj bola, ale su priprady, ked da dost prace udrzat si poriadok... Sledujem, ze cim starsi kolega, tym vacsi postrach pre ziakov... Neda sa to inak, len rokmi ziskat? Musi byt aj "kratsia" cesta. Mate s tym skusenost?

bon

no lenze tieto mali poruchy ucenia kombinovane s poruchami spravania......, to si asi nepostrehla......a nebolo tam jedno take dieta ale niekolko.....,a dalsich zopar nevychovanych deciek.... podla mna je to o pristupe.....

ucitelka2009

bon - ucim aj take deti s poruchami ucenia, predstav si, ze s takymi mam najmenej problemov :) su... povedala by som... snazivejsie.

bon

a tro bola vraj najhorsia trieda na skole podla vsetkych ucitelov, ale ona vedela ako na nich, myslim ze casom to zistis sama, a tie pisomky a poznamky aj tak nemaju zmysel, "dnesne" decka na to kaslu, je im to jedno aj keby ich zo skoly vyrazia....

ucitelka2009

Ucim druhy stupen, uz som to pisala. Je to neuveritelne, co dokazu... Mne osobne to ide jednym uchom dnu a druhym von, nedperimuje ma to, ale je mi len luto tych rodicov... Ja mat doma take deti ako su daktore z tych, co ucim... asi by som zufala.

bon

ucitelka, ja som student VS, ked sme boli v prvaku na nacuvoch, tak sme boli v jednej triede kde boli tazsie pripady, ci uz poruchy spravania alebo aj ucenia..druhy stupen, ucitelka sice starsia, k nim mala uzasny pristup, aj ked si z nej spravili prdel, tak sa len pousmiala, podakovala, normalne sa s nimik rozpravala ako s kamaratmi, myslim ze aj preto ju respektovali, dbala aj na ich specialne potreby, ( ak to bol chalan s dyskalkuliou tak mohol pouzivat kalkulasku, dala mu viac casu pri tabuli a tak, pochvala za kazdu malickost bola samozrejmostou )..., ja by som to skusila touto cestou, nejako sa im prisposobit, ale zaroven im dat pravidla, ktore musia dodrziavat.....ona im ich dala, a tie decka ich dodrziavali, vravela ze jej to trvalo dlhsie a vytrvala a podarilo sa jejj to, ked povedala zahod hento, nerob bordel, tak posluchli......

alis_

to je fakt, niekedy sa nestiham cudovat ako strasne drze vedia byt tie male decka... este aj moja generacia by si to v zivote nedovolila, ale teraz... ako stare deti ucis?
btw. to je aj podla mna fakt dolezite, potrestat tych, ktori si to zasluzia, nie vsetkych...

alzbee

No klobuk dolu...ja by som nedokazala byt ucitelkou. ja by som tie decka asi bila hlava-nehlava, keby na nahnevali a nepocuvali :D

ucitelka2009

alzbee - to aj robim! Myslis, ze im nejaka 5ka ublizi? Poznamky su takmer na dennom poriadku... oni si z toho nic nerobia. Dvojka zo spravania? No a co... Pre nich to je nic :) Ja keby som mala poznamku v klasaku ako dieta, asi by som sa od hanby prepadla :)

ucitelka2009

Ubingham - cim v zakladnej skole. Druhy stupen.

alis - Dakujem. A - Presne! Zo strednej si tiez pamatam mladu ucitelku, ktora mala autoritu, ale na druhej strane - my sme neboli taki, ake su deti dnes. (Tazko porovnavat stredoskol. a zakladnu skolu, viem.) Je to az neskutocne, co si dovolia... Nepripustam si to a myslim si, ze slabsie povahy by na mojom mieste davno vypovedali.