tak velmi sa teším :-)

Príspevok v téme: tak velmi sa teším :-)
Nikulienka9

ahojte mamičky alebo budúce mamičky :-) chcem sa podeliť o radostnú správu s niekým, kto to bude chápať, čo je to mať dieťatko a tešiť sa z neho.... mám 20 rokov a som v 18.tom týždni.....velmi sa teším ale zároven mám aj strach, či bude všetko v poriadku.... je to normálne, že sa tak velmi teším a už sa neviem dočkať kedy sa to narodí????? :-)) už by som chcela držať v náručí to úžastné malinké stvorenie.....jaaaaj, ešte sa načakám.....

lenuliatko

fuziky chces povedat ze ja ako 20 rocna nemam co davat svojmu dietatu?????vies niektori 20 rocni ludia maju viac rozumu ako 30 rocni.takze neodsudzujem ludi podla veku prosim.a nemas ani pravo povedat to ze 20 rocna nema co svojmu dietatu dat.

xixia

Ahojte aj ja chcem trošku prispieť..k téme..Hlavne v prvom rade gratulujem najstávajúcej mamine a veľmi sa teším s tebou...Aj ja čakám bábo ale som v 14 tt tak si počkám ešte dlhšie :o))

A čo sa týka toho že je mladá na uzatváranie manželstva alebo dieťaťa tak to si myslím že nieje pravda...Poznám ľudí ktorý sa zobrali ako 30 roční a nevedia so sebou obstáť a poznám aj tých ktorý sa brali ked dievča malo 16 a majú sa veľmi radi..po takej istej dlžke manželstva...takže tu skôr ide o povahu manželov, či sa vedia prispôsobiť jeden druhému a či sú ochotní sa navzájom rešpektovať...A hlavné slovo aj tak má podľa mňa láska vo vzťahu...či už majú manželia 12 alebo 150 rokov...To len taký môj názor...

fuziky

liana01, myslim si to iste. 20 rokov sa mi zda malo. Okrem toho, tipujem, ze 20 rocna deva este toho nema vela odziteho v manzelstve... Stastisticky sa mlade manzelstva rozvadzaju castejsie, ako ked su uzatvarane starsimi ludmi. Ked si seba predstavim ako 20 rocnu...Bola som prvacka na vyske, nemala som v hlave ani polovicu tych skusenosti, co mam teraz. Aj som nakoniec vystudovala cosi ine... Viem, nemusi kazdy studovat, ale idealne je, ked sa so sobasom pocka aspon do tych 25tich rokov. Vtedy su uz nazory na zivot ako tak ucelene a zena ma co davat tomu dietatku. Ja zelam Nikulienke vsetko dobre a vela stastia v zivote, zdrave babatko.

liana01

fuziky ano to som presne myslela aj ja...dieta je malicke len kratku dobu a potom z neho bohvieco vyrastie:)) ja som taka ista v tomto, zatial si to neviem predstavit, ako male babo je zlatee to je fakt, ale to dalej si potom neviem predstavit
Gratulujem - mas pravdu, dufam ze je si toho vedoma, ale to co prve pisala mi najskor pripadalo, ako male dieta ked sa tesi na hracku:) neuvedomujuc si ze ho moze potom omrziet, prepac to bol taky prvy moj dojem, este ked napisala ze ma len 20..ale tak asi sa chcela len prist pochvalit a vravim, ja jej to prajem:)

fuziky

liana01 ja som citala, ze pokial si zena nevie predstavit cely zivot svojho buduceho dietata - nevie si ho predstavit ako skolaka, pubertaka a podobne, este nie je pripravena na tehotenstvo. Ja si myslim, ze nie som, kedze sa mi jezia chlpy na tele pri predstave robit s niekym ulohy...Dieta je totizto malicke len velmi kratku dobu, zvysok zivota je to o skolakovi a podobne.

Gratulujem

nika, v prvom rade ti gratulujem a uprimne zavidim.Mam 22 rokov a dlhsiu dobu uz rozmyslam nad tym ze by som aj bola pripravena na vlastne babo.
Liana,mozes aj nemusis mat pravdu...baba ma 20rokov, podla mna si uvedomuje ze dietatko nebude vzdy len mile chutne male batola,hovorim to zo svojho pohladu na vec,lebo ja sa tesim na tehotenstvo a materstvo asi ako nikto iny uvedomujuc si starosti ktore to prinesie,ale pre mna to ani nie su starosti, vychova a starostlivost o dieta,nielen v utlom veku ma bude naplnat..tym chcem povedat len tolko, ze radost z malinkeho neznamena, ze si mamicka nie je vedoma toho co pride o par rokov.

zuzic

ale ved to je normalne ze sa tesi na malinke zlatunke babatko. ved by bolo trocha cudne keby sa tesila ze z neho bude a patnast rokov adolescent nie?:D ved to ostatne pride casom...

liana01

nevravim aby si ju vyhodila na ulicu, len vravim ze tie co sa tesia na malinke babatko akoby ani nemysleli na to co bude neskor...ta euforia potom urcite opadne a nastupi realita..
ta dievcinka je velmi nadsena a prajem jej to, len som chcela napisat aby si uvedomila ze to urcite nieje len o tom malinkom zatunkom babatku

lenuliatko

liana a to ju mam vyhodit niekam na ulicu ked uz nebude male pekne dievcatko?ako by si sa citila keby tvoji rodicia o tebe toto hovorili?
ako si dieta vychovas tak sa sprava a od urciteho veku sa formuju aj same nemozes ich ovplyvnit.

zuzic

liana ja si mylsim aj tak ze je to najviac o vychove. mam 15, ziadny alkohol, cigarety, zaskolactvo a nemyslim ze si ze som drzy spratok a to len vdaka vychove!