Velmi nepravidelna menstruacia

Príspevok v téme: Velmi nepravidelna menstruacia
larvica

velmi prosim o radu...
mam 22 rokov, menstruaciu mam od 11rokov, takze som vo veku kedy by som ju uz daaavno mala mat pravidelnu. ja ju mam naopak velmi nepravidelnu, problem je ze takmer nikdy mi nepride po mesiaci. za tych 11 rokov sa mi stalo asi 3krat ze prisla po troch tyzdnoch, ale keby chodila takto tesila by som sa. dost casto mi pride za 6 ci 8 tyzdnov, par krat sa uz stalo ze neprisla ani 3-4 mesiace. nebola som komplexne vysetrena- resp. boli mi robene niektore ciastkove vysetrenia, pocas uplynulych rokov - podla toho ku ktoremu gynekologpvi som prave chodila - pozerali mi vajecniky, velkost a ine veci s vajickami co je vidiet pod ultrazvukom, bola som na endokrilologickom vysetreni...vsetko vyslo ok az na to ze mam hladinu testosteronu na hornej hranici priemeru, teda o trochu zvyseny. pol roka som brala Diane 35 ale nerobilo mi to dobre, po vysadeni som dostala 1.menzes nacas, druhy po 8 tyzdnoch a dalsie tri museli byt vyvolane lebo tiez vobec neprisli. potom som brala 1rok Jeanine, nedavno som to vysadila, 1menzes prisiel po cca 5 tyzdnoch, teraz uz je to cca dalsich 7 a zasa nic. prosiiiim poradte... nechcem byt odkazana na tie vyvolavajuce injekcie...velmi tuzim mat raz babo a bojim sa ze s tym bude problem...neviete niekto v com by mohol byt u mna problem? v tej suvislosti hladam noveho gynekologa-mozte poradit nejakeho dobreho? rada by som sa dala komplexne vysetrit aby sa nasla a odstanila pricina nepravidelnej menstruacie pripadne nejake testy plodnosti len sa obavam ze s tym bude problem lebo sa este o dieta nesnazim ale chcem vediet na com som a pripadne sa liecit...

new

Pomohlo, asi dva roky to u nej fungovalo. Teraz ma 19 r. a rok berie HAK. Bylinky a postup som popisala včera o 14:37 v tejto teme.

new

Larvica, v mojom kalendari (ale z roku 1993-1994) mam poznačené podobné cykly , s tym rozdielom, že najkratší bol cez 60 dní a najdlhší cez 200. Ja viem, že s tym bylinkovým čajom je trochu roboty, ani chuť nie je 2x príjemná, ale da sa to vydržať. Moja dcerka je pravdepobne po mne, takže keď začala menštruovať mala velmi nepravidelnú menštruaciu viac ako rok, vyskušala som to aj na nej.

larvica

KACA: Ja som si vcera vypisala z mojich kalendarikov ake mam cykly, takze priemer sa absolutne nedal spravit napisem len najkratsi a najdlhsi - takze najkratsi bol 22dnovy a najdlhsi priblizne 200 dnovy...
musim sa pochvalit DNES SOM TO DOSTALA!!! :-))) ... po 47 dnoch...
tak sa velmi tesim.
ja mam vseobecne strasne rada caje (cierne) takze mi nerobi az taky problem skusit to riesit cez bylinkove caje, ono tak ci tak je to asi tak o 200percent lepsia cesta ako hormonalna. akurat som si nakupila take bylinky ktorych zmes mam pit treba to brat pol roka a mala by sa menstruacia upravit. tak idem na to :-)
ANDYYY: urcite by som na tvojom mieste zmenila gynekologa (sama som chodila uz asi ku 4 a v priebehu mesiaca si chcem najst noveho) a skusila pohladat fakt dobreho aj ked musim priznat ze prave hladam ja a este som nenasla :-) pripadne sa skus ohliadnut po nejakej mimohormonalnej liecbe - vsimla som si ze na viacerych forach baby pisali ze im pomohli rozne bylinkove caje, ja som sa tiez docitala ze asi 20 roznych bylin pomaha pri nepravidelnej menstruacii/na vyvolanie omeskanej.na jednej strane tomu zas tak uplne neverim, na druhej strane ked sa to dlhe roky na to pouziva asi ti ludia vedia preco. takisto mi jedna dievcina poradila biolampu ze jej to strasne pomohlo, netusim co na tom moze byt tak zazracne, ale ak to uz niekomu pomohlo asi vyskusam (zhodou okolnosti ju mame doma).
ja na rozdiel od vas zas taketo vytoky nemavam...len neviem ci je to dobre :-)

kaca

AHOJ LARVICA:
som rada , ze si si precitala moj prispevok. vcera som si sadla ku mojmu kalendaru a zistila som ze uz nemam menzes zasa 94 dni. neviem ci sa mam zasa znepoojovat, ale ja to beriem uz ako normalne, i ked viem ze normalne to nieje. vcera na tuto stranku pisala jedna zena , ze jej zabrali do pol roka bylinky . rozmyslam ze sa na to dam , i ked mne sa bylinkove caje dost protivia,a le je to lepsie ako hormony. Ale rozmyslam aj nad tym , ze si dam urobit krvne testy na zistenie hladiny hormonov. podla mna mi to mala moja gynekologicka urobit automaticky .ale co uz. ved niektorym gynekologom je to suma fuk ako sa citis a ake mas problemy. niektori to beru ako len tak ze kazdy pacient su body. a body su prachy. tak asi zmenim gynekologa a uvidim co dalej. a co sa tyka tych vytokov hustych bielych tak mavam ich aj ja . zatial sa drzte.kaca

andyyy

ahojte, ja mam problem tiez s menzesom ale je to komplikovanejsie a potrebujem poradit najma v om co by sommala robit lebo som bezradna uz niekolko rokov a lekari mi hovoria vzdy nieco ine alebo kazdy ma iny nazor.
menzes mam od svojich 10tychrokov a okrem par mesiacov nie je vobec pravidelny.raz sa mi stalo ze som ho nemalo do 9 mesiacov a teraz ho nemam uz cca 4 mesiace , ak sa nejaky objavi je bude silny alebo vo forme hlienu, tiez je dost dlho.
viem ze som relativne mlada, mam 19 a pol roka, ale doktori mi vravia ze mozem mat problemy s otehotneńim ak sa to nebude liecit, no ziaden mi doteraz nepomohol.
chodila som ku gynekologovy, endokrynologovy, ku vsetkym moznym lekarom a po vysetreniach ale vraj je vsetko v poriadku. jeden cas som mala zvysene muzske hormony tak mi nasadili Diane 35, neskor Duphaston no nepomohlo to po vysadeni som opat nemala menzes, vyvolavacky mi tiez davali.
gynekolog mi povedal ze som mlada ze sa to upravi ale ani po 4 ci 3 rokoch sa nic nezmenilo. stale mi to meska niekolko mesiacov, potom je jednen alebo dva a opat pauza.
hormony mam vraj v poriadku aj ked iny lekar mi povedal ze mi mali vziat viac hormonov. ini vravia ze ked sa nebudem liecit tak nebudem moct mat babo. no nik mi zatial nepomohol po case ich to akosi prestalo bavit. uz roky trpim pre ochlpenie, na nohach som zarastena dost, a aj chlpky na bradavkach a okoli- na prsnikoch ich mam, a to nevravim o brade kde mi stale rasto viac a viac, a nie len tam aj na licach mam ale okrem tychto spomenutych ktore su cierne su na licach dlhe a biele, niektore cierne. ultrazvuk a ct mi tiez robili a nic sa nenaslo, vraj je vsetko v poriadku no neviem preco to tak je stale.
k tomu vsetkemu sa mi pridal aj vytok - biely husty a mazlavy a trosku zapacha ale len niekedy.
prosim poradte mi budem vam vdacna aspon za nieco ja si uz poradit neviem , opat mam ist k nejakym lekarom na vysetrenia ale nedavam tomu nejaku velku nadej. poradte v hocicom co vam napadne alebo mi dajte nejake linky kde by som to nasla -aj ked som nejake pozerala mozno viete o lepsych dakujem Vam

larvica

jeeeej moc vam dakujem :-)
kaca: dakujem za tvoj prispevok pozdravujem tvojho synceka :-))) mna len strasi ako sa vsade lekari vyjadruju ze pri nepravidelnej menstruacii je velmi tazke otehotniet... teraz uz ziadne hormony nechcem brat (ani antikoncepciu) tak uvidim ako sa vyvinie moj cyklus a s akou pravidelnostou. no zatial je to zahadne :-) vyvolavacie injekcie tiez odmietam, uz vtedy mi to bolo proti srsti ale teraz si to rozhodne nedam. idem vyskusat cajove kury mam zopar tipov tak snad nieco zaberie :-) drzim palce aj ja tebe...
pripadne neviete niekto poradit dobreho gynekologa v BA? najlepsie taky co neriesi vsetko hormonmi ale sa snazi riesit to aj inak a hlavne dopatrat sa k pricine...

new

Dievčatá, vyskúšané, overené na mne.(Poradil mi to pred rokmi jeden bylinkách.) Veľmi dobrý je čaj z rebríčka obyčaného - myší chvost. Denne 1-2 šálky. Ďalej 6 dní pred očakávanou menštruaciou + bylinný čaj zo zmesy nechtík, praslička, žihlava.
Takto som to ťahala viac ako pol roka a výsledok sa dostavil. Ešte upozorňujem, že nikdy naraz nepoužívajte hormonálne aj prírodné prípravky.

vonkajsiavyziva

Odporúčam TangKuei - je to na prírodnej báze - konkrétne pre ženy natakéto ženské problémy. Ja som mala škaredé výtoky a tiež som bola často prechladnutá zo spodu, ale teraz som už úplne v pohode.Fakt, ak by to chcel niekto vyskúšať, tak nech sa ozve na e-maile. kto neverí, tak nech si to rieši po svojom, ja chcem len pomôcť.

kaca

Mila larvica. viem presne o com pises. ja mam 27 rokov a mam nepravidelnu menstruaciu. este pred porodom som mala tak 36-42 dni a to bolo este dost pravidelne. ale teraz mam problem ze mam tak raz za 2, 3 mesiace a niekedy i dlhsie. bola som s tym u svojej gynekologicky a ona ma poslala na sono a mala som to v poriadku. ja si nedavam pichat vyvolavacky lebo je to predsa len na silu , nemam ani antikoncepciu, nakolko som strasne priberala tak ani nechcem. ale co sa tyka toho ona mi povedala ze to je normalne a mava to vela zien. tak neviem , ja len cakam a cakam .... ale potesim ta aspon mam trojrocneho krasneho synceka tak ja verim ze ked pride ten tvoj pravy cas tak aj ty budes mat babo a teraz sa koli tomu vobec neznepokojuj , si mlada tak si zi zivot plnymi duskami a nerozmyslaj nad tym ci budes moc mat deti. ja mam dieta aj nepravidelnu menstruaciu tak sa neboj , ja som toho pravym dokazom ze mozes mat aj, aj , ahojcek kaca