Velmi nepravidelna menstruacia

Príspevok v téme: Velmi nepravidelna menstruacia
larvica

velmi prosim o radu...
mam 22 rokov, menstruaciu mam od 11rokov, takze som vo veku kedy by som ju uz daaavno mala mat pravidelnu. ja ju mam naopak velmi nepravidelnu, problem je ze takmer nikdy mi nepride po mesiaci. za tych 11 rokov sa mi stalo asi 3krat ze prisla po troch tyzdnoch, ale keby chodila takto tesila by som sa. dost casto mi pride za 6 ci 8 tyzdnov, par krat sa uz stalo ze neprisla ani 3-4 mesiace. nebola som komplexne vysetrena- resp. boli mi robene niektore ciastkove vysetrenia, pocas uplynulych rokov - podla toho ku ktoremu gynekologpvi som prave chodila - pozerali mi vajecniky, velkost a ine veci s vajickami co je vidiet pod ultrazvukom, bola som na endokrilologickom vysetreni...vsetko vyslo ok az na to ze mam hladinu testosteronu na hornej hranici priemeru, teda o trochu zvyseny. pol roka som brala Diane 35 ale nerobilo mi to dobre, po vysadeni som dostala 1.menzes nacas, druhy po 8 tyzdnoch a dalsie tri museli byt vyvolane lebo tiez vobec neprisli. potom som brala 1rok Jeanine, nedavno som to vysadila, 1menzes prisiel po cca 5 tyzdnoch, teraz uz je to cca dalsich 7 a zasa nic. prosiiiim poradte... nechcem byt odkazana na tie vyvolavajuce injekcie...velmi tuzim mat raz babo a bojim sa ze s tym bude problem...neviete niekto v com by mohol byt u mna problem? v tej suvislosti hladam noveho gynekologa-mozte poradit nejakeho dobreho? rada by som sa dala komplexne vysetrit aby sa nasla a odstanila pricina nepravidelnej menstruacie pripadne nejake testy plodnosti len sa obavam ze s tym bude problem lebo sa este o dieta nesnazim ale chcem vediet na com som a pripadne sa liecit...

jajkafr

Liliana
lekárka ti vzala krv na hladinu hormónov? či len tak ti nasadila antiku ako najlepšiu možnosť?
hemitinka
navštív gynekologičku. Možno máš v poslednej dobe nadmerný stres, bola si chorá, alebo máš nejaký zápal... príčin je veľa treba ju odhaliť nečakaj zbytočne dlho... držím palčeky

Liliana22

ja sa chcem takisto pridat, ja mam 22 rokov, a prvykrat som zacala menstuovat v 13tich, a uz odvtedy mam strasne nepravidelny, ja som na tom asi najhorsie, ja ju dostavam raz do roka, tak po 9 mesiacoch. Takisto len same vyvolavacky a nasadenie antikoncepcii, uz som ich tolko vystriedala, ze uz neviem ani ktora je dobra. Aj prirodne lieky som brala, ale tie mi vobec nepomohli :( tak opat musim do seba pchat tie hormony :( je mi nanič z toho.

hemitinka

Ahoj.Mam taky problem ze uz druhy mesiac nemensruujem.Som panna takze tehotenstv je vilucene.Aky problem v tom moze byt?

mandolinka

Ejzinka
Ak antikoncepciu nepotrebuješ, tak Softine prestaň brať.
Ja by som Ti doporučila začať piť čaj z myšieho chvosta, poctivo každý deň, prípadne brať wild yam s včelou materskou kašičkou.

Ejzinka

Ahojte:) mám 17 a menštruáciu (budem to tu popisovať ako Mko) som prvýkrát dostala dosť neskoro... v 15... prve dve boli v pohode, lenže potom sa to zhoršovalo. mala som ju 3 týždne vkuse, potom 2 mesiace nič, potom zasa len 2 dni, a nakoniec pol roka nič. Veľmi som sa bála, že čo to so mnou je. Asi pred mesiacom a pol som išla prvýkrát ku gynekológovi a ten mi povedal že môj index napovedá tomu, že som podvyživená, no ja sa na to necítim. Keď som to povedala mamine, tak tomu absolútne neverila, pretože je toho fakt veľa zjem. Napokon mi gynekológ predpísal Softine, lenže Mko sa mi stále nezlepšilo :( ... počas užívania tabletiek som to mala, že prvý týždeň, potom týždeň nič a teraz ten posledný týždeň zasa... no a teraz je ten týždeň keď by som oficiálne mala mať... Je to strašne obmedzujúce pre mňa a začínam o sebe fakt pochybovať :( ... A čo sa týka tej štítnej žľazy, tak čo som zisťovala po rodine tak nik nemal žiadny problém s ňou... že by som bola prvá? ...
Prosím Vás nemá niekto nejaký nápad, aby sa mi to upravilo aspoň trošičku? O:)

prosím radu

menštruáciu mám už dva roky a zatiaľ sa mi nejako extra neupravila. niekedy ju dostanem po 20 dňoch(ani to nie) niekedy po 34. nedá sa s tým niečo robiť?(okrem hormonálnej liečby) štítnu žľazu mám v poriadku, aj krvný obraz v celku.

Kristina)

Ja som mala tiez nepravidelnu menstruaciu-niekedy som ju dokonca dostala az po 1 alebo 2 mesiacoch alebo bola velmi slaba a kratka. Dnes uz je vporiadku. Nesla som ani ku gynekologovy, lebo pricina sa zistila nahodou. U endokrinologa mi zistili znizenu alebo zvysenu(? nikdy neviem :D) funkciu stitnej zlazi (vplyva na hormony). Odvtedy je vsetko v poriadku, kazdy den beriem jednu tabletku. Hlavne vam vsetkym radim to neodkladat a hned to riesit, pretoze v buducnosti by ste s tym mohli mat vacsie problemi. A endokrinologa sa naozaj nebojte :) tak sa nemusite ani vyzliect :D

jajkafr

ariana-myhal
zájdi s tým ku gynekologičke... to že si nemala menštruáciu tak dlho môže mať na svedomí hocičo... nejaká cysta alebo zápal alebo nejaká hormonálna nerovnováha... ja mám dosť nepravidelný cyklus a keď som s tým šla k lekárke vzala mi krv na hormóny a zistila, že mám zníženú činnosť štítnej žľazy užívam Euthyrox a uvidíme ako to bude ďalej od januára mám menštruáciu pravidelnú :)

oooooooooooo

ahoj, ja Vám chcem len odkázať aby ste si dali veľký pozor na niektoré lieky na úpravu menštruácie. Ja som mala vždy menštruáciu v poriadku, celkom pravidelnú až za posledný polrok to vynechalo 3 mesiace a tak som zašla ku gynekológovi, ten mi po krvných testoch predpísal lieky.
Tie mi dopomohli k trombóze ciev v hlave, bolo to dosť zle. Treba čítať príbalové letáčiky. netvrdím, že to bolo len liekmi pridali sa aj iné okolnosti, ale aj uvedené lieky tomu dopomohli. Tak veľa šťastia a úspešné liečby.

ariana-myhal

ahojte potrebujem radu mam 17 rokou a som este poctiva a uz som nemala menzes 5 masiacou aj som prybrala stoho 5kg .ale bojim sa ist k doktorovy lebo my povie ze som chora .myslite ze to je normalne asi nee