Velmi nepravidelna menstruacia

Príspevok v téme: Velmi nepravidelna menstruacia
larvica

velmi prosim o radu...
mam 22 rokov, menstruaciu mam od 11rokov, takze som vo veku kedy by som ju uz daaavno mala mat pravidelnu. ja ju mam naopak velmi nepravidelnu, problem je ze takmer nikdy mi nepride po mesiaci. za tych 11 rokov sa mi stalo asi 3krat ze prisla po troch tyzdnoch, ale keby chodila takto tesila by som sa. dost casto mi pride za 6 ci 8 tyzdnov, par krat sa uz stalo ze neprisla ani 3-4 mesiace. nebola som komplexne vysetrena- resp. boli mi robene niektore ciastkove vysetrenia, pocas uplynulych rokov - podla toho ku ktoremu gynekologpvi som prave chodila - pozerali mi vajecniky, velkost a ine veci s vajickami co je vidiet pod ultrazvukom, bola som na endokrilologickom vysetreni...vsetko vyslo ok az na to ze mam hladinu testosteronu na hornej hranici priemeru, teda o trochu zvyseny. pol roka som brala Diane 35 ale nerobilo mi to dobre, po vysadeni som dostala 1.menzes nacas, druhy po 8 tyzdnoch a dalsie tri museli byt vyvolane lebo tiez vobec neprisli. potom som brala 1rok Jeanine, nedavno som to vysadila, 1menzes prisiel po cca 5 tyzdnoch, teraz uz je to cca dalsich 7 a zasa nic. prosiiiim poradte... nechcem byt odkazana na tie vyvolavajuce injekcie...velmi tuzim mat raz babo a bojim sa ze s tym bude problem...neviete niekto v com by mohol byt u mna problem? v tej suvislosti hladam noveho gynekologa-mozte poradit nejakeho dobreho? rada by som sa dala komplexne vysetrit aby sa nasla a odstanila pricina nepravidelnej menstruacie pripadne nejake testy plodnosti len sa obavam ze s tym bude problem lebo sa este o dieta nesnazim ale chcem vediet na com som a pripadne sa liecit...

defila

ahojte,moja menstruacia bola tiez nepravidelna,niekedy 5 dni,inokedy aj 3 tyzdne mi meskala.Ked som zacala pohlavne zit,tak som samozrejme strasne stresovala,ci nie som nahodou tehotna,takze po pol roku som si dala predpisat antikoncepciu,aj pre nepravidelnost menstruacie.Gynekolog mi predpisal Katyu,beriem ju 5 tyzdnov a menstruaciu som teraz dostala nacas a tabletky mi nerobia zatial problemy,akkurat nejake to Kg navyse,ale nepripisovala by som to len tabletkam...:)

rena111

Ahojte mam 35rokov a nepravidelnu menstruaciu mam od 18rokov,brala som antikoncepciu,potom injekcie,a menstruacia je stale nepravidelna,mala som problemy s otehotnenim pri oboch detoch,teraz mi menzes bez antikoncepcie meska 3mesiace,antikoncepciu som musela prerusit lebo mi bolo zle a mala som migreny,uz som zufala pretoze tretie neplanujeme,ziadnu ochranu nepouzivame,kazdy mesiac co nedostanemn som nervozna ze som v tom,ked pojdem ku gynekologovy bude mi nukat teliesko a to ja nechcem,neostava mi nic ine len dufat ze konecne budem mat pravidelnu menstruaciu.

den

ma 34 rokov,bola som u gynekolága 2 krát v mojom živote...Každý sa začuduje ale bojím sa,žE mi niečo zistia a mám nejakú fóbiu...hlavne pred gynekológmi,mám teraz hlavne problém,že som menštruáciu dostala skôr
o 10 dní a vždy som to mala pravidelne až na nejaké menšie vykyvy...že mi meškalo asi týždeň....neviem čo to mohlo spôsobyť ale veľmi sa bojím či nemám dáke cysty

jane84

ahoj luli . aj ja berem liek estrofem . 14 dní . mas stým nejake skusenosti ? ja ked som precitala vsetky neziaduce ucinky tak som zostala ztoho paf. bjeee beriem ich pictivo ale tiez sa bojim ze znich výrazne priberiem prejavilo sa ti to nejako na hmotnosti alebo ochlpenei ci nieco ine ? porad mi prosim ... moc sa bojim uz vsetkého. uz dlhsiu dobu nemam menzes a vraj toto by mi malo pomoct ze vraj po 28 dnoch dojde menzes . tebe dosiel. plesa odpis dakujem alebo hocikto kto ma stým liekom skusenosti

zuzka*

asi sa tiez pridam do klubu....mam 22 a menstruaciu od 13 tich, nikdy som ju nemala uplne presnu, vzdy mi meskala 3 az 5 dni a niekedy som ju dostala aj skor,ale posledne tri roky sa stala este nepravidelnesou,asi tak raz za polrok mi meska aj dva tyzdne,teraz momentalne mi meska tri tyzdne a minuly mesiac meskala len tri dni.som z toho uz dost na nervy a rozmyslam preco vsetko mi moze meskat. neviem ci je to tym,ze som pred tromi rokmi zacala pracovat a dva roky uz studujem na vyske a ma to na svedomi stres alebo je to nejaka porucha. nemam ani nejake zvlastne sfarbene a zapachajuce vytoky,len v case ovulacie co je vraj normalne. ku gynokologovi pre vyvolavacku nechcem behat, radsej som za tie bylinkove caje. uz som si ich aj nakupila,len ich musim robit pravidelne,lebo niekedy si uvarim a inokedy nto zabudnem. dufam,ze sa to aspon ako tak upravia a pridu.

lucia777

luli
ahoj, ja som sa ta chcela iba opytat ci si pribrala z toho, ze si brala ESTROFEM a PROVERU.Tiez to mam predpisane ale strasne sa bojim ze priberiem..prosim ta, ak mozes tak mi porad..budem ti velmi vdacna.

luli

cauko.no ja tiez nemam pravidelnu menstruaciu.teraz su to 4 mesiace.beriem aj lieky (estrofem a provera)na upravenie ale nejak nepomahaju.v case (puberta)ked som sa mala asi najviac vyvyjať som vázne ochorela tym sa rast a celkovy vyvoj tela zastavil.no ale momentalne sa mu nechce rozhybat. nemam ziadne prsia ani menstruaciu a to mam 19.deticky urcite chcem.este dufam, ze by mohla pomoct antina.myslite, ze to trochu pomoze tak celkovo v rozhybani, alebo ziadna sanca?som z toho na nervy!!!

mony

AHOJTE BABY TAK JA MAM KRAMY DVAKRAT ZA ROK MAM 19, A MENZES OD 13. GYNEKOLOGICKAMA VYSETRILA ZOBRALA KRV NA HORMONY ALE OZNAMIT MI VYSLEDKY NEPOVAZOVALA ZA POTREBNE LEN POKRUTILA HLAVOU ZE SU PRISERNE... DODNES SOM BEZ LIECBY OD NAVSTEVY GYNEKOLOGICKY UBEHLOASI POL ROKA A NEMIENIM SA K NEJ VRATIT ANI VYVOLAVACKU MI NEPICHLA CO UZ FAKT NECHAPEM. NEVIETE O NEJAKEJ DOBREJ GYNEKOLOGICKE V KOSICIACH?

milae

ahojte, ja mam tiez asi odjakziva, o inom neviem, nepravidelnu menstruaciu, tak 1-2 tyzdne po..;ale teraz je to az mesiac a pol a nic.. a tehotna nie som..ozaj o dobrom gynekologovi v poprade by som aj ja chcela vediet, ak mate niektora tip dajte vediet

andrea21

Ahoj,tak vidim,ze nas je vela,ktore mame ten isty problem...:(((velmi dobre to poznam,mam 23 a menstruaciu uz 10 rokov,no odjakziva ju mam nenormalne nepravidelnu,,,je to strasne,aj som si na to zvykla,no niekedy tuzim po tom,aby som ako ostatne kamosky mala mesiaciky na den a na hodinu presne!!!mam lekarku ale tento tyzden si ju idem vymenit!!!vzdy ma len tak presetrila a dala mi duphaston a injekciu,co mi pomohlo len na mesiac...a potom zasa ten isty kolotoc...povedala mi,ze mozno po porode sa to upravi.To je riadna utecha.Niekedy mi to nepride aj 3 mesiace presne ako tebe!!!Strasne ma to stve a tiez mam aj strach,ze to bude mat vplyv na otehotnenie lebo raz chcem mat deticky:( Ja uz by som absolvovala vsetky mozne vysetrenia aj kupele,skusim asi aj bylinkove caje a lekarka mi chcela dat na upravu antikoncepciu,no sama teraz neviem co robit?uvidim,co mi povie nova lekarka!!!presne tak niektorym lekarom je uplne jedno ako sa pacient citi hlavne ze ma peniazky...baby snad sa nam to podari a raz budeme mat pravidelne cykly:)