Velmi nepravidelna menstruacia

Príspevok v téme: Velmi nepravidelna menstruacia
larvica

velmi prosim o radu...
mam 22 rokov, menstruaciu mam od 11rokov, takze som vo veku kedy by som ju uz daaavno mala mat pravidelnu. ja ju mam naopak velmi nepravidelnu, problem je ze takmer nikdy mi nepride po mesiaci. za tych 11 rokov sa mi stalo asi 3krat ze prisla po troch tyzdnoch, ale keby chodila takto tesila by som sa. dost casto mi pride za 6 ci 8 tyzdnov, par krat sa uz stalo ze neprisla ani 3-4 mesiace. nebola som komplexne vysetrena- resp. boli mi robene niektore ciastkove vysetrenia, pocas uplynulych rokov - podla toho ku ktoremu gynekologpvi som prave chodila - pozerali mi vajecniky, velkost a ine veci s vajickami co je vidiet pod ultrazvukom, bola som na endokrilologickom vysetreni...vsetko vyslo ok az na to ze mam hladinu testosteronu na hornej hranici priemeru, teda o trochu zvyseny. pol roka som brala Diane 35 ale nerobilo mi to dobre, po vysadeni som dostala 1.menzes nacas, druhy po 8 tyzdnoch a dalsie tri museli byt vyvolane lebo tiez vobec neprisli. potom som brala 1rok Jeanine, nedavno som to vysadila, 1menzes prisiel po cca 5 tyzdnoch, teraz uz je to cca dalsich 7 a zasa nic. prosiiiim poradte... nechcem byt odkazana na tie vyvolavajuce injekcie...velmi tuzim mat raz babo a bojim sa ze s tym bude problem...neviete niekto v com by mohol byt u mna problem? v tej suvislosti hladam noveho gynekologa-mozte poradit nejakeho dobreho? rada by som sa dala komplexne vysetrit aby sa nasla a odstanila pricina nepravidelnej menstruacie pripadne nejake testy plodnosti len sa obavam ze s tym bude problem lebo sa este o dieta nesnazim ale chcem vediet na com som a pripadne sa liecit...

Zuzulik.h

Dobry den volam sa zuzkaa mam 21 rokou zijem v anglicku uz 5 rokou asi pred dvomi rokmi mi doktor povedal ze mam policistik ovaries (zvecene vajecniky vdaka cystam) uz rok som nemala menstruaciu a doktory mi davaju iba antikoncepciu ktoru som prestala uzivat pretoze chceme babetko niekto kto by mi vedel pomoct ako na to? Co mam robit ked chcem otehotniet Vopred dakujem

DARUNKA

ahojte volám sa darunka mám 17 rokov mences mám od 11rokov némám pravidelnu menstruaciu , bolí ma v ľavom boku pod bruchu raz som nedostala 2 mesiace mences potom som mala mences dostala som a zas už nemám neviem že čo to može sposobit rada bý som požiadala o radu
mo6te mi napisat vopred dakujem

MYSI CHVOST

Kupte si v lekarni caj z bylinky rebricek obycajny (mysi chvost), vypite kazdy den jednu salku tohto caju a menstruacia bude pravidelna. Aspon mne to pomonlo. Menstruaciu som mavala nepravidelnu v puberte, no okolo 14-teho roku zivota som zacala pit tento caj, pila som ho len dva mesiace, kazdy den jednu salku a menstruaciu mam pravidelnu az doteraz, uz som po tridsiatke. Antikoncepciu a ani ziadne hormony, lieky a vyvolavacky som nikdy nebrala, nedostavala a deti este nemam.

:))))))

baby s nepravidelnou m môžem sa opýtať ako ste zistili tehotenstvo??? ja som mávala cykly 93 dňové , teraz od apríla sa niečo stalo a mám iba 44dňové ale za to veľmi slabé- akoby len špinenie, naposledy dokonca len 2 dni, normálnu m som naposledy mala minulý rok v októbri. U gynekológa som bola a predpísal mi len HAK ktorú brať nechcem. A teraz mám problém - mám pravidelný sex, s ochranou, ale nič nie je 100% a preto sa aj napriek mojim cyklom bojím tehotenstva, a kedže ho neviem vylúčiť podľa menštruácie, robím si stále tehotenské testy, ale je to strašne nákladné :( neviem čo s tým mám robiť

Ellie 612

Viem že ma tu všetci ukameňujete, ale ja by som všetkým, čo to majú nepravidelné, odporučila ANTIKONCEPCIU CHLOE. Nechcem robiť reklamu, ale pred rokom, keď som mala 17 a tiež problémy s cyklom, mi ju lekárka predpísala a fakt neskutočne zabrala. Okrem toho sa mi zlepšili vlasy aj pleť. Po roku som ju vysadila, lebo som z nej ale celkom dosť pribrala (a samozrejme zväčšili sa mi prsia). momentálne som presedlala na slabšiu, na Karhleigt, trochu som teraz schudla. Tieto dve značky by som však vrele doporučila. Po pár mesiacoch plánujem prejsť na ešte slabšiu a potom ju vysadiť. Ale pomohla. To mi verte :)

RNG

Black cohosh/cimicifunga racemosa/ plosticnik hroznaty/black snake root je severoamericka rastlina, ktorej koren pouzivaju tradicne Indiani na "zenske problemy"

RNG

Yam, vlastne Diosgenin, co obsahuje velmi casto pomoze napravit menstruacny cyklus a ine problemy s tym spojene. Davka Diosgeninu v yame musi byt 200 mg denne.
Ine, ktore pomahaju na mestruacne problemy su damiana, pupalkovy olej, black cohosh, dong quai(angelika cinska, adaptogen pre zeny), senovka grecka a pripadne niekedy pomoze aj domaca alchemilka.

ja :)

Ahojte.. mám tiež celkom problém.. mám 15 a už v 11 som dostala prvú menštruáciu.. no zo začiatku som ju mávala skoro stále a teraz po tri roky ju mám len raz za rok.. je šanca že sa to ešte nejako rozbehne vo mne ? :/ ale mám zájsť za gynekologom..? prosím poradte mi.. vobec neviem čo s tým..

Ivka 1

Zatiaľ to nič neznamená, máš ešte neustálený menštruačný cyklus. Ťažkosti však môžu nastať s úbytkom železa. Menzes je vždy rovnako silný alebo sa jedná skôr o špinenie.